Andrzej Duda sondaż. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Czerwca 2020

Wyniki sondażu wskazały, co Polacy tak naprawdę sądzą o prezydenturze Andrzeja Dudy. Nie wszyscy będą zadowoleni

Andrzej Duda ma poważne powody do obaw. Najnowsze badanie opinii nie pozostawia złudzeń. Wymiana Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego negatywnie wpłynęła na słupki poparcia obecnego prezydenta Polski. Wynik drugiej tury pozostaje coraz bardziej niepewny.

Wyniki wyborów prezydenckich mogą zaskoczyć Polki i Polaków bez względu na poglądy. Sytuacja na scenie politycznej robi się coraz bardziej niepewna. Wciąż słabnie pozycja Andrzeja Dudy. Rafał Trzaskowski wciąż odnotowuje wzrost poparcia wyborców. Szymon Hołownia walczy z Kosiniakiem-Kamyszem i Krzysztofem Bosakiem o trzecie miejsce na podium. Daleko w tyle znalazł się Robert Biedroń. Jak wygląda najnowszy sondaż?

Media obiegły dramatyczne informacje. Doszło do serii poważnych wypadków, chodzi o turystów w PolsceMedia obiegły dramatyczne informacje. Doszło do serii poważnych wypadków, chodzi o turystów w PolsceCzytaj dalej

Andrzej Duda odnotował spadek poparcia

Najnowsze badanie opinii zostało wykonane przez CBOS. Na przełomie maja i czerwca postanowiono zapytać Polaków o to, co myślą o prezydenturze obecnie urzędującego Andrzeja Dudy. Przedstawione odpowiedzi nie pozostawiają złudzeń. Jedynie 55% procend respondentów pozytywnie ocenia kadencję przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości. Negatywny stosunek do działań prezydenta ma 39% Polek i Polaków. W porównaniu z poprzednim badaniem notowania polityka spadły.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bydgoszcz. Skandaliczne zachowanie sprzedawców truskawek. Mieszkańcy postanowili interweniować
2.Seria poważnych wypadków w Tatrach, najgorszy na Rysach. Do akcji ruszył śmigłowiec

Andrzej Duda stracił 3 punkty procentowe poparcia. Wzrosła natomiast ilość osób negatywnie zapatrujących się na jego pracę w Pałacu Prezydenckim. W porównaniu z poprzednim badaniem liczba ta wzrosła o 2 punkty procentowe. Czy oznacza to nadchodzące zmiany? Przypomnijmy, że już 28 czerwca będziemy mogli udać siędo urn wyborczych, aby wyłonić głowę państwa na następną kadencję. Z informacji przekazywanych przez sondażownie wiemy, że niemal pewna stała się druga tura wyborów. 

Kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski idzie łeb w łeb z przedstawicielem Prawa i Sprawiedliwości. Różnice w poparciu obu polityków w obliczu drugiej tury są znikome. Andrzej Duda we wszelkich badaniach ledwo przekracza próg 50% głosów. Jak podaje Interia, aż 44% osób niezadowolonych z Andrzeja Dudy ma zamiar zagłosować na kandydata Koalicji Obywatelskiej. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty też
  2. Mężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. Tragedia
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Naukowcy pokazali co widzi sztuczne oko. Efekty są zaskakujące

Źródło: [Interia]