wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Andrzej Duda złamał rygor i przepisy? B. pracownik TVP nie wytrzymał, złożył skargę do sanepidu

27 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Andrzej Duda gościł na targu w Garwolinie. Wówczas, uczestnicząc w zgromadzeniu i nie przestrzegając zasady dystansu, prezydent miał złamać obowiązujące przepisy sanitarne. Z informacji przekazanych przez tygodnik "Wprost" wynika, że skar

Informację o skardze dotyczącej Andrzeja Dudy za tygodnikiem przytacza portal radiozet.pl. Przypomnijmy, że w ubiegły weekend niezwykle aktywny ostatnio prezydent odwiedził garwoliński targ, na którym pytał miejscowych o ceny truskawek, a także wyjaśniał przyczyny podwyżek cen śmieci oraz to, komu obywatele zawdzięczają trzynaste emerytury.

Andrzej Duda: "Trzynastkę dostał pan ode mnie"

Jeden z miejscowych zwrócił uwagę, że dostał 900 zł dodatkowego świadczenia, jednak jednocześnie musiał zapłacić 1200 zł za wywóz śmieci. – Po co mi daliście, skoro tutaj zabraliście? – pytał starszy mężczyzna.

Duda z sytuacji wyszedł jednak obronną ręką, winę przerzucając niejako na samorządy. – Problem polega na tym, że trzynastkę dostał pan ode mnie i rządu, a cena śmieci to jest samorząd – przekonywał wciąż urzędujący jeszcze prezydent. Część komentujących zdjęcia z jego wizyty w Garwolinie zwracała uwagę, że prezydent zdaje się nie przestrzegać wprowadzonych decyzją rządzu zasad dotyczących bezpieczeństwa.

Andrzej Tomczyk, wspomniany były dziennikarz Telewizji Polskiej, najwyraźniej postanowił udowodnić, że rządzący nie stoją ponad prawem, i skierował pismo do lokalnego sanepidu. "W imieniu Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Garwolinie potwierdzam, że do instytucji wpłynęło wysłane mailem pismo pana Andrzeja Tomczaka skierowane do PPIS w Garwolinie, dotyczące wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Garwolinie", przekazała tygodnikowi "Wprost" Joanna Narożniak z warszawskiej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Wobec nader oczywistego – zdaniem wieloletniego współpracownika TVP – łamania przepisów przez Andrzeja Dudę dziennikarz domaga się nałożenia kary na prezydenta, podaje Radio ZET.

Źródło: radiozet.pl / Wprost

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >