wtv.pl Polska Godek zapowiada apelację od wyroku ws. tęczowej Matki Boskiej. "Uzasadnienie brzmi bardziej jak publicystyka homoaktywisty"
WTV.pl

Godek zapowiada apelację od wyroku ws. tęczowej Matki Boskiej. "Uzasadnienie brzmi bardziej jak publicystyka homoaktywisty"

19 marca 2022
Autor tekstu: Agata Jaroszewska
  • Po wydaniu wyroku ws. tęczowej Matki Boskiej głos zabrała Kaja Godek

  • Aktywistka pro-life/anti-choice nie zgadza się z wyrokiem uniewinniającym i wskazuje, że " wina oskarżonych jest bezsporna "

  • Zapowiedziana została odwołanie od wyroku Sądu Rejonowego w Płocku

  • Dodatkowo w swoim wpisie w mediach społecznościowych skrytykowała uzasadnienie wyroku i skrytykowała sędzie Agnieszkę Warchoł

  • Określiła jej słowa, jako " wyrażenia żywcem wyjęte z podręcznika lewackiej nowomowy" oraz "publicystykę homoaktywisty"

2 marca w Sądzie Rejonowym w Płocku ogłoszony został wyrok i uzasadnienie ws. "tęczowej Maryjki" , jednak decyzja sądu nie spotkała się z aprobatą Kai Godek . Aktywistka, która doprowadziła do niemal całkowitego zakazu aborcji w kraju, podaje, że nie jest zaskoczona uniewinnieniem aktywistek.

We wpisie w mediach społecznościowych Kaja Godek postanowiła odnieść się do ogłoszonego tuż po 10 wyroku uniewinniającego Annę, Elżbieta Podleśną oraz Joannę od zarzutów obrazy uczuć religijnych. Działaczka pro-life/anti-choice nie zdecydowała się na dyplomatyczny ton w stosunku do wymiaru sprawiedliwości oraz samego tęczowego nimbu .

Kaja Godek nie zgadza się z wyrokiem sądu w Płocku ws. "tęczowej Maryjki"

Płocki sąd stwierdził, że trzy aktywistki nie obraziły uczuć religijnych , jednak z tą decyzją zupełnie nie zgadza się Kaja Godek. Aktywistka pojawiła się nawet na jednej z rozpraw, jako oskarżyciel posiłkowa.

Tuż po ogłoszeniu wyroku i prezentowaniu uzasadnienia na Facebooku aktywistki pojawił się wpis, gdzie jasno określiła, jaki stosunek ma do wyroku i argumentacji sędzi . Dodatkowo postanowiła przypomnieć wymiarowi sprawiedliwości, który jeszcze niedawno gloryfikowała w związku z decyzją o zaostrzeniu prawa do terminacji ciąży, że to nie społeczność LGBT jest dyskryminowana .

- Sąd I instancji uniewinnił Elżbietę P, Joannę G.-I. oraz Annę P. w procesie związanym z rozklejeniem w Płocku sprofanowanego kolorami LGBT wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. [ ... ] Wyrok nie jest zaskoczeniem [ ... ] - napisała Kaja Godek. Jednocześnie dość zaskakująco oceniła uzasadnienie sędzi wydającej wyrok ws. "tęczowej Maryjki".

Sędzia jest zdaniem Kai Godek "homoaktywistką"?

- Wyrok nie jest zaskoczeniem z uwagi na zachowanie sędzi Agnieszki Warchoł. [ ... ] w trakcie procesu okazywała uprzedzenie wobec osób, których uczucia religijne zostały zranione. Uzasadnienie brzmi bardziej jak publicystyka homoaktywisty niż jak wyrok wydany w imieniu Rzeczypospolitej - napisała w krytycznym poście Kaja Godek .

To jednak nie koniec zarzutów pod adresem sędzi wydającej wyrok i uzasadniającej decyzję wymiaru sprawiedliwości. Uniewinnienie zdaniem aktywistki pro-life/anti-choice nie powinno mieć miejsca. Wydaje się, że Kaja Godek wprost mówi o tym, że sąd nie był niezawisły i bezstronny.

- Sędzia rozwija [ ... ] m.in. własne rozumienie nauki Kościoła Katolickiego na temat homoseksualizmu oraz używa wyrażeń żywcem wyjętych z podręcznika lewackiej nowomowy - dodawała w dalszej części postu oburzona wyrokiem Kaja Godek. We wpisie na Facebooku pojawiło się również wytłumaczenie, że mało kto pamięta o tym, kto jest tak naprawdę najbardziej dyskryminowaną grupą.

Nie społeczność LGBT, a katolicy

- Katolicy są najbardziej dyskryminowaną grupą społeczną , a sądy Rzeczypospolitej Polskiej powinny chronić ich przed przemocą , także ze strony aktywistów LGBT - napisała na końcu wpisu aktywistka pro-life/anti-choice. Jednocześnie jasno przekazała, że złożona zostanie apelacja od wydanego dziś w Płocku wyroku oraz że " wina oskarżonych jest bezsporna ".

Źródło: screen Facebook.com/Kaja Urszula Godek

Rozmowy z Anną , jedną z uniewinnionych dziś aktywistek przeczytać możecie > TUTAJ < oraz > TUTAJ < Aktywistka w rozmowie z WTV wprost mówiła, że oskarżenie o obrazę uczuć religijnych w związku z tęczowym nimbem to szansa, by " oficjalnie móc wytknąć homofobię polskiego państwa w polskim sądzie ".

Źródło: Facebook.com/Kaja Urszula Godek

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Obserwuj nas w
autor
Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wtv.pl
polska świat polityka gospodarka gwiazdy tv pogoda opinie ekologia