Andrzej Duda przed kilkoma dniami gościł na targu w Garwolinie, gdzie miał złamać przepisy sanitarne. fot. Jakub Szymczuk; twitter/Kancelaria PrezydentaŹródło: fot. Jakub Szymczuk; twitter/Kancelaria Prezydenta
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Maja 2020

Andrzej Duda złamał rygor i przepisy? B. pracownik TVP nie wytrzymał, złożył skargę do sanepidu

Andrzej Duda gościł na targu w Garwolinie. Wówczas, uczestnicząc w zgromadzeniu i nie przestrzegając zasady dystansu, prezydent miał złamać obowiązujące przepisy sanitarne. Z informacji przekazanych przez tygodnik "Wprost" wynika, że skargę na kandydata Prawa i Sprawiedliwości do sanepidu złożył były współpracownik TVP Andrzej Tomczyk.

Informację o skardze dotyczącej Andrzeja Dudy za tygodnikiem przytacza portal radiozet.pl. Przypomnijmy, że w ubiegły weekend niezwykle aktywny ostatnio prezydent odwiedził garwoliński targ, na którym pytał miejscowych o ceny truskawek, a także wyjaśniał przyczyny podwyżek cen śmieci oraz to, komu obywatele zawdzięczają trzynaste emerytury.

Tadeusz Rydzyk jednak się doprosił? Ważne zmiany w kościołach w całej Polsce, zapadła decyzjaTadeusz Rydzyk jednak się doprosił? Ważne zmiany w kościołach w całej Polsce, zapadła decyzjaCzytaj dalej

Andrzej Duda: "Trzynastkę dostał pan ode mnie"

Jeden z miejscowych zwrócił uwagę, że dostał 900 zł dodatkowego świadczenia, jednak jednocześnie musiał zapłacić 1200 zł za wywóz śmieci. – Po co mi daliście, skoro tutaj zabraliście? – pytał starszy mężczyzna.

Duda z sytuacji wyszedł jednak obronną ręką, winę przerzucając niejako na samorządy. – Problem polega na tym, że trzynastkę dostał pan ode mnie i rządu, a cena śmieci to jest samorząd – przekonywał wciąż urzędujący jeszcze prezydent. Część komentujących zdjęcia z jego wizyty w Garwolinie zwracała uwagę, że prezydent zdaje się nie przestrzegać wprowadzonych decyzją rządzu zasad dotyczących bezpieczeństwa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prof. Krzysztof Simon nie mógł uwierzyć w decyzję premiera. Nie daje się uciszyć, ujawnił, jak jest naprawdę
2. Nawet 12 641,75 zł nowej ulgi może zostać w twojej kieszeni. Starsi Polacy będą jednak wściekli

Andrzej Tomczyk, wspomniany były dziennikarz Telewizji Polskiej, najwyraźniej postanowił udowodnić, że rządzący nie stoją ponad prawem, i skierował pismo do lokalnego sanepidu. "W imieniu Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Garwolinie potwierdzam, że do instytucji wpłynęło wysłane mailem pismo pana Andrzeja Tomczaka skierowane do PPIS w Garwolinie, dotyczące wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Garwolinie", przekazała tygodnikowi "Wprost" Joanna Narożniak z warszawskiej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Wobec nader oczywistego – zdaniem wieloletniego współpracownika TVP – łamania przepisów przez Andrzeja Dudę dziennikarz domaga się nałożenia kary na prezydenta, podaje Radio ZET.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO oficjalnie potwierdza. Mamy nowe epicentrum pandemii
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Nie żyje najstarszy mężczyzna świata. Dożył imponującego wieku, nie cieszył się zbyt długo rekordem

Źródło: radiozet.pl / Wprost