Andrzej Duda najwyraźniej zapomniał o maseczce i regulaminowych dwóch metrach odstępu. twitter/@prezydentplŹródło: twitter/@prezydentpl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Maja 2020

Andrzej Duda nie musi nosić maseczki ani się dystansować? Nagranie obiega sieć, wielu internautów oburzonych

Andrzej Duda obchodził wczoraj piątą rocznicę wygranej w wyborach prezydenckich. Z tej okazji ubiegający się o reelekcję prezydent odwiedził Świętokrzyski Park Narodowy. Na opublikowanych w mediach społecznościowych zdjęciach oraz nagraniach kandydat Prawa i Sprawiedliwości zdawał się jednak zapomnieć o obowiązku noszenia maseczki oraz zachowaniu dwumetrowego odstępu.

Wciąż urzędujący prezydent postanowił odwiedzić wczoraj Świętokrzyski Park Narodowy. Fotografie spacerującego po urokliwych terenach Andrzeja Dudy oraz nagranie z wieży widokowej na Świętym Krzyżu opublikowała za pośrednictwem Twittera Kancelaria Prezydenta. W materiałach widzimy, że politykowi towarzyszyło przynajmniej kilka osób, a zebrani niejednokrotnie nie zastosowali się do zasad zakrywania nosa i ust oraz zachowania regulaminowych odstępów.

Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwościKiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwościCzytaj dalej

Andrzej Duda krytykowany przez internautów

Prezydent również nie miał założonej maseczki ochronnej. Warto zwrócić uwagę – jak przypomina Radio ZET – że w lesie nie ma, co prawda, obowiązku zasłaniania ust i nosa, jednak resort środowiska apelował, by w miejscach, gdzie gromadzi się więcej osób, w miarę możliwości stosować się do obowiązku zasłaniania twarzy.

Wizyta Andrzeja Dudy w Świętokrzyskim Parku Narodowym

Na brak środków ochronnych szybko zwrócili uwagę użytkownicy internetu. "Wirus tak wysoko nie zaraża?", pytają w nieco ironicznym tonie. "Wirus ma lęk wysokości", dodaje kolejny z komentujących nagranie z wizyty Dudy na wieży widokowej. "Doktor Duda z rodziną. No, bo to chyba musi być rodzina, skoro stoją blisko siebie i nie mają maseczek", czytamy dalej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mocne słowa Andrzeja Dudy o sytuacji w Trójce. Wielu słuchaczy może być zadziwionych
2. Zniesienie obowiązku zakrywania twarzy już niedługo. Śląsk może sobie jednak poczekać

Dodajmy, że to nie pierwszy przypadek, gdy rządzący zdają się nie stosować do wprowadzanych przez siebie restrykcji. Przed kilkoma dniami sieć obiegło zdjęcie z wizyty w restauracji Mateusza Morawieckiego. Jak pisaliśmy, komentujący, powołując się oficjalną stronę gov.pl, zwracali uwagę, że według rozporządzenia "przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym".

Niemniej kontrowersji zrodziło również, rzecz jasna, zachowanie polityków partii rządzącej podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, gdy w kilka dni po zaostrzeniu obostrzeń politycy tłumnie zebrali się na placu Piłsudskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zarażenia w jednostce wojskowej
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. W nocy zakonnice usłyszały, że ktoś otwiera Okno Życia. Wezwano policję i pogotowie ratunkowe, niecodzienna sytuacja w Legionowie
  4. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"
  5. Spod siedziby Trójki wciągnęli kobietę do radiowozu. "Proszę mnie zostawić", porażające nagranie
  6. Burza pod nagraniem Andrzeja Dudy z Parku Narodowego. Wszystko przez jeden szczegół

Źródło: twitter/@prezydentpl / radiozet.pl