Beata Kempa zapytana o obiad po katastrofie smoleńskiej. Musiała odpowiedzieć
Jednym z głównych tematów emitowanego na antenie Radia Zet "7. Dnia Tygodnia" był zaprezentowany widzom TVP film Ewy Stankiewicz "Stan zagrożenia" , w którym nawiązano do katastrofy smoleńskiej .
Przypomnijmy, że w produkcji zaprezentowano m.in. budzące liczne kontrowersje zdjęcia Ewy Kopacz , sfotografowanej z pracownikami prosektorium, którzy pracowali na terenie Rosji po katastrofie samolotu Tu-154.
Dyskusja była o tyle intensywna, że do programu zaproszono polityków niemal wszystkich politycznych opcji.
Beata Kempa: Można być mądralą po wielu latach
Gośćmi Andrzeja Stankiewicza byli Beata Kempa , Joanna Senyszyn , Bartosz Kownacki , Jan Filip Libicki i Paweł Kowal . Prowadzący postanowił wypytać o zachowanie polityków w Katyniu, tuż po katastrofie samolotu, którym leciała m.in. para prezydencka.
Dziennikarz przypomniał, że parlamentarzyści nie pojawili się natychmiast na miejscu zdarzenia, ale najpierw zjedli obiad w pobliskiej restauracji .
Na uwagę Stankiewicza najdosadniej odpowiedziała Beata Kempa , wskazując, że na miejscu katastrofy panował "straszny szum informacyjny" . Posłanka Solidarnej Polski zapytała dziennikarza, czy wyobraża sobie, że politycy mieli sami udać się na miejsce katastrofy.
– To infantylne pytanie – oceniła goszcząca na antenie Radia Zet członkini ugrupowania Zbigniewa Ziobry.
Kempa zwróciła uwagę, że jedynym, co pozostawało do zrobienia, było "opanowanie żalu i niesamowitych emocji". – Można być mądralą po wielu latach – wskazała europosłanka koalicjanta PiS.
Dodała, że w obecnej sytuacji niemożliwym było swobodne podróżowanie po Katyniu. – Nie byłby pan dopuszczony nigdzie – zaznaczyła Beata Kempa. – I nie pojechałby pan w żadną inną stronę niż w tę, w którą by pana wywoziły służby .
Członkini Solidarnej Polski stwierdziła, że stawianie polityków "w roli służb, które miały badać katastrofę smoleńską" i biegać po miejscu katastrofy wpisuje się w narrację rosyjskiej strony i "jest bezczelne" .
Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.
Artykuły polecane przez redakcję WTV:
-
Policja komentuje sprawę pozostawienia dziecka w oknie życia w Częstochowie
-
Dr Grzesiowski wytknął błędy w spocie przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia
-
Polski dyplomata ewakuowany z Indii do kraju. Skomplikowana akcja służb zakończona sukcesem
Źródło: Radio Zet