wtv.pl
Klaudia Jachira vs Andrzej Duda

twitter.com/piotr_borys

Jachira pokazała transparent "Konstytucja" podczas przemówienia Dudy w Sejmie

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira postanowiła w nietypowy sposób świętować rocznicę ustanowienia konstytucji z 1791 r. Podczas przemówienia Andrzeja Dudy pojawiła się z transparentem.

Klaudia Jachira zamieściła na swoim Twitterze wpis, w którym skomentowała swój dzisiejszy protest w Sejmie.

Klaudia Jachira protestuje w Sejmie

Obchodzimy dziś 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Choć dokument obowiązywał niedługo ponad 2 lata, miał ogromne znaczenie dla polskiego ustroju prawnego. Była to też druga z kolei obowiązująca konstytucja w historii świata.

Z tej okazji odbyło się w Sejmie wyjątkowe uroczyste posiedzenie - wspólne obrady polskiego i litewskiego parlamentu. Na Wiejskiej pojawił się prezydent Litwy Gitanas Nausėda. Obecna była także głowa państwa polskiego, Andrzej Duda.

- Świętujemy jubileusz uchwalenia konstytucji 3 maja w imię pamięci, a zarazem w imię przyszłości. Jedno bezpośrednio łączy się z drugim. Pamięć bowiem, dumna, wierna, a także rozumiejąca, pozwala wyciągać wnioski - jest wielką siłą - mówił prezydent Polski podczas swojego wystąpienia.

Choć większość foteli sejmowych nie była zajęta, zapewne z powodu ograniczeń pandemicznych, na uroczystość zdecydowała się przybyć posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira. W typowym dla siebie stylu, postanowiła wyrazić swój sprzeciw wobec działalności Andrzeja Dudy, który zdaniem reprezentowanego przez nią środowiska, wielokrotnie dopuszczał się łamania polskiej konstytucji.

Baner "Konstytucja"

Litewscy parlamentarzyści z pewnością zadziwieni byli widokiem, który ukazał się ich oczom podczas przemówienia polskiego prezydenta. Na nagraniu zamieszczonym przez posła Piotra Borysa na Twitterze, widzimy Klaudię Jachirę, trzymającą w Sejmie transparent z napisem "Konstytucja".

W trakcie przemówienia Prezydenta @AndrzejDuda na wspólnym posiedzeniu Parlamentów Polski i Litwy z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja koleżanka Posłanka @JachiraKlaudia przypomina o przestrzeganiu Konstytucji RP - napisał w mediach społecznościowych Borys.O swoim proteście napisała na Facebooku sama zainteresowana, która zamieściła pamiątkową fotografię z jednoosobowej demonstracji.

3 maja i znowu, jak przed laty mamy w Polsce obrońców Konstytucji i mamy Targowicę - skomentowała Klaudia Jachira.

Dopiero prezydent małej Litwy powiedział o Wolnej Ukrainie, bezprawnej aneksji Krymu, a nie ten nasz "przywutca". Naprawdę, wielki wstyd! - dodała posłanka.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter.com, Facebook.com


Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >