wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Donald Tusk pokazał rozczulające, prywatne zdjęcie. Towarzyszyła mu ukochana wnuczka, "pozostają opowieści dziadka"

25 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Donald Tusk pochwalił się swoją rodziną. Niesamowite zdjęcie przypomina, jak wielkim skarbem są rodzina i bliscy. Do fotografii dołączono krótki wpis, który pobił rekordy popularności i właśni

Tegoroczne święta nie były dla nas łaskawe. Niekorzystna, jesienna pogoda, obostrzenia i kryzys epidemiczny skutecznie zepsuły atmosferę bożonarodzeniową. Donald Tusk postanowił nie dać się ponurej aurze i spędził wspólne chwile z rodziną. 

Za pośrednictwem mediów Donald Tusk pochwalił się ukochaną wnuczką

Na platformie Instagram możemy obserwować głównie prywatne życie Donalda Tuska. Polityczne deklaracje czy oświadczenia byłego premiera możemy zaś śledzić za pośrednictwem Twittera.

Pierwszy dzień świąt dla założyciela Platformy Obywatelskiej upłynął pod znakiem rodzinnego spaceru. Na fotografii możemy dostrzec wnuczkę Tuska - Lilianę oraz ich ukochanego pieska.

Na pierwszy rzut oka można dostrzec, jak wielką wagę przywiązuje rodzina Tusków do zacieśniania relacji.

"Spacer bożonarodzeniowy o słonecznym poranku w takim towarzystwie pozwala na chwilę zapomnieć o wirusie, kryzysie i braku śniegu. Kiedy byłem dzieckiem, święta bez śniegu były jak Wigilia bez choinki, a więc nie do pomyślenia" - wskazuje były premier.

"Najmłodszym pozostaje wyobraźnia, opowieści dziadka i nadzieja, że może za rok będzie biało i puszyście. Trzymajcie się zdrowo i nie dajcie się zarazie, zwątpieniu i smutkom. I pamiętajcie o tym, żeby się zaszczepić - wasi najbliżsi chcieliby spędzić z wami jeszcze niejedne święta!" - czytamy we wpisie Donalda Tuska na Instagramie.

Rodzina byłego premiera także musiała dostosować się do obostrzeń oraz zasad sanitarno-epidemicznych. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów podczas spotkań rodzinnych przy stole może zasiąść jedynie 5 osób poza domownikami.

Za złamanie przepisów bezpieczeństwa może grozić kara administracyjna, wymierzana przez Inspekcję Sanitarną. Grzywny oscylują od 10 do 30 tysięcy złotych. 

Co ciekawe, Donald Tusk spaceruje z wnuczką po terenach zielonych bez ochrony. Zjawisko nie powinno dziwić, jednak we współczesnej kulturze politycznej zostaliśmy przyzwyczajeni do obecności służb przy boku wysoko postawionych polityków.

Źródło: [Instagram/Donald Tusk]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >