Agata Duda i Andrzej Duda. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 14 Sierpnia 2020

Agata Kornhauser-Duda może zarobić fortunę. Pensja nieosiągalna dla przeciętnego Polaka

Nowy projekt Prawa i Sprawiedliwości przewiduje podniesienie wynagrodzenie nie tylko dla parlamentarzystów. Dużą podwyżkę może otrzymać również pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda.

Wynagrodzenie małżonki lub małżonka prezydenta Polski zgodnie z nową ustawą może zostać podniesione do 18 tys. złotych brutto. Projekt przewiduje, iż pensja Agaty Dudy ma wynosić 0,9 wynagrodzenia, jakie otrzymuje sędzia Sądu Najwyższego.

Agata Kornhauser-Duda otrzyma podwyżkę?
 

Jak podaje portal tvn24.pl, aktualnie sędzia Sądu Najwyższego inkasuje pensję w wysokości 19 986 złotych brutto. Wynika z tego, że pierwsza dama może otrzymać wynagrodzenie 18 tys. złotych brutto, co stanowi 2/3 wynagrodzenie jej męża, Andrzeja Dudy. Zgodnie z nowym projektem ustawy, głowa państwa może liczyć na niespełna 26 tys. złotych brutto. Warto zaznaczyć, iż małżonka prezydenta nie posiada żadnych uprawnień politycznych, niemniej jednak na jej barkach spoczywa działalność kulturalna i charytatywna. Projekt zwiększenia wynagrodzenia dla najwyższych urzędników w państwie był proponowany już cztery lata temu, podczas projektów ustawy o zarobkach ministrów. Wtedy, Prawo i Sprawiedliwość wycofało się jednak z tych projektów po kilku dniach.

Działalność Agaty Kornhauser-Dudy

 
Agata Kornhauser-Duda stara się być aktywna na wielu polach. Jej podstrona na oficjalnej witrynie prezydenta liczy 263 strony. Możemy tam znaleźć wszystkie wydarzenia i uroczystości, w których uczestniczyła pierwsza dama. Można znaleźć tam aż 1449 aktywności, w których brała udział. Na stronie widnieje również informacja o ilości osób, z którym spotkała się Agata Duda (50 tys.).

Podczas poprzedniej kadencji Andrzeja Dudy, jego małżonka była często krytykowana za fakt, że rzadko zabiera głos w sprawach polityczno-społecznych, szczególnie tych, które dotyczą kobiet. Szczególnie atakowana była przez grupy feministkek.
 
Źródło: [tvn24.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!