Jolanta Turczynowicz-Kieryłło i Andrzej Duda. facebook.com/Jolanta Turczynowicz-KieryłłoŹródło: facebook.com/Jolanta Turczynowicz-Kieryłło
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Lutego 2020

Nowe informacje ws. pogryzienia mieszkańca przez szefową kampanii Dudy. Pokazał zdjęcie

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło twierdzi, że ugryzienie mieszkańca Milanówka było jedynie aktem obrony koniecznej. Zdaniem szefowej kampanii Andrzeja Dudy mężczyzna miał ją dusić oraz atakować jej syna. Pan Krzysztof twierdzi jednak, że kobieta kłamie, a sam interweniował jedynie z powodu łamania ciszy wyborczej przez panią mecenas. Walka trwa. Słowo za słowo. Zdjęcie za zdjęcie. Dokument za dokument.

Do zdarzenia doszło niemal półtorej roku temu, w noc poprzedzającą drugą turę wyborów samorządowych w Milanówku. Według relacji pana Krzysztofa, mec. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło miała roznosić ulotki z treścią ośmieszającą jednego z kandydatów. Tym samym dopuściłaby się agitacji w przeddzień wyborów i złamała zasadę dotyczącą ciszy wyborczej. Mężczyzna twierdzi, że chciał zatrzymać osoby, które w jego opinii dopuściły się przestępstwa, do czasu przyjazdu funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Wówczas obecna szefowa kampanii Andrzeja Dudy ugryzła go w rękę.

Krzysztof Motyl Umiastowski -- Faceboook

Bieg zdarzeń przedstawiony przez panią mecenas różni się jednak diametralnie od zeznań mieszkańca Milanówka. Twierdzi, że mężczyzna ją dusił oraz że stanęła w obronie swojego 15-letniego syna. Ugryzienie było jedynie przejawem zastosowania obrony koniecznej.

Popularny ksiądz nie szczędził słów współpracownikowi Rydzyka. Popularny ksiądz nie szczędził słów współpracownikowi Rydzyka. "Obrzydliwa persona"Czytaj dalej

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło: "Wyborcza" stanęła przeciwko matce broniącej dziecko

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

Sprawa obiegła krajowe media po przypomnieniu jej przez "Wyborczą". W słowach pani mecenas: "Gazeta Wyborcza sięgnęła dzisiaj bruku. Stanęła po stronie damskiego boksera przeciwko matce broniącej dziecko. Ukryła opinie lekarskie, że sprawca mnie dusił. Zataiła, że zaatakował nas zawodowy hejter, opisywany w mediach ogólnopolskich". Jako dowód przedstawia dokument zawierający zeznanie strażnika miejskiego. Funkcjonariusz miał stwierdzić, że na miejscu nie widział ulotek wyborczych.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło -- Twitter

Pan Krzysztof nie pozostał dłużny na słowa pani mecenas. "Miałem to przemilczeć, ale skoro Strażnicy Miejscy stracili pamięć i twierdzili, że żadnych ulotek nie było, to znaczy, że złożyli fałszywe zeznania, chroniąc swojego pracodawcę, Panią burmistrz, i wspierającą ją w kampanii Panią mecenas. Pani mecenas teraz mnie oczernia, a ja mam dowody", czytamy na jego Facebooku. I dalej: "To może na początek przywrócę Panom strażnikom pamięć! Co jeden trzyma w ręku, a drugi dokumentuje aparatem podczas zatrzymania?".

Krzysztof Motyl Umiastowski -- Facebook

Trzymana przez strażnika kartka ma być ulotką wyborczą, co potwierdzałoby słowa pana Krzysztofa, że szefowa kampanii Andrzeja Dudy złamała ciszę wyborczą. Mieszkaniec Milanówka zamieścił również skan zeznań jednego z policjantów, którzy znaleźli się na miejscu zdarzenia. W jego opinii mecenas nie skarżyła się wówczas, by ktokolwiek ją dusił, a funkcjonariusz nie dostrzegł u kobiety śladów tegoż duszenia.

Krzysztof Motyl Umiastowski -- Facebook

"Ja o tym incydencie chciałem zapomnieć. Leczenie paskudnej rany trwało 2 miesiące z codziennymi wizytami w szpitalu (tu również posiadam pełną dokumentacje medyczną). Mam uszczerbek na zdrowiu, psychice na całe dalsze życie i oszpeconą rękę przez zęby Pani mecenas. Skoro dalej mnie atakuje, to zmuszony jestem się bronić", pisze pod zdjęciem pan Krzysztof.

Mężczyzna przypomina również, że mec. Turczynowicz-Kieryłło już w marcu ma stanąć przed sądem w Grodzisku w związku z tą sprawą.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw

2. Fiskus dobierze się do majątku, który dostałeś od rodziców. Ulg nie przewiduje

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Ostrzeżenia GIS przed wyjazdem w jedno miejsce. Wizyta w europejskim kraju może zakończyć się bardzo źle