wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kanye West postanowił. Startuje w wyborach na prezydenta USA

5 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Kanye West postanowił zostać rywalem Donalda Trumpa oraz Joe Bidena i wystartować w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Swoją decyzję amerykański raper ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wpis na Twitterze, któ

Słynący z nieprzebierania w słowach artysta dotąd otwarcie popierał prezydenturę Donalda Trumpa. Dla przykładu zaznaczmy, że West pozował do zdjęć w czapce z napisem "Make America Great Again" (Uczyńmy Ameryką ponownie wielką) będącym hasłem wyborczym polityka z 2016 roku. Jakiś czas później raper został nawet zaproszony do Białego Domu przez samego prezydenta USA.

Kanye West prezydentem USA?

Wiele wskazuje jednak na to, że Kanye West postanowił zostać rywalem popieranego uprzednio Trumpa i wystartować w nadchodzących wyborach prezydenckich. "Musimy zrealizować obietnicę Ameryki, ufając Bogu, ujednolicając naszą wizję i budując naszą przyszłość. Będę ubiegał się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych", czytamy we wpisie artysty.

Wyraz poparcia dla ewentualnej kandydatury Westa wyraził już m.in. szef Tesli Elon Musk. "Masz moje pełne poparcie!", pisze w odpowiedzi na zapowiedź rapera znany amerykański miliarder.

Część amerykańskich mediów zwraca uwagę, że nie jest wykluczone, że wpis jest jedynie żartem ze strony Westa bądź też częścią promocyjną nadchodzącej płyty artysty zatytułowanej "God\'s Country". W ubiegłym tygodniu w sieci pojawił się pierwszy singiel zapowiadający krążek. "Wash Us In The Blood" z gościnnym udziałem Travisa Scotta wyświetlono już niemal 8 milionów razy. Należy jednak zaznaczyć, że raper niejednokrotnie zapowiadał już możliwość wystartowania w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Źródło: twitter

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >