Joanna Senyszyn. Facebook/Joanna SenyszynŹródło: Facebook/Joanna Senyszyn
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Grudnia 2020

"Joanna sama w domu". Senyszyn pokazał specjalny, świąteczny filmik o "prezentach, które dostała od rządu"

Pierwszego dnia świąt Joanna Senyszyn przekazała, jakie prezenty znalazła pod choinką. W Wigilię zaś wyjaśniła, jak ateiści obchodzą katolickie uroczystości. Nie zabrakło ironicznych, ostrych żartów pod adresem służb mundurowych.

  • Jak ateiści obchodzą święta? Według Senyszyn nie obchodzą, obchodzą dla świętego spokoju lub korzystają z dni wolnych od pracy
  • Posłanka Lewicy pokazała także "policyjną pałkę" i "gaz" - prezenty, jakie "odkryła pod choinką"

 - Pod choinką znalazłam prezent od rządu Morawieckiego - słyszymy we wstępie Joanny Senyszyn. Chwilę później posłanka w ostry sposób skomentowała politykę epidemiczną Zjednoczonej Prawicy. 

Nawet w święta Joanna Senyszyn nie szczędzi ostrych słów pod adresem służb

 - Wyobraźcie sobie, że nas są miliony, a policji i Wojska Polskiego za mało, zwłaszcza, że część pojechała do Wielkiego Brytanii na ćwiczenia. Rząd przygotował dla nas niespodziankę. Każdy dostanie na sylwestra prezent pod tytułem "zrób to sam", czyli zostań policjantem - kontynuowała Senyszyn.

 - Każdy dostanie pałkę i gaz, żeby można się samemu zagazować. A jak ktoś w sylwestra się dobrze zabawi, a jest godzina policyjna, to skuj się sam - wskazywała, wyciągając metolową pałkę, będącą prawdopodobnie częścią odkurzacza, oraz pustą butlę gazu. 

Okres świąteczny budzi także liczne pytanie o to, co w tym czasie robią ateiści. "Śmieszne, niepoważne, głupie są zarzuty, że ateiści obchodzą święta" - komentuje za pośrednictwem Facebooka Joanna Senyszyn.

Smutne święta u Wałęsów. Smutne święta u Wałęsów. "Nikt nie dostanie ode mnie prezentu, jestem bankrutem"Czytaj dalej

"Wielu obchodzi z daleka, bo nie lubi. Część uczestniczy w biesiadowaniu, żeby nie robić przykrości rodzinie. To po prostu dni wolne od pracy. Niedziele też obchodzimy i też nie jako dni Pańskie, a jako własne" - kontynuowała.

Oba wpisy posłanki Lewicy wywołały masę reakcji. Łącznie posty Joanny Senyszyn zebrały ponad tysiąc reakcji i kilkaset komentarzy

Śmieszne, niepoważne, głupie są zarzuty, że ateiści obchodzą święta. Wielu obchodzi z daleka????bo nie lubi. Część...

Opublikowany przez Joannę Senyszyn Piątek, 25 grudnia 2020

"A może by tak zacząć świętować każdy dzień, kiedy tylko mamy więcej czasu? Po prostu celebrować życie... i cieszyć się nim, póki jeszcze jest jak i kiedy??? Radować się każdą chwilą i poczuć ją bardziej namacalnie i odświętnie?" - pytał w sekcji komentarzy jeden z internautów. 

"A co ma ateizm wspólnego z obchodzeniem świąt przesilenia zimowego? Dzień coraz dłuższy, to i można z tego powodu poświętować" - dodawał ironicznie inny użytkownik Facebooka. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Facebook/Joanna Senyszyn]