wtv.pl > Społeczeństwo > Dietetyk online, czemu to najlepsze rozwiązanie?
Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany 04.10.2022 18:29

Dietetyk online, czemu to najlepsze rozwiązanie?

young-woman-with-beautiful-body-measure-tape
fot. www.freepik.com

Odchudzanie we współpracy z dietetykiem zwiększa szansę na osiągnięcie wyznaczonych celów. Konsultacje dietetyczne online zapewniają jeszcze więcej korzyści niż wizyty w stacjonarnym gabinecie. Możliwość szybkiego kontaktu z dowolnego miejsca i o każdej porze zwiększa poczucie bezpieczeństwa i bardziej motywuje do kontynuowania diety. Jak wygląda konsultacja dietetyczna online? Co jest ważne w procesie odchudzania? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego warto skorzystać ze wsparcia dietetyka online.

Szczegółowy wywiad żywieniowy i indywidualna dieta

Żadna dieta odchudzająca nie powinna być stosowana dlatego, że ktoś polecił ją przypadkowo. W bliskim otoczeniu często znajdują się osoby, które rekomendują jakąś dietę, bo same dzięki niej schudły. To samo robią osoby medialne. Niestety bez dopasowania do stanu zdrowia i trybu życia dieta może tylko zaszkodzić. Rozwiązanie problemów związanych z dopasowaniem odpowiedniego sposobu odżywiania stanowi dieta online, która uwzględnia indywidualne potrzeby.

Na skuteczne odchudzanie wpływa nie tylko dopasowanie kaloryczności posiłków i ich zbilansowanie, ale również to, czy będą Ci smakować. Ciężko wytrwać na diecie, której nie lubisz. Dobry dietetyk przeprowadza szczegółowy wywiad żywieniowy, dzięki któremu wie, jakie błędy należy wyeliminować, ale też poznaje Twoje ulubione smaki.  Wiedza na temat jedzenia, bez jakiego nie wyobrażasz sobie posiłków, pomoże w stworzeniu planu żywienia, który nie będzie dla Ciebie uciążliwy.

Wsparcie mentora podczas diety

Indywidualnie dopasowana dieta zapewnia systematyczną utratę kilogramów i pozytywnie wpływa na zdrowie, ale to dopiero połowa sukcesu. W trakcie odchudzania pojawiają się kryzysy, dlatego dietetyk online powinien być również dobrym mentorem. Ważne, aby potrafił wytłumaczyć, że kryzysy są naturalnymi etapami i przypominał, jaki jest cel oraz co zostało już osiągnięte. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się dietetyk kliniczny online, ponieważ ma największą wiedzę na temat potrzeb ludzkiego organizmu, a także tego, co się z nim dzieje podczas zmiany nawyków żywieniowych. Na dodatek jest dostępny zawsze, gdy go potrzebujesz.

Najlepsi dietetycy online są w stałym kontakcie ze swoimi podopiecznymi i wiedzą, jak doradzić i jak zmodyfikować dietę, jeżeli w kryzysie pojawi się taka potrzeba. Jeżeli czujesz, że bez wsparcia możesz sobie nie poradzić, dietetyk online będzie dla Ciebie lepszym wsparciem niż przyjmujący tylko stacjonarnie.

Utrzymanie wyników bez efektu jojo

Indywidualna współpraca z dietetykiem owocuje systematycznym chudnięciem, które jest bezpieczne dla organizmu. Dzięki niej nie przekonasz się, co znaczy efekt jojo. Chudnięcie w krótkim czasie wiąże się z nadmiernymi deficytami energetycznymi, dlatego po zakończeniu diety część osób wręcz rzuca się na tzw. śmieciowe jedzenie, dlatego szybko przybierają na wadze i to nawet więcej niż schudły.

Żadna dieta na szybkie odchudzanie nie zapewnia trwałych efektów. Za to dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb jest odpowiednio rozplanowana w czasie i wprowadza nowe zdrowe nawyki żywieniowe. Po zakończeniu diety przynajmniej część nawyków jest na tyle utrwalona, że nie wraca się do wcześniejszego sposobu odżywiania.

Wypracowane zdrowe nawyki żywieniowe

Na czym polega zdrowy styl życia? Zbilansowane posiłki o wartości kalorycznej dostosowanej do trybu życia są niezbędne, aby zachować ładną sylwetkę, cieszyć się dobrym samopoczuciem i skutecznie wesprzeć zdrowie. Zdrowy styl życia to nie tylko wartościowy sposób odżywiania, ale również aktywność ruchowa i dobry sen. Jeżeli nie lubisz intensywnego wysiłku lub zdrowie Ci na to nie pozwala, nie zapominaj o częstych spacerach. Pamiętaj też, aby przed położeniem się do łóżka przewietrzyć sypialnię.

Jak zacząć zdrowy tryb życia? Przede wszystkim zwróć uwagę, ile cukru spożywasz w ciągu każdego dnia i zacznij go ograniczać. Zadbaj, aby w Twojej diecie znalazło się dużo warzyw i owoce. Jeżeli jesz przetworzone produkty i mało się ruszasz, nie oczekuj, że z dnia na dzień zupełnie przestawisz się na zdrowy tryb życia. Wprowadzaj zmiany stopniowo, a nawet nie zauważysz, kiedy nastąpi trwała zmiana nawyków.

Tagi: