wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wyniki sondażu wskazały, co Polacy tak naprawdę sądzą o prezydenturze Andrzeja Dudy. Nie wszyscy będą zadowoleni

12 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Andrzej Duda ma poważne powody do obaw. Najnowsze badanie opinii nie pozostawia złudzeń. Wymiana Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego negatywnie wpłynęła na słupki poparcia obecnego prezydenta Polski. Wynik drugiej tury pozostaje coraz bar

Wyniki wyborów prezydenckich mogą zaskoczyć Polki i Polaków bez względu na poglądy. Sytuacja na scenie politycznej robi się coraz bardziej niepewna. Wciąż słabnie pozycja Andrzeja Dudy. Rafał Trzaskowski wciąż odnotowuje wzrost poparcia wyborców. Szymon Hołownia walczy z Kosiniakiem-Kamyszem i Krzysztofem Bosakiem o trzecie miejsce na podium. Daleko w tyle znalazł się Robert Biedroń. Jak wygląda najnowszy sondaż?

Andrzej Duda odnotował spadek poparcia

Najnowsze badanie opinii zostało wykonane przez CBOS. Na przełomie maja i czerwca postanowiono zapytać Polaków o to, co myślą o prezydenturze obecnie urzędującego Andrzeja Dudy. Przedstawione odpowiedzi nie pozostawiają złudzeń. Jedynie 55% procend respondentów pozytywnie ocenia kadencję przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości. Negatywny stosunek do działań prezydenta ma 39% Polek i Polaków. W porównaniu z poprzednim badaniem notowania polityka spadły.

Andrzej Duda stracił 3 punkty procentowe poparcia. Wzrosła natomiast ilość osób negatywnie zapatrujących się na jego pracę w Pałacu Prezydenckim. W porównaniu z poprzednim badaniem liczba ta wzrosła o 2 punkty procentowe. Czy oznacza to nadchodzące zmiany? Przypomnijmy, że już 28 czerwca będziemy mogli udać siędo urn wyborczych, aby wyłonić głowę państwa na następną kadencję. Z informacji przekazywanych przez sondażownie wiemy, że niemal pewna stała się druga tura wyborów. 

Kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski idzie łeb w łeb z przedstawicielem Prawa i Sprawiedliwości. Różnice w poparciu obu polityków w obliczu drugiej tury są znikome. Andrzej Duda we wszelkich badaniach ledwo przekracza próg 50% głosów. Jak podaje Interia, aż 44% osób niezadowolonych z Andrzeja Dudy ma zamiar zagłosować na kandydata Koalicji Obywatelskiej. 

Źródło: [Interia]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >