wtv.pl > Polska > Czy bukmacherzy mają oferty dla tych, którzy chcą obstawiać F1?
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 09:12

Czy bukmacherzy mają oferty dla tych, którzy chcą obstawiać F1?

Wyniki F1
Materiały Partnera

Na brak ofert w ramach Formuły 1 nie możemy narzekać. Bukmacherzy mają oferty także dla fanów F1, bo ten sport w Polsce nie traci na popularności. 

I w zasadzie nie powinniśmy dostrzegać w tym niczego nadzwyczajnego. Chociaż Roberta Kubicy bardzo długo nie było w wyścigach Formuły 1 i raczej możemy powiedzieć, że najlepsze lata ma już za sobą, to jednak kibice w naszym kraju bardzo polubili Formułę 1 i nie przeszkadzał im fakt, że w szeregach tego elitarnego sportu za kierownicą jednego z bolidów brakuje Polaka. Oczywiście to właśnie Kubica rozpalił w nas tę miłość do F1. Na fali jego popularności ta dyscyplina pojawiła się w ogólnodostępnej telewizji i tym samym mogły ją obserwować rzesze mieszkańców kraju nad Wisłą. 

Na przestrzeni lat w wyścigach Formuły 1 wiele się zmieniło ale i tak są to najpopularniejsze wyścigi na całym świecie. To potężne marki samochodowe, trybuny wypełnione do ostatniego miejsca, świetny marketing, czyli generalnie przedsięwzięcie realizowane z niesamowitym rozmachem! To też tłumy przed telewizorami, monitorami, czy smartfonami. Wystarczy napisać, że ostatnie sezonu Formuły 1 na całym świecie oglądało około pół miliarda widzów! To sport globalny w zakresie marketingowym, a więc ta silna marka dostępna jest także w Polsce. 

Dlatego też jest to sport chętnie obstawiany w krajowych legalnych zakładach sportowych. Ze względu na to niekończące się zainteresowanie, bukmacherzy mają oferty stworzone również pod kątem Formuły 1. 

Kierowcy Formuły 1 w sezonie 2021

Obecnie jesteśmy świadkami niesamowitych rozstrzygnięć w trakcie sezonu, jakiego dawno nie było nam dane obserwować. Na sześć wyścigów do końca wciąż nic nie jest rozstrzygnięte, bo w klasyfikacji lideruje Max Verstappen mający tylko sześć punktów przewagi nad drugim Lewisem Hamiltonem. Warto tutaj zwrócić uwagę, że Mercedes może mieć w tym przypadku przewagę nad ekipą Red Bull. 

Chodzi oczywiście o przewagę psychologiczną, wszak zarówno dla liderującej teraz ekipy, jak i samego Verstappena, perspektywa sięgnięcia po mistrzostwo to novum, którego mogą nie unieść w decydującym momencie rywalizacji ze znacznie bardziej doświadczonym w tej materii Mercedesem. Sezon F1 2021 z pewnością przyniesie nam jeszcze wiele emocji. 

Zwłaszcza, że na razie to właśnie Mercedes popełnia więcej błędów znajdując się pod presją wyniku. Warto zwrócić uwagę, że Hamilton nie poradził sobie dobrze choćby w Rosji, niemniej znacznie bardziej brzemienne w skutkach były błędy poczynione w stolicy Azerbejdżanu. 

Obecnie na tej rywalizacji lepiej wychodzi Max Verstappen, choć trzeba przyznać, że do 12 grudnia (to właśnie wtedy odbędzie się ostatni wyścig w Abu Dhabi) jeszcze wiele może się wydarzyć! 

Jednak cieszy przede wszystkim fakt, że pierwszy raz od dawna jesteśmy świadkami naprawdę emocjonującego sezonu. W poprzednich latach raczej brakowało tej atrakcyjności, bo walka o tytuły została zdominowana przez jedną ekipę. Dlatego ten rok jest tak bardzo nietuzinkowy i po prostu ciekawy. 

Choć przykładowo Ferrari F1 2021 obecnego sezonu nie zaliczy do tych najbardziej udanych i wciąż daleko temu zespołowi do wyników osiąganych przed laty przez Michaela Schumachera, czy choćby Kimiego Räikkönena, na całe szczęście możemy w tych elitarnych wyścigach liczyć na inne teamy, które zaczęły zagrażać dominacji Mercedesa. Zarówno Red Bull, jak i dotychczasowy hegemon mają świetnych kierowców, szalenie wyrównane ekipy, a także charyzmatyczne szefostwo – dzięki temu wszystkiemu F1 na nowo elektryzuje całe środowisko rządne szybkich wrażeń! 

>

Formuła 1 terminarz. Zabraknie znanego wyścigu

Teraz na wyścigi gorączkowo wyczekujemy bez względu na wszystko chowając do szafy wszelkie mankamenty, które od lat trafią tę dyscyplinę sportową. Chodzi między innymi o bolidy niemalże uniemożliwiające wyprzedzanie, karanie prób wykonywania tego manewru, czy nudne tory. W tym sezonie zobaczymy jeszcze kilka ciekawych wyścigów: 

  • 24 października – USA

  • 7 listopada – Meksyk

  • 14 listopada – Brazylia

  • 21 listopada – Katar

  • 5 grudnia – Arabia Saudyjska

  • 12 grudnia – Abu Dhabi

Niestety, podobnie jak w 2020 roku, także i tym razem na rozpisce zabraknie Grand Prix Australii. W poprzednim sezonie, z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa u jednego z pracowników teamu McLaren i wycofaniu się tej ekipy z rywalizacji, wyścig został odwołany. Z kolei w sezonie 2021 wyścig pierwotnie miał odbyć się w marcu, jednak został przeniesiony na listopad. 

I tutaj po raz kolejny SARS-CoV-2 dał się wszystkim we znaki. Wskutek obostrzeń związanych z pandemią zapadła decyzja o ostatecznym odwołaniu także i tego wyścigu, który miał odbyć się na zmodyfikowanym torze Melbourne Grand Prix Circuit w dniach 18-21 listopada. Jak widać na powyższej rozpisce, w to miejsce weszło Grand Prix Kataru. Wyścig rozpocznie się o godzinie 18.00 czasu lokalnego w pobliżu stolicy Dauhy, czyli na torze Losail. Dodajmy, że ten obiekt został wybudowany w 2004 roku.

Aktualnie bukmacherzy mają oferty przygotowane na Formułę 1 

Obecnie wielu legalnych polskich bukmacherów ma u siebie wiele zakładów sportowych związanych z Formułą 1. Do dyspozycji typerów są także liczne statystyki, analizy oraz porównania ułatwiające stawianie zakładów. Wszystko to dostępne jest w aplikacjach mobilnych krajowych bukmacherów. 

Do obstawienia są między innymi poszczególne wyścigi, jak i klasyfikacje generalne. – Możemy pokusić się choćby o wytypowanie najlepszego kierowcy, czy najlepszego konstruktora. Generalnie bukmacherzy w naszym kraju dostrzegają zainteresowanie swoich klientów tą dyscypliną, dlatego chętnie dają im więcej możliwości oraz narzędzi – tłumaczy Amadej Walczak, analityk sportowy i ekspert bukmacherski. 

Tekst zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Tagi: