wtv.pl
Andrzej Duda jakiś czas temu odwiedził mieszkańców Płońska. W trakcie ostatnich minut wizyty zrobiło się jednak nerwowo.

(screen) youtube/Paweł Biliński

Awantura na spotkaniu z Andrzejem Dudą, było groźnie. "Wypad stąd, ku**a, złodzieju je**ny"

2 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Andrzej Duda przed niespełna dwoma tygodniami odwiedził mieszkańców Płońska. W trakcie ostatnich minut prezydenckiej wizyty zrobiło się jednak nerwowo, gdy z ust zebranych pod siedzibą miejscowej straży pożarnej ludzi posypały się wulgarne słowa. W

W środę 20 maja Andrzej Duda pojawił się w Płońsku celem przekazania promesów na zakup wozów ratowniczo-gaśniczych dla blisko 30 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego. Dla mieszkańców miejscowości wydarzenie miało charakter mocno uroczysty, wobec czego licznie zebrali się przed siedzibą miejscowej straży pożarnej, skąd wychodził prezydent.

Miejscowi mieli możliwość pożegnania głowy państwa czy zrobienia mu pamiątkowego zdjęcia. W pewnym momencie sytuacja zdawała się jednak wymykać spod kontroli, gdy między dwoma zebranymi mężczyznami doszło do awantury.

Andrzej Duda i awantura w Płońsku

Gdy Andrzej Duda podszedł do zebranych mieszkańców Płońska, dały się słyszeć brawa. W pewnym momencie jeden z nich postanowił jednak zaprosić prezydenta na strajk przedsiębiorców. "Może w końcu pan się pokaże, zapraszam", słyszymy na opublikowanym w sieci nagraniu.

Wypowiedź wyraźnie rozzłościła innego mężczyznę. – Wypad stąd, ku**a, złodzieju je**ny – krzyczał do nagrywającego zajście uczestnika wydarzenia. – Precz stąd, bandyto – kontynuował mężczyzna, który uprzednio próbował przywitać się z prezydentem. Nagranie odnaleźć można pod tym linkiem.

Z informacji przekazanych przez miejscowy portal "Płońsk w sieci" wynika, że sprawą zajęli się funkcjonariusze. – Pan został wylegitymowany. Z zajścia policjanci sporządzili notatkę służbową. Do sądu trafi wniosek o ukaranie, odnośnie zakłócania porządku i używania wulgarnych słów w miejscu publicznym – przekazała, cytowana przez serwis, podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Źrodło: plonskwsieci.pl / youtube/Paweł Biliński

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >