wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda jest zakażony. Przerwał milczenie, do sieci trafił zaskakujący filmik, "chciałem przeprosić"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:44

Andrzej Duda jest zakażony. Przerwał milczenie, do sieci trafił zaskakujący filmik, "chciałem przeprosić"

Andrzej Duda zakaził się koronawirusem
twitter.com/andrzejduda

"W wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa" - tymi słowami Andrzej Duda rozpoczął wystąpienie, które udostępnił dziś na swoim koncie na Twitterze. Prezydent postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi sytuacji, w jakiej się znalazł. Przeprosił również osoby, z którymi w ostatnim czasie się kontaktował. 

Andrzej Duda zakażony

Informację o zakażeniu się przez Andrzeja Dudę koronawirusem podał dziś rano jego rzecznik, Błażej Spychalski: 

"Zgodnie z zaleceniami wczoraj prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi" - napisał na Twitterze. 

Wiadomość natychmiast wstrząsnęła opinią publiczną. To już trzeci tak ważny dla kraju polityk, który udaje się na kwarantannę. Przypominamy, że wcześniej izolacji poddał się premier Mateusz Marowiecki oraz prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński. 

Jeszcze wczoraj Andrzej Duda nadzorował prace dotyczące powstania szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotykał się z przedstawicielami nowo powstającej placówki medycznej. W piątek prezydent widział się również z Igą Świątek, którą odznaczał za jej ostatnie osiągnięcia sportowe. 

W obliczu zakażenia się koronawirusem przez Andrzeja Dudę, tenisistka postanowiła zabrała głos, zapewniając, że ani ona, ani nikt z jej najbliższego otoczenia nie wykazuje objawów choroby. 

Prezydent ma wyrzuty sumienia 

W krótkim filmie opublikowanym na Twitterze, Andrzej Duda podzielił się z użytkownikami serwisu swoimi odczuciami dotyczącymi zakażenia: 

- Nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych jak zanik smaku i zanik węchu, niczego takiego nie miałem i nie mam. No ale niestety wynik testu jest całkowicie jednoznaczny - słyszymy w nagraniu. 

Andrzej Duda zapewnił internautów, że czuje się dobrze, ale mimo wszystko udaje się na kwarantannę wraz z małżonką. Dodał, że nie przeszkodzi mu to w pracy, którą wykonywać będzie... z domu: 

- Najbliższe dni, kiedy będę w izolacji, razem z żoną oczywiście, będę pracował zdalnie, nie ma z tym żadnego problemu, jak państwo widzą jestem w pełni sił (…) Tych zasad izolacji absolutnie  w żelazny sposób z żoną przestrzegamy - powiedział prezydent. 

Głowa państwa postanowiła również przeprosić wszystkich, z którymi nawiązywała w ostatnim czasie kontakt. Andrzej Duda zapewniał, że gdyby wiedział o swoim zakażeniu wcześniej, na pewno odwołałby wszystkie wizyty: 

- Chciałem przeprosić tych, którzy są narażeni na procedury kwarantanny, w związku z tym, że spotykali się ze mną w ostatnich dniach. Proszę państwa, gdybym odczuwał jakieś symptomy zachorowania, proszę mi wierzyć, wszystkie spotkania byłyby odwołane. Staraliśmy się zachować środki ostrożności. (…) Mam nadzieję, że nikt z państwa nie zachoruje - mówił w nagraniu prezydent. 

Andrzej Duda apelował szczególnie do seniorów o ostrożność i zachowanie zasad zdrowego rozsądku. W związku ze zbliżającymi się świętami i wynikającymi z nich dużymi skupiskami ludzkimi na cmentarzach, prosił osoby starsze o pozostanie w domach. Na koniec podziękował za wszelkie wyrazy sympatii i życzenia powrotu do zdrowia. 

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje się screen z nagrania zamieszczonego na koncie Andrzeja Dudy na Twitterze, dostępnego pod adresem Twitter.com/andrzejduda

źródło: twitter.com/andrzejduda, tvn24.pl

Powiązane