Agata Duda. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Marca 2020

"Agata Duda wolałaby, żeby jej nie było". Mocne słowa o pierwszej damie

Agata Kornhauser-Duda po raz kolejny została skrytykowana za brak zabierania głosu w istotnych sprawach. Zdaniem prof. Renaty Mieńkowskiej-Norkiene, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, Pierwsza Dama "udaje, że jej nie ma" i "bywa głównie na dożynkach".

Prof. Renata Mieńkowska-Norkiene była gościem programu "Newsroom" Wirtualnej Polski. W rozmowie z Robertem Felusiem politolożka odniosła się do dorobku Pierwszej Damy, w jej opinii – niezwykle mizernego. Zdaniem pani profesor małżonka prezydenta Dudy "miała pole, by pokazać się nie tylko jako osoba, o której się mówi, że nic nie mówi". Nie wykorzystała jednak tej szansy.

Gość WP nie zawahała się użyć dość ostrych słów. Oceniła, że Pierwsza Dama "udaje, że jej nie ma" i "chciałaby bardzo, żeby jej nie było". Ponieważ jednak "być musi", bywa, choć, jak podkreśla prof. Mieńkowska-Norkiene, "głównie na dożynkach".

Bliska współpracowniczka Dudy złośliwe kpiła z Kaczyńskiego? „GW” ujawnia nietypową, prywatną „poezję”Bliska współpracowniczka Dudy złośliwe kpiła z Kaczyńskiego? „GW” ujawnia nietypową, prywatną „poezję”Czytaj dalej

Agata Kornhauser-Duda w ogniu krytyki

Politolog UW zaznaczyła, że żona Bronisława Komorowskiego była w jego cieniu od samego początku, natomiast Agata Duda brała aktywny udział w kampanii swojego męża. "Potem okazało się, że nie ma głosu w sprawach najistotniejszych dla kobiet", ocenia pani profesor, wspominając m.in. sprawę aborcji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent podjął nagłą decyzję
2. Koronawirus. Premier podjął ważną decyzję. Wszystkie szkoły, uczelnie i kina w Polsce będą zamknięte

Zapytana przez Roberta Felusia o swoje zdanie w sprawie niezwykle aktywnej małżonki kandydata PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, jakże różnej od obecnej Pierwszej Damy, prof. Renata Mieńkowska-Norkiene odparła, że jest to zjawisko jak najbardziej pozytywne. Dodała, że "z cienia" wyszła również żona Szymona Hołowni. "Jeżeli już wychodzą i wspierają, proszę bardzo, ale niechże później wezmą też odpowiedzialność za to, że wspierały takiego, a nie innego kandydata", mówi politolog UW, po raz kolejny odnosząc się do aktywności Agaty Dudy podczas kampanii jej męża.

W jej opinii Pierwsza Dama sprawia wrażenie, jakby nie do końca popierała to, co robi prezydent Duda. "Może coś tam łamie, a może nie, ale ja się w to nie mieszam", powiedziała, podsumowując działania Agaty Dudy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące
  3. Niezrozumiałe, natychmiastowe zwolnienie. Po 19 latach pracy z anteny Polskiego Radia znika uwielbiana dziennikarka
  4. Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko
  5. Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców
  6. Kolejny kraj potwierdził zakażenie chorobą z Chin. Pacjent zamknięty w szpitalu, podróżował do Europy

Źródło: WP