wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Donald Tusk w zatrważających słowach, postanowił mówić. Czarny scenariusz, sytuacja, jakiej jeszcze nie było

2 Lipca 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Donald Tusk ostrzegł Polaków i Polki przed potencjalną izolacją w sytuacji gdyby listopadowe wybory prezydenckie wygrał Joe Biden. Zgodnie z sondażami zza oceanu, jest to obecnie scenariusz najbardziej prawdopodobnym.

Zdaniem wielu komentatorów, Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się na postawienie całych polskich relacji, w tym i gwarancji bezpieczeństwa na jedną kartę, reelekcję Donalda Trumpa. Teraz, gdy notowania Trumpa są bardzo złe, a szanse na reelekcję maleją z dnia na dzień pojawia się coraz więcej wątpliwości co do tej decyzji.

Donald Tusk ostrzega Polki i Polaków

Kwestię możliwej zmiany warty w Białym Domu oraz jej potencjalnych skutków skomentował na Twitterze były przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk: - Jak nazywać się będzie Fort Trump, jeśli - co bardzo prawdopodobne - wybory wygra Joe Biden? To pytanie nie jest żartem. Za kilka miesięcy Polsce grozi międzynarodowa izolacja - nie tylko w Europie. To jest prawdziwa stawka tych wyborów - napisał. 

Wobec słabnących szans na reelekcję Donalda Trumpa, pytanie o dalszy los sojuszu polsko-amerykańskiego wydaje się być bardzo zasadne. Według najnowszych sondaży zza oceanu, Trump niemal całkowicie stracił szansę na wygraną w kluczowej dla całego wyścigu Florydzie. Coraz częściej też mówi się również o problemach w dotychczas zupełnie zdominowanym przez Republikanów Teksasie. Patrząc na sondaż zrealizowany dla przychylnej Republikanom stacji FOX News, Trump przegrywał zarówno na Florydzie, w Georgii, Północnej Karolinie, jak i Texasie. Na Florydzie dystans pomiędzy nim a Joe Bidenem sięgał 9 pkt. proc.

Donald Tusk nie widzi świetlanej przyszłości. Oczywiście, wygrana Joe Bidena nie będzie dla Polski oznaczała zerwania dobrych relacji ze Stanami Zjednoczonymi. Mimo tego, zdaniem komentatorów Andrzej Duda jako prezydent również starający się o reelekcję powinien spotkać się także z przedstawicielami Partii Demokratycznej, tak by Polska była przygotowana na wszystkie możliwe scenariusze.

Źródło: interia.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >