wtv.pl

Materiały Partnera

Jak prać kurtki pikowane?

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Kurtki damskie, w szczególności te pikowane, to absolutny must have, jeśli chcemy wyglądać modnie i stylowo nadchodzącej jesieni. Prawdą jest jednak to, że przed każdym sezonem, kurtkę puchową należy wyprać. Pranie kurtki puchowej pikowanej nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się nam wydawać.

Jest wiele, bardzo ważnych kwestii, których nie można pominąć, a które zdecydowanie przyczynią się do tego, że nasza kurtka puchowa po praniu zwyczajnie się nie zniszczy. Jak zatem prać kurtkę puchową? Na co należy zwrócić w tym aspekcie największą uwagę? Czy można suszyć kurtkę puchową pikowaną w suszarce bębnowej? Na te i wiele innych pytań, znajdziecie państwo odpowiedzi w poniższym artykule. 

Czy można prać kurtkę puchową w pralce?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, które brzmi: Czy można prać kurtki damskie jesienne w pralce automatycznej? Wiadomo, że jest to z całą pewnością jeden z najprostszych, a jednocześnie najszybszych sposobów na odświeżenie naszej odzieży. Sęk w tym, że kurtka puchowa jest niezwykle delikatna i jeśli chcemy ją prać w pralce, musimy pamiętać o kilku, bardzo ważnych zasadach. 

Przede wszystkim - dobierz odpowiedni program do prania kurtek

Pierwszą i najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o to jak prać kurtkę puchową - o ile oczywiście zdecydowaliśmy się ją wyprać w pralce - jest ustawienie odpowiedniego programu. Kurtki puchowe najlepiej prać w programie dedykowanym dla delikatnych tkanin. Warto także zadbać o to, by nasze okrycie wierzchnie z wypełnieniem z puchu zostało porządnie wypłukane. W tym celu, dobrze wybrać program z funkcją dodatkowego płukania. 

Dlaczego dodatkowe płukanie jest tak istotne? Chodzi przede wszystkim o to, że nieodpowiedni program prania może niedokładnie rozpuścić proszek. W efekcie, na nasze kurtki puchowe po ich praniu w pralce automatycznej, mogą posiadać nieestetyczne ślady po proszku. 

Pranie kurtki puchówki ręcznie - o czym trzeba pamiętać?

Dla osób, które zwyczajnie boją się wkładać swoją kurtkę z wypełnieniem z naturalnego puchu do pralki, alternatywą jest wypranie jej ręcznie. W odróżnieniu od pralki, pranie ręczne z całą pewnością nie zniszczy tkaniny czy puchu, oczywiście pod warunkiem, że zadbamy o odpowiednie detergenty i temperaturę wody. Należy jednak pamiętać, że w przypadku prania kurtek puchowych ręcznie, czeka nas znacznie więcej pracy i należy sobie na tę czynność zarezerwować więcej czasu. 

Jak wyprać kurtkę puchową w pralce, żeby nie uszkodzić jej wypełnienia?

Pranie kurtki puchowej w pralce wymaga nie tylko dobrania odpowiedniego programu. Należy także zadbać o to, aby w czasie prania puchu, zwyczajnie go nie uszkodzić. Wypełnienie, takie jak puch naturalny, ma tendencję do zbijania się w kulki w czasie prania. Można temu zapobiec np. poprzez wypełnienie komory pralki za pomocą piłeczek tenisowych. Piłeczki skutecznie będą równomiernie rozbijać puch a co za tym idzie - unikniemy jego zbrylania się. Ma to szczególne znaczenie, kiedy nasza kurtka puchowa posiada naturalne wypełnienie. 

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >

Polska

Awaria wodociągów w Pleszewie. Zakaz podlewania ogródków kontroluje straż miejska
Czytaj więcej >
Barbara Daszuta

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]