Andrzej Duda
Źródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Stycznia 2020

Andrzej Duda dał popis na forum międzynarodowym. Nie będzie zadowolony z nagrania, które podbija internet

Andrzej Duda gościł na forum ekonomicznym w Davos - największym tego typu wydarzeniu, w którym udział biorą najmożniejsi i najbardziej wpływowi ludzie świata. Polski prezydent starał się w czasie jednego ze spotkań mówić po angielsku. Wyszło nie najlepiej.

Duda brał udział w panelu "Przyszłość NATO". Razem z Jensem Stoltenbergiem, tureckim ministrem spraw zagranicznych Mevlütem Cavusoglu i szefem włoskiego resortu ds. europejskich Vincenzem Amendola debatował na temat planów sojuszu. Z ust polskiego prezydenta padło wiele superlatyw pod adresem NATO. "To dla Polski pokój i bezpieczeństwo, stabilność i dobrobyt" - oceniał.

Na mównicę u Rydzyka nagle wyszła wdowa po profesorze. Zaczęła oskarżać Jacka KurskiegoNa mównicę u Rydzyka nagle wyszła wdowa po profesorze. Zaczęła oskarżać Jacka KurskiegoCzytaj dalej

Uwagę polskiej opinii publicznej przykuła jednak nie warstwa merytoryczna jego wypowiedzi a forma. Prezydent bardzo starał się wyrazić co myśli po angielsku.

Andrzej Duda walczy z językiem

Nagranie Dudy, starającego opisać po angielsku swoje wspomnienia, w których Polska marzyła o przystąpieniu do NATO, podbija internet. Najczęściej podają je dalej politycy bądź publicyści sympatyzujący z opozycją. Choć zapewne względnie zgadzają się oni z treścią wypowiedzi Dudy, udostępnienia nie wynikają raczej z sympatii do niego. Powodem jest jego angielszczyzna.

 - Lepiej Panie Prezydencie Duda, kiedy lata Pan na narty w polskie góry. Mniejszy wstyd - tak nagranie skomentował rzecznik PO, Jan Grabiec.

Michał Szczerba z kolei, udostępniając nagranie, odniósł się do wypowiedzianych ostatnio przez prezydenta słów krytyki pod adresem Komisji Weneckiej. "Nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy" - powiedział Duda w kontekście sporu o kształt sądownictwa w Polsce.

 - „Nie będą nam w obcych językach narzucali”, skoro ich nie rozumiem. A jak próbuję wytłumaczyć, aparat mowy po kilku górskich herbatach odmawia posłuszeństwa. Wstyd! - czytamy na Twitterze Szczerby.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Możesz otrzymać większy zwrot podatku. Wystarczy w deklaracji ująć jedną rzecz

2. Student musi zostać w szpitalu, dwójka wychodzi. Uciekali z chińskiego Wuhan

3. Niewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnie

4. Beata Tadla mocno o Danucie Holeckiej. Musiało boleć

5. Czego boi się Tadeusz Rydzyk? Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegół

6. Fatalne informacje z samego rana. Ogromny pożar w polskim mieście, wezwano 32 zastępy straży