Zwierzęta bez domu. wtv.pl
Źródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 21 Grudnia 2019

Bezdomne zwierzęta zasługują na święta. Wesprzyj akcję #Charytatywnachoinka

#Charytatywnachoinka to zainicjowana przez Karmimy Psiaki akcja mająca na celu pomoc zwierzętom, przebywającym w schroniskach. Każdy zainteresowany może wybrać pupila, którego chce wspomóc. Oczywiście, wybór ten bywa trudny - dlatego organizatorzy pozwalają również na przekazanie datku bezpośrednio do wspólnej puli.

Los bezpańskich zwierząt bywa bardziej poruszający, niż mogłoby się wydawać. Najbliższe święta spędzą nie tylko w ciasnych boxach ale często - również bez specjalistycznej opieki i leków. Nie wszystkie schroniska stać na takie wydatki.

Aby pomóc bezpańskim kotom i psom, w tym również schorowanym i starym, Karmimy Psiaki ruszyło z akcją #Charytatywnachoinka. Organizatorzy stawiają na pomoc celowaną, tak by odpowiedzieć na indywidualne potrzeby czworonogów.

Pod tym linkiem znajduje się specjalne narzędzie, umożliwiające wybór zwierzaka. Jednym z nich jest 12-letni Frodo.

 - Całe życie spędził w schronisku, teraz ma 12 lat. Do ludzi jest psem łagodnym, ale na dystans. Wszyscy jego psi przyjaciele poumierali i widać, że psiak czuje się bardzo samotny. Coraz bardziej dokuczają mu stawy, porusza się z trudem. Mieszka w specjalnym, ocieplanym drewnianym domku, nie dałby rady wejść do budy. Frodo bardzo potrzebuje suplementów na stawy np. Arthrodol i Antinol - bardzo mu pomagają. Dodatkowo jest alergikiem, więc może jeść jedynie specjalistyczną karmę - dowiadujemy się od organizatorów. Łatwego życia nie miała również Babcia Rita, starsza suczka o długiej historii przemocy ze strony ludzi - Przeszła więcej niż można sobie wyobrazić.
Niedożywiona, rzadko wyprowadzana, lękowa, przejawiające zachowania agresywne. Po przynajmniej dwóch obserwacjach pod kątem wścieklizny, z historią pogryzień, z próbą porzucenia. Gdzieś tam jeszcze pojawiają się w jej przeszłości podniesione do uderzenia ręce, smycze używane niezgodnie z przeznaczeniem, kopniaki i szturchnięcia - mówią osoby, opiekujące się nią na co dzień.

Potrzebujących psów i kotów jest jednak o wiele więcej. Jeżeli będzie wam trudno zdecydować, któremu z nich chcielibyście przekazać datek - możecie dołożyć się do ogólnej puli. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie tutaj. Na stroje funkcjonuje również aktualizowany na bieżąco licznik datków.

 - Święta to czas, kiedy obdarowujemy prezentami najbliższych. Pod opieką Karmimy Psiaki przebywa niemal 2000 Psiaków i Kociaków. One nie mają nikogo bliskiego, a te Święta spędzą w schroniskowym boksie. Chcemy przynajmniej trochę umilić im ten czas i wysyłać jak najwięcej prezentów pod choinkę - przekonują organizatorzy.

Jeśli ta zachęta was nie przekonuje - spójrzcie w oczy Berniemu i Tamiemu. Psiaki czekają na wsparcie.

Pies Berni

Pies Tami