wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Andrzej Duda dał popis na forum międzynarodowym. Nie będzie zadowolony z nagrania, które podbija internet

26 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Andrzej Duda gościł na forum ekonomicznym w Davos - największym tego typu wydarzeniu, w którym udział biorą najmożniejsi i najbardziej wpływowi ludzie świata. Polski prezydent starał się w czasie jednego ze spotkań mówić po angielsku. Wyszło

Duda brał udział w panelu "Przyszłość NATO". Razem z Jensem Stoltenbergiem, tureckim ministrem spraw zagranicznych Mevlütem Cavusoglu i szefem włoskiego resortu ds. europejskich Vincenzem Amendola debatował na temat planów sojuszu. Z ust polskiego prezydenta padło wiele superlatyw pod adresem NATO. "To dla Polski pokój i bezpieczeństwo, stabilność i dobrobyt" - oceniał.

Uwagę polskiej opinii publicznej przykuła jednak nie warstwa merytoryczna jego wypowiedzi a forma. Prezydent bardzo starał się wyrazić co myśli po angielsku.

Andrzej Duda walczy z językiem

Nagranie Dudy, starającego opisać po angielsku swoje wspomnienia, w których Polska marzyła o przystąpieniu do NATO, podbija internet. Najczęściej podają je dalej politycy bądź publicyści sympatyzujący z opozycją. Choć zapewne względnie zgadzają się oni z treścią wypowiedzi Dudy, udostępnienia nie wynikają raczej z sympatii do niego. Powodem jest jego angielszczyzna.

 - Lepiej Panie Prezydencie Duda, kiedy lata Pan na narty w polskie góry. Mniejszy wstyd - tak nagranie skomentował rzecznik PO, Jan Grabiec.

Michał Szczerba z kolei, udostępniając nagranie, odniósł się do wypowiedzianych ostatnio przez prezydenta słów krytyki pod adresem Komisji Weneckiej. "Nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy" - powiedział Duda w kontekście sporu o kształt sądownictwa w Polsce.

 - „Nie będą nam w obcych językach narzucali”, skoro ich nie rozumiem. A jak próbuję wytłumaczyć, aparat mowy po kilku górskich herbatach odmawia posłuszeństwa. Wstyd! - czytamy na Twitterze Szczerby.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >