wtv.pl > Polska > Jak prać kurtki pikowane?
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 09:12

Jak prać kurtki pikowane?

kurtki damskie jesienne
Materiały Partnera

Kurtki damskie, w szczególności te pikowane, to absolutny must have, jeśli chcemy wyglądać modnie i stylowo nadchodzącej jesieni. Prawdą jest jednak to, że przed każdym sezonem, kurtkę puchową należy wyprać. Pranie kurtki puchowej pikowanej nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się nam wydawać.

Jest wiele, bardzo ważnych kwestii, których nie można pominąć, a które zdecydowanie przyczynią się do tego, że nasza kurtka puchowa po praniu zwyczajnie się nie zniszczy. Jak zatem prać kurtkę puchową? Na co należy zwrócić w tym aspekcie największą uwagę? Czy można suszyć kurtkę puchową pikowaną w suszarce bębnowej? Na te i wiele innych pytań, znajdziecie państwo odpowiedzi w poniższym artykule. 

Czy można prać kurtkę puchową w pralce?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, które brzmi: Czy można prać kurtki damskie jesienne w pralce automatycznej? Wiadomo, że jest to z całą pewnością jeden z najprostszych, a jednocześnie najszybszych sposobów na odświeżenie naszej odzieży. Sęk w tym, że kurtka puchowa jest niezwykle delikatna i jeśli chcemy ją prać w pralce, musimy pamiętać o kilku, bardzo ważnych zasadach. 

Przede wszystkim - dobierz odpowiedni program do prania kurtek

Pierwszą i najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o to jak prać kurtkę puchową - o ile oczywiście zdecydowaliśmy się ją wyprać w pralce - jest ustawienie odpowiedniego programu. Kurtki puchowe najlepiej prać w programie dedykowanym dla delikatnych tkanin. Warto także zadbać o to, by nasze okrycie wierzchnie z wypełnieniem z puchu zostało porządnie wypłukane. W tym celu, dobrze wybrać program z funkcją dodatkowego płukania. 

Dlaczego dodatkowe płukanie jest tak istotne? Chodzi przede wszystkim o to, że nieodpowiedni program prania może niedokładnie rozpuścić proszek. W efekcie, na nasze kurtki puchowe po ich praniu w pralce automatycznej, mogą posiadać nieestetyczne ślady po proszku. 

Pranie kurtki puchówki ręcznie - o czym trzeba pamiętać?

Dla osób, które zwyczajnie boją się wkładać swoją kurtkę z wypełnieniem z naturalnego puchu do pralki, alternatywą jest wypranie jej ręcznie. W odróżnieniu od pralki, pranie ręczne z całą pewnością nie zniszczy tkaniny czy puchu, oczywiście pod warunkiem, że zadbamy o odpowiednie detergenty i temperaturę wody. Należy jednak pamiętać, że w przypadku prania kurtek puchowych ręcznie, czeka nas znacznie więcej pracy i należy sobie na tę czynność zarezerwować więcej czasu. 

Jak wyprać kurtkę puchową w pralce, żeby nie uszkodzić jej wypełnienia?

Pranie kurtki puchowej w pralce wymaga nie tylko dobrania odpowiedniego programu. Należy także zadbać o to, aby w czasie prania puchu, zwyczajnie go nie uszkodzić. Wypełnienie, takie jak puch naturalny, ma tendencję do zbijania się w kulki w czasie prania. Można temu zapobiec np. poprzez wypełnienie komory pralki za pomocą piłeczek tenisowych. Piłeczki skutecznie będą równomiernie rozbijać puch a co za tym idzie - unikniemy jego zbrylania się. Ma to szczególne znaczenie, kiedy nasza kurtka puchowa posiada naturalne wypełnienie. 

Tagi:
Powiązane