Emerytura Andrzeja Dudy może budzić zazdrość. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Czerwca 2020

Emerytura Andrzeja Dudy już teraz jest niebotyczna. Można pozazdrościć

Emerytura Andrzeja Dudy już teraz sięga niebotycznych kwot. Wielu seniorów może być z tego powodu oburzonych. Prezydent Polski po zakończeniu kariery otrzyma zdecydowanie więcej od swoich poprzedników. Ile pieniędzy otrzymałaby głowa naszego państwa, gdyby już teraz zakończyła działalność?

Wyjaśnimy, że kwestie uposażenia ważnych funkcjonariuszy w Polsce zostały rozwiązane w ustawach z 1981 i 1996 roku. Przepisy o dożywotnim wynagrodzeniu dla byłego prezydenta RP oraz o świadczeniach dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, mówią same za siebie. Redakcja Super Expressu postanowiła przeanalizować sytuację finansową Andrzeja Dudy. Okazuje się, że może on otrzymać o wiele więcej od swoich poprzedników.

Nagłe i pilne ostrzeżenie Leszka Millera, o co chodzi? Nagłe i pilne ostrzeżenie Leszka Millera, o co chodzi? "Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej"Czytaj dalej

Emerytura Andrzeja Dudy może budzić zazdrość

Super Express wyliczył, że emerytura Andrzeja Dudy już teraz może wynieść ponad 10,5 tysiąca złotych. Należy podkreślić, że kwota ta jest wskazywana na podstawie tak zwanej "bazy", która za rządów Zjednoczonej Prawicy wzrosła o 2 tysiące złotych. Niezywkle ważnym aspektem jest też czas pracy na stanowisku prezydenta. Jeśli przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości utrzyma swoją władzę na kolejne 5 lat suma, jaką otrzyma po przejściu na emeryturę, wciąż będzie rosnąć.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Nieoficjalnie: wyciekło, dla których krajów granice zostają kategorycznie zamknięte. UE ma mało czasu

Emerytura Andrzeja Dudy będzie jednak znacznie mniejsza od jego dotychczasowych dochodów. Money.pl wyjaśnia, że podstawowa pensja głowy państwa wynosi blisko 14 tysięcy złotych. Kwota ta jest podnoszona przez dodatek funkcyjny o całe 6 tysięcy złotych oraz premię za wysługę lat. Po zsumowaniu daje to łączny zarobek na poziomie 20 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawie 18 tys. Polaków już niebawem otrzyma ważne wezwania. Będą zaskoczeni
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. Szczepionka na COVID-19 testowana na ludziach. Czy już w tym roku będziemy bezpieczni?

Źródło: [Money.pl/Super Express]