wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Agata Duda wolałaby, żeby jej nie było". Mocne słowa o pierwszej damie

10 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Agata Kornhauser-Duda po raz kolejny została skrytykowana za brak zabierania głosu w istotnych sprawach. Zdaniem prof. Renaty Mieńkowskiej-Norkiene, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, Pierwsza Dama "udaje, że jej nie ma" i "bywa gł&oac

Prof. Renata Mieńkowska-Norkiene była gościem programu "Newsroom" Wirtualnej Polski. W rozmowie z Robertem Felusiem politolożka odniosła się do dorobku Pierwszej Damy, w jej opinii – niezwykle mizernego. Zdaniem pani profesor małżonka prezydenta Dudy "miała pole, by pokazać się nie tylko jako osoba, o której się mówi, że nic nie mówi". Nie wykorzystała jednak tej szansy.

Gość WP nie zawahała się użyć dość ostrych słów. Oceniła, że Pierwsza Dama "udaje, że jej nie ma" i "chciałaby bardzo, żeby jej nie było". Ponieważ jednak "być musi", bywa, choć, jak podkreśla prof. Mieńkowska-Norkiene, "głównie na dożynkach".

Agata Kornhauser-Duda w ogniu krytyki

Politolog UW zaznaczyła, że żona Bronisława Komorowskiego była w jego cieniu od samego początku, natomiast Agata Duda brała aktywny udział w kampanii swojego męża. "Potem okazało się, że nie ma głosu w sprawach najistotniejszych dla kobiet", ocenia pani profesor, wspominając m.in. sprawę aborcji.

Zapytana przez Roberta Felusia o swoje zdanie w sprawie niezwykle aktywnej małżonki kandydata PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, jakże różnej od obecnej Pierwszej Damy, prof. Renata Mieńkowska-Norkiene odparła, że jest to zjawisko jak najbardziej pozytywne. Dodała, że "z cienia" wyszła również żona Szymona Hołowni. "Jeżeli już wychodzą i wspierają, proszę bardzo, ale niechże później wezmą też odpowiedzialność za to, że wspierały takiego, a nie innego kandydata", mówi politolog UW, po raz kolejny odnosząc się do aktywności Agaty Dudy podczas kampanii jej męża.

W jej opinii Pierwsza Dama sprawia wrażenie, jakby nie do końca popierała to, co robi prezydent Duda. "Może coś tam łamie, a może nie, ale ja się w to nie mieszam", powiedziała, podsumowując działania Agaty Dudy.

Źródło: WP

Tagi:

Agata Duda

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >