informacje. Wikimedia Commons/KotukaranŹródło: Wikimedia Commons/Kotukaran
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 22 Lutego 2020

Założyciel chrześcijańskiej wspólnoty „Arka”molestował i krzywdził kobiety. Był bezkarny

Informacje z chrześcijańskiej wspólnoty „Arka” i ruchu „Wiara i Światło" mrożą krew w żyłach. Założyciel i właściciel wykorzystywał seksualnie i krzywdził bezbronne kobiety. Póki co, wiadomo tylko o 6 ofiarach. Do bestialskich aktów doszło na północy Francji.

Najgorsze w tej sytuacji jest to, że założyciel był dla wielu autorytetem i wzorem do naśladowania. 

Zatrważające nagranie karetki z Wrocławia. W trakcie jazdy z tyłu wypada z niej medyczne łóżkoZatrważające nagranie karetki z Wrocławia. W trakcie jazdy z tyłu wypada z niej medyczne łóżkoCzytaj dalej

Informacje z chrześcijańskiej wspólnoty „Arka” 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

Jean Vanier jest kanadyjskim działaczem społecznym, założycielem wspólnoty ,,Arka". Na co dzień pracował z osobami niepełnosprawnymi i nieświadomymi. Sprawował nad nimi opiekę. Przez większość życia zamieszkiwał Trosly-Breuil, miejscowość we Francji. 

Wspólnota opublikowała na swojej stronie raport, z którego wynika, że od 1970 do 2005 roku utrzymywał relacje seksualne z sześcioma kobietami, którymi manipulował. Zrujnował im życie, a ofiary nie potrafiły nawiązywać zdrowych relacji w późniejszym czasie.

"Manipulował nimi, a to co robił miało negatywny wpływ na życie osobiste i późniejsze relacje tych kobiet" - donosi wspólnota.

Założyciel i działacz społeczny wykorzytywał kobiety bez niepełnosprawności intelektualnej. Należały do nich zarówno osoby świeckie, jak i zakonnice. Manipulował nimi, mówiąc, że zbliżenia są zwieńczeniem ich duchowości.

"Kobiety zgłosiły podobne do siebie opisy sytuacji, które mówiły o duchowych i mistycznych uzasadnieniach tych zachowań" - podaje stowarzyszenie. 

Jean Vanier zmarł w 2019 roku w wieku 90 lat i nigdy nie poniósł konsekwencji swoich okrutnych czynów.

"Jesteśmy zszokowani tymi odkryciami i bezwzględnie potępiamy te działania, które są całkowicie sprzeczne z wartościami, które wyznawał Jean Vanier. Są one niezgodne z podstawowymi zasadami szacunku i uczciwości oraz sprzeczne z podstawowymi zasadami, na których opiera się "Arka" - napisali Stefan Posner i Stacy Cates Carney.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskach

2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki