wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziś w kościołach odczytany zostanie list. Jego treść oburza nie tylko ateistów

7 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Edward Janiak zwrócił się do wiernych z prośbą o modlitwę. Budzący skrajne emocje duchowny informuje, że padł ofiarą medialnej nagonki. Przypomnijmy, że w najnowszej produkcji braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego" został on oskarżony

W diecezji kaliskiej, podczas uroczystości Trójcy Świętej kapłani mają zapoznać wiernych z niecodziennym listem. Biskup Edward Janiak prosi członków Kościoła katolickiego o "modlitwę w czasach medialnej nagonki". Stanowisko hierarchy ma odczytać jego wierny obrońca, biskup pomocniczy, Łukasz Buzun. Przypomnijmy, że według relacji Onetu miał on zbierać podpisy pod pismem popierającym Janiaka. Ofiary molestowania seksualnego, w filmie Sekielskich uważają, że ukrywał on czyny Akradiusza H.

Edward Janiak prosi o wsparcie wspólnoty religijnej

Dziennikarze Onetu informują o losach katolickiego kapłana. Przypomnijmy, że sprawa Janiaka trafiła do Watykanu. Rozpatrywana będzie przez samego papieża Franciszka. Działania duchownego budzą niechęć nawet wśród zagorzałych konserwatystów. Jeden z nich, Tomasz Terlikowski za pomocą mediów społecznościowych skrytykował biskupa. "To już nawet nie jest żenada, to niestety dowodzi braku wiary w Bożą sprawiedliwość i wycierania sobie twarzy Bogiem Ojcem, Synem i Duchem Świętym" - napisał prawicowy publicysta.

Edward Janiak, jak podaje Onet, miał ukrywać sprawców nadużyć seksualnych. Sam oskarżony kapłan, Arkadiusz H. miał przyznać, że skandalizujący biskup posiadał wiedzę na temat jego przestępstw. Z relacji Onetu wiemy, że do zarzutów przedstawionych w filmie odniosła się kuria kaliska. "Rodzice pokrzywdzonego w czasie wizyty w Kurii usłyszeli, że powinien zgłosić się sam pokrzywdzony. Ukazane w filmie nagranie nie wyczerpuje całej rozmowy, brak jest stwierdzenia, że rodzice powinni jak najszybciej zgłosić sprawę do prokuratury" - czytamy w stanowisku duchownych.

Źródło: [Onet]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >