wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Andrzej Duda nie musi nosić maseczki ani się dystansować? Nagranie obiega sieć, wielu internautów oburzonych

25 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Andrzej Duda obchodził wczoraj piątą rocznicę wygranej w wyborach prezydenckich. Z tej okazji ubiegający się o reelekcję prezydent odwiedził Świętokrzyski Park Narodowy. Na opublikowanych w mediach społecznościowych zdjęciach oraz nagraniach kandydat Praw

Wciąż urzędujący prezydent postanowił odwiedzić wczoraj Świętokrzyski Park Narodowy. Fotografie spacerującego po urokliwych terenach Andrzeja Dudy oraz nagranie z wieży widokowej na Świętym Krzyżu opublikowała za pośrednictwem Twittera Kancelaria Prezydenta. W materiałach widzimy, że politykowi towarzyszyło przynajmniej kilka osób, a zebrani niejednokrotnie nie zastosowali się do zasad zakrywania nosa i ust oraz zachowania regulaminowych odstępów.

Andrzej Duda krytykowany przez internautów

Prezydent również nie miał założonej maseczki ochronnej. Warto zwrócić uwagę – jak przypomina Radio ZET – że w lesie nie ma, co prawda, obowiązku zasłaniania ust i nosa, jednak resort środowiska apelował, by w miejscach, gdzie gromadzi się więcej osób, w miarę możliwości stosować się do obowiązku zasłaniania twarzy.

Na brak środków ochronnych szybko zwrócili uwagę użytkownicy internetu. "Wirus tak wysoko nie zaraża?", pytają w nieco ironicznym tonie. "Wirus ma lęk wysokości", dodaje kolejny z komentujących nagranie z wizyty Dudy na wieży widokowej. "Doktor Duda z rodziną. No, bo to chyba musi być rodzina, skoro stoją blisko siebie i nie mają maseczek", czytamy dalej.

Dodajmy, że to nie pierwszy przypadek, gdy rządzący zdają się nie stosować do wprowadzanych przez siebie restrykcji. Przed kilkoma dniami sieć obiegło zdjęcie z wizyty w restauracji Mateusza Morawieckiego. Jak pisaliśmy, komentujący, powołując się oficjalną stronę gov.pl, zwracali uwagę, że według rozporządzenia "przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym".

Niemniej kontrowersji zrodziło również, rzecz jasna, zachowanie polityków partii rządzącej podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, gdy w kilka dni po zaostrzeniu obostrzeń politycy tłumnie zebrali się na placu Piłsudskiego.

Źródło: twitter/@prezydentpl / radiozet.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >