CNN Korea Północna. EAST NEWSŹródło: EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 21 Kwietnia 2020

CNN: Kim Dzong Un w stanie krytycznym. Media obiegają sprzeczne wiadomości, Reuters dementuje

CNN podaje, że przywódca Korei Północnej ma poważne powikłania po operacji serca. Około południa informację zdementował Reuters. Na razie nie ma żadnego oficjalnego komunikatu rządu KRLD na ten temat.

Od rana światowe media obiegają sprzeczne informacje na temat stanu zdrowia przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una. Amerykańskie media, cytując źródła w amerykańskim wywiadziem donoszą, że na skutek powikłań po operacji serca stan Kima jest krytyczny. Przywódca ma przebywać na terenie swojej posiadłości, gdzie lekarze walczą o jego życie.

Minister zabrał głos ws. zamknięcia szkół. Ważne wieści dla wszystkich uczniów i rodzicówMinister zabrał głos ws. zamknięcia szkół. Ważne wieści dla wszystkich uczniów i rodzicówCzytaj dalej

CNN: stan przywódcy się pogorszył

Zdaniem stacji stan Kim Dzong Una jest obiektem intensywnej opieki najlepszych lekarzy w kraju, jednak jak dotąd nie udało się go ustabilizować. Zupełnie odmienne informacje podaje jednak południowokoreańska stacja Daily NK, zajmująca się dostarczaniem newsów zza blokady informacyjnej Korei Północnej. Informacje o krytycznym stanie przywódcy zdementował również Reuters, powołujący się przy tym na źródła w rządzie Korei Południowej. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kilka tygodni temu Szumowski twierdził, że maseczki nie pomagają. Teraz się tłumaczy
2. Wzruszający pogrzeb znanego dziennikarza. Rodzina i przyjaciele nie kryli łez. W ostatniej drodze towarzyszyły tłumy

Pytania na temat stanu zdrowia lidera pojawiły się po tym, jak nie zjawił się na obchodach rocznicy urodzin swojego dziadka. Z racji, że jest to jedno z najważniejszych świąt w Korei Północnej, nieobecność przywódcy jest sytuacją zupełnie niespotykaną. Część ekspertów wskazywała, że przyczyną nieobecności mogła byc pandemia wirusa SARS-CoV-2. Według nieoficjalnych doniesień reżimowi nie udało się na czas zablokować kraju i uchronić przed epidemią, która miałaby obecnie być bardzo poważnym problemem w koreańskiej armii. 

Kim Dzong Un przejął władzę po swoim ojcu w grudniu 2011 po nagłej śmierci swojego ojca Kim Dzong Ila, który zmarł na zawał serca podczas podróży pociągiem. 

Młody przywódca kontynuuje krwawą koreańską dyktaturę. Wsławił się przeprowadzaniem czystek we własnej rodzinie. Ma odpowiadać za śmierć swojego brata Kim Dzong Nama, zamordowanego za pomocą trucizny przez północnokoreańskie agentki na lotnisku w Kaula Lumpur w 2017 roku. Cztery lata wcześniej z rozkazu przywódcy stracony został jego wuj Jang Song Thaek, wysoko postawiony generał, uważany za zwolennika rozluźnienia reżimu. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  2. Ambasador USA przeciwko TVP. Mocne stanowisko Mosbacher ws. TVN
  3. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało projekt kolejnego, ważnego rozporządzenia. Chodzi o medyków
  4. Nieoczekiwane wsparcie dla TVN w konflikcie z TVP. Stacja ma wyjątkowo mocnego sojusznika
  5. Spędził miesiąc w szpitalu, miał poważne powikłania. Polski europoseł opowiedział o trudnej walce z wirusem
  6. 12-latka musiała przejść przez koronawirusa ponad 100 km. Nie dała rady, nie żyje, przykra wiadomość ze świata

Źródło: Cable News Network