andrzej duda. Youtube.com TVP InfoŹródło: Youtube.com TVP Info
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 11 Marca 2020

Oburzające słowa Dudy: "Tysiąc złotych za wynajem mieszkania znacząco obniża pensję ministra"

Andrzej Duda wyjawił, że ministrowie mieszkający poza Warszawą mają prawo do zamieszkania specjalnych osiedli i wynajęcia służbowych mieszkań w szokująco niską kwotę. Dla niejednego warszawiaka taka kwota byłaby strzałem w przysłowiową "dziesiątkę" i graniczyłaby z cudem. Jednak prezydent uważa, że 1000 zł znacznie uszczupli pensję ministrów i jest ciosem w ich budżet.

Tę oburzającą wypowiedź jako pierwszy przytoczył "Fakt". Duda podzielił się swoimi przemyśleniami podczas audycji "Rozmowy niedokończone" w TV Trwam i Radiu Maryja. 

Przyłapał osobę, która mazała po plakatach wyborczych. Nie jej się spodziewaliśmyPrzyłapał osobę, która mazała po plakatach wyborczych. Nie jej się spodziewaliśmyCzytaj dalej

Andrzej Duda o cenach wynajmu

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagrano odważną wypowiedź Jolanty Kwaśniewskiej. Mądre i ważne słowa nie każdemu się spodobają
2. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie

Prezydent podczas audycji, zaznaczył, że zarobki ministrów są za małe w stosunku do ich odpowiedzialności. Pociągnął ten temat i pochylił się nad ich dochodami, wspominając o tych mieszkających poza Warszawą. Okazuje się, że takim politykom przysługują specjalne mieszkania na rządowym osiedlu i "nie jest to niska stawka, bo ok. tysiąca złotych".

– Więc jeśli zarabia na rękę, powiedzmy, siedem tysięcy, to jak płaci tysiąc złotych za mieszkanie, to znacząco obniża mu pensję. To nie są wynagrodzenia adekwatne do odpowiedzialności, jaką się ponosi. A jeśli to zestawimy z Zachodem Europy to szkoda o czymkolwiek mówić. To jest po prostu śmieszne – mówił wprost prezydent.

Jak wspomina INNPoland.pl: "W styczniu w Warszawie za mieszkanie do 38 mkw. trzeba było zapłacić średnio 2118 złotych, 38-60 mkw. kosztowało 2910 złotych miesięcznie, z kolei lokale o większych parametrach 60-90 mkw. kosztowały 4544 złotych". 

Jest to skandaliczne stwierdzenie i uniża osobom, które zarabiają średnią i najniższą krajową. Poza tym, większość ludzi w dzisiejszych czasach jest skazana na wynajem mieszkań w takich cenach i znajdują sie w tzw. szarej strefie.

– Aż 40 proc. Polek i Polaków znajduje się w tzw. luce czynszowej, co oznacza, że na mieszkanie komunalne są za bogaci, a na kredyt hipoteczny - za biedni. Część osób nie może dostać kredytu, bo pracuje na niestabilnych umowach - mówiła dla INNPoland.pl Joanna Erbel, ekspertka mieszkaniowa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacji
  2. Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. zł
  3. SE: Mama Grażyny Torbickiej dostaje skandalicznie niską emeryturę. Jak za tyle przeżyć?
  4. Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko
  5. Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców
  6. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą

Źródło: [INNPoland]