wtv.pl > Polska > Co warto wiedzieć o kredytach gotówkowych?
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 09:12

Co warto wiedzieć o kredytach gotówkowych?

Co warto wiedzieć o kredytach gotówkowych?
Materiały Partnera

Artykuł zewnętrzny

Ranking kredytów gotówkowych to najpopularniejszy produkt bankowy.  Największą zaletą jest fakt, że w łatwy sposób możesz wybrać najkorzystniejszą ofertę. Najpierw warto jednak pomyśleć, co oznaczają najlepsze oferty kredytów gotówkowych. Czy istotny jest tylko najniższy koszt kredytu? A może chodzi o długi okres spłaty i możliwość pożyczenia jak największej kwoty? Z pewnością pomoże w podjęciu decyzji ranking kredytów gotówkowych. Więcej na ten temat poniżej.

Kredyty gotówkowe – najważniejsze informacje 

Wniosek o kredyt można złożyć bezpośrednio w oddziale banku, przez infolinię, stronę internetową, a także porównywarki produktów finansowych. Jeśli zależy nam, aby pieniądze z banku otrzymać szybko, warto rozważyć kredyt gotówkowy online. Jak poznać maksymalną dostępną  kwotę i okres takiego produktu, jakim jest kredyt gotówkowy?  Ostateczne banki biorą pod uwagę zdolność kredytową. Jest to ocena ryzyka, które bank bierze na siebie, pożyczając Ci pieniądze. Wpływ na nią ma wiele czynników, m.in. dochody, umowa, na której się pracuje, staż pracy, miesięczne koszty utrzymania, liczba osób na utrzymaniu, aktualne zadłużenie, posiadany majątek, sytuacja życiowa i historia kredytowa. Koniec końców wszystko zależy od decyzji kredytowej. Najlepsze kredyty gotówkowe znajdziemy w rankingach. 

Ranking kredytów gotówkowych 2021

Używając ranking kredytów gotówkowych warto pamiętać, że niskie oprocentowanie nie zawsze będzie mówić o tym, że dana oferta kredytowa jest najkorzystniejsza. Może się bowiem okazać, że inne koszty kredytu gotówkowego są o wiele wyższe, jak np. prowizja za udzielenie kredytu. Inny przypadek dotyczy sytuacji, gdy może okazać się konieczne wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, chociażby od utraty pracy własnej czy małżonka. Przyglądając się rankingom kredytów trzeba zwrócić uwagę na RRSO, w skrócie Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Z RRSO można dowiedzieć się, ile dokładnie będzie kosztował dany kredyt. Im niższa liczba przy nim stoi, tym dany kredyt będzie tańszy i oczywiście każdy chce mieć jak najtańszy kredyt gotówkowy. Może się także okazać, że przy wybranym przez nas kredycie RRSO podane jest dla okresu 6 miesięcy, a przy innym 12 miesięcy. Porównywarka kredytów gotówkowych służy do tego, abyś móc zobaczyć, jakie warunki finansowania proponują różne banki w zależności od tego, jaka kwota i okres nas interesuje.  Porównywarka będzie potrzebowała wpisania kwoty i okresu kredytowania, aby móc wyświetlić: oprocentowanie, prowizję, RRSO, łączną kwotę do spłaty oraz ratę dla każdego banku.

Wniosek o kredyt gotówkowy 

Wniosek o kredyt jest pierwszą decyzją, która prowadzi do uzyskania finansowania. W każdym banku trzeba złożyć taki dokument, wraz z potrzebnymi załącznikami. Wniosek sporządza się na formularzu bankowym, na którym należy wpisać najważniejsze dane, takie jak: imię i nazwisko kredytobiorcy; numer dowodu osobistego klienta; numer PESEL klienta;  stan cywilny klienta; informację o źródle pozyskiwanych dochodów oraz o ich wysokości; okres kredytowania, w jakim spłaca się kredyt; informację o wydatkach, jakie się ma co miesiąc oraz istotna jest także całkowita kwota kredytu.  Wniosek kredytowy nie jest jedynym dokumentem, jaki należy złożyć w banku w celu otrzymania finansowania. Jest to często zbyt mało, aby instytucja mogła ponad wszelką wątpliwość uznać, że będziemy w przyszłości rzetelnym klientem. Dlatego wniosek kredytowy powinno się wzbogacić dokumentami, które potwierdzą nie tylko tożsamość, lecz także sytuację finansową. 

Tagi: