Donald Tusk. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 2 Lipca 2020

Donald Tusk w zatrważających słowach, postanowił mówić. Czarny scenariusz, sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Donald Tusk ostrzegł Polaków i Polki przed potencjalną izolacją w sytuacji gdyby listopadowe wybory prezydenckie wygrał Joe Biden. Zgodnie z sondażami zza oceanu, jest to obecnie scenariusz najbardziej prawdopodobnym.

Zdaniem wielu komentatorów, Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się na postawienie całych polskich relacji, w tym i gwarancji bezpieczeństwa na jedną kartę, reelekcję Donalda Trumpa. Teraz, gdy notowania Trumpa są bardzo złe, a szanse na reelekcję maleją z dnia na dzień pojawia się coraz więcej wątpliwości co do tej decyzji.

Ważna, nagła propozycja PiS tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich. Pierwszy podpis złożył Jarosław KaczyńskiWażna, nagła propozycja PiS tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich. Pierwszy podpis złożył Jarosław KaczyńskiCzytaj dalej

Donald Tusk ostrzega Polki i Polaków

Kwestię możliwej zmiany warty w Białym Domu oraz jej potencjalnych skutków skomentował na Twitterze były przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk: - Jak nazywać się będzie Fort Trump, jeśli - co bardzo prawdopodobne - wybory wygra Joe Biden? To pytanie nie jest żartem. Za kilka miesięcy Polsce grozi międzynarodowa izolacja - nie tylko w Europie. To jest prawdziwa stawka tych wyborów - napisał. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP? Bardzo złe wieści dla tysięcy klientów, padła oficjalna data
2. Dramat koło Częstochowy, wielu rannych. Wiadomości obiegły polskie media

Wobec słabnących szans na reelekcję Donalda Trumpa, pytanie o dalszy los sojuszu polsko-amerykańskiego wydaje się być bardzo zasadne. Według najnowszych sondaży zza oceanu, Trump niemal całkowicie stracił szansę na wygraną w kluczowej dla całego wyścigu Florydzie. Coraz częściej też mówi się również o problemach w dotychczas zupełnie zdominowanym przez Republikanów Teksasie. Patrząc na sondaż zrealizowany dla przychylnej Republikanom stacji FOX News, Trump przegrywał zarówno na Florydzie, w Georgii, Północnej Karolinie, jak i Texasie. Na Florydzie dystans pomiędzy nim a Joe Bidenem sięgał 9 pkt. proc.

Donald Tusk nie widzi świetlanej przyszłości. Oczywiście, wygrana Joe Bidena nie będzie dla Polski oznaczała zerwania dobrych relacji ze Stanami Zjednoczonymi. Mimo tego, zdaniem komentatorów Andrzej Duda jako prezydent również starający się o reelekcję powinien spotkać się także z przedstawicielami Partii Demokratycznej, tak by Polska była przygotowana na wszystkie możliwe scenariusze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już niedługo nowy system obserwujący na polskiej autostradzie. Twojej tablicy rejestracyjnej nie spuszczą z oka
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. Ilu ludzi potrzeba do założenia kolonii na Marsie? Naukowcy przedstawiają wyliczenia

Źródło: interia.pl