Edward Janiak prosi o modlitwe. (zdj. Il. ) Marek BAZAK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Czerwca 2020

Dziś w kościołach odczytany zostanie list. Jego treść oburza nie tylko ateistów

Edward Janiak zwrócił się do wiernych z prośbą o modlitwę. Budzący skrajne emocje duchowny informuje, że padł ofiarą medialnej nagonki. Przypomnijmy, że w najnowszej produkcji braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego" został on oskarżony o tuszowanie przemocy seksualnej wobec małych dzieci.

W diecezji kaliskiej, podczas uroczystości Trójcy Świętej kapłani mają zapoznać wiernych z niecodziennym listem. Biskup Edward Janiak prosi członków Kościoła katolickiego o "modlitwę w czasach medialnej nagonki". Stanowisko hierarchy ma odczytać jego wierny obrońca, biskup pomocniczy, Łukasz Buzun. Przypomnijmy, że według relacji Onetu miał on zbierać podpisy pod pismem popierającym Janiaka. Ofiary molestowania seksualnego, w filmie Sekielskich uważają, że ukrywał on czyny Akradiusza H.

Tragiczne zjawisko wraca do Polski? Nie żyje 20-letnia dziewczyna, jej kolega walczy o życieTragiczne zjawisko wraca do Polski? Nie żyje 20-letnia dziewczyna, jej kolega walczy o życieCzytaj dalej

Edward Janiak prosi o wsparcie wspólnoty religijnej

Dziennikarze Onetu informują o losach katolickiego kapłana. Przypomnijmy, że sprawa Janiaka trafiła do Watykanu. Rozpatrywana będzie przez samego papieża Franciszka. Działania duchownego budzą niechęć nawet wśród zagorzałych konserwatystów. Jeden z nich, Tomasz Terlikowski za pomocą mediów społecznościowych skrytykował biskupa. "To już nawet nie jest żenada, to niestety dowodzi braku wiary w Bożą sprawiedliwość i wycierania sobie twarzy Bogiem Ojcem, Synem i Duchem Świętym" - napisał prawicowy publicysta.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Awantura przed koncertem Jana Pietrzaka, dziennikarka zaatakowana fizycznie. Przerażające sceny
2. Od dziś przedłużenie zakazu. Trzeba pamiętać

Edward Janiak, jak podaje Onet, miał ukrywać sprawców nadużyć seksualnych. Sam oskarżony kapłan, Arkadiusz H. miał przyznać, że skandalizujący biskup posiadał wiedzę na temat jego przestępstw. Z relacji Onetu wiemy, że do zarzutów przedstawionych w filmie odniosła się kuria kaliska. "Rodzice pokrzywdzonego w czasie wizyty w Kurii usłyszeli, że powinien zgłosić się sam pokrzywdzony. Ukazane w filmie nagranie nie wyczerpuje całej rozmowy, brak jest stwierdzenia, że rodzice powinni jak najszybciej zgłosić sprawę do prokuratury" - czytamy w stanowisku duchownych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skończą się żarty ze zdalnego nauczania. Najniższa kara od 1 tys. zł, ale zapłacić można nawet 3 tys. zł
  2. "Polskę czeka ogromna katastrofa". Słowa znanego eksperta budzą grozę
  3. Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych
  4. PAP: Protest przed ambasadą USA w Warszawie, ludzie wyszli na ulicę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Dariusz Piontkowski może długo nie zapomnieć słów nauczyciela. Wyciągnął najciemniejsze karty z kadencji ministra
  6. Ulewy stulecia czekają nas co 5 lat. Winne ocieplenie klimatu

Źródło: [Onet]