wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Skiba ostro o Agacie Dudzie. Przepowiada jej przyszłość

31 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Agata Duda słynie z, delikatnie mówiąc, dużej powściągliwości w wypowiedziach dotyczących spraw życia społecznego i politycznego. Małżonka prezydenta za swoje "milczenie" była już wielokrotnie krytykowana przez dziennikarzy i innych przed

  • Krzysztof Skiba udzielił wywiadu dla "Wprost", w którym zastanawia się nad przyszłością polskiej sceny politycznej

  • Artysta w typowy dla siebie sposób poruszył temat pierwszej damy

  • Lider Big Cyc jest przekonany, że 2021 r. przyniesie dwa nowe zdania wypowiedziane przez prezydentową

Skiba z zespołu Big Cyc przewiduje, że 2021 r. okaże się przełomowy dla Agaty Dudy. 

Milczenie Agaty Dudy 

Pierwsza dama w przeciwieństwie do wszystkich swoich poprzedniczek, niezwykle rzadko i oszczędnie zabiera głos w sprawach ważnych dla polskiego życia publicznego. Wielu zarzuca jej, że gdy sytuacja tego wymaga, prezydentowa nie potrafi stanąć na wysokości zadania i opowiedzieć się bezpośrednio po którejś ze stron konfliktu. 

Tak było chociażby w przypadku uznania aborcji embriopatologicznej za niezgodną z polskim prawem przez TK. Tysiące kobiet, które wyszły na ulice, by wyrazić swój sprzeciw oczekiwało, że Agata Duda zabierze głos i wyrazi wsparcie solidaryzując się z Polkami walczącymi o swoje podstawowe prawa. Wypowiedź pierwszej damy pojawiła sie jednak z dużym opóźnieniem i była niezwykle wyważona, a interpretujący ją komentatorzy zauważyli, że skonstruowana została tak, by nie narazić się zbytnio na oburzenie ze strony obozu politycznego jej męża

- Przez ostatnie pięć lat poznałam bardzo wiele kobiet, które pomimo tego, że miały takie prawo, nie zdecydowały się na usunięcie ciąży, wychowują ciężko upośledzone dzieci, poznałam też takie, które dowiedziały się, będąc w ciąży, że ich dzieci umrą zaraz po porodzie (...)  Stawiam pytanie, czy każdy jest zdolny do heroizmu i czy kobiety muszą być do niego zmuszane. Mam tu wątpliwości - mówiła Agata Duda na antenie Polsat News w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim. 

Nadzieję na zmiany w kwestii zabierania głosu przez pierwszą damę wyraził w jednym z ostatnich wywiadów lider znanego polskiego zespołu Big Cyc. Skiba jest przekonany, że w przyszłym roku usłyszymy nieco więcej z ust Agaty Dudy, choć trzeba przyznać, że w jego wypowiedzi czuć nutkę (a w zasadzie całą gamę) ironii. 

Dwa zdania prezydentowej już wkrótce

Krzysztof Skiba to lider popularnego, kiedyś punk-rockowego, dziś bardziej satyrycznego zespołu Big Cyc. Wraz z grupą wydał przeszło 18 albumów, z których ostatni, pt. "Czarne słońce narodu", ukazał się w 2016 r. Artysta słynie z niezwykle żartobliwego stosunku do Prawa i Sprawiedliwości, czego wyraz dawał już w piosenkach ukazujących się za poprzednich rządów partii (płyta "Moherowe berety" z 2006 r.). 

W wywiadzie udzielonym dla "Wprost", muzyk postanowił podzielić się swoimi odczuciami względem pierwszej damy, Agaty Dudy. Skiba twierdzi, że kolejny rok przyniesie nam dwa całkowicie nowe zdania z ust prezydentowej

- Prorokuję, że w 2021 roku Agata Kornhauser-Duda po raz pierwszy coś powie, wypowie całe dwa zdania. Jest nadzieja, że do końca kadencji męża uzbiera się ich kilkanaście - prorokował lider Big Cyc. 

W wywiadzie dla tygodnika artysta w ironiczny sposób zastanawia się nad tym, co przyniosą najbliższe lata na polskiej scenie politycznej. Oprócz Agaty Dudy, obrywa się także ministrowi edukacji, a nawet Edycie Górniak. 

- Obawiam się tego, co może przynieść przyszłość. Może minister Czarnek dostał maskę Zorro pod choinkę i ją wykorzysta, Edyta Górniak wejdzie do rządu, a Danuta Holecka zostanie Miss Polonia? - spekuluje Krzysztof Skiba. 

(Fragment zdjęcia wyróżniającego przedstawiającego Agatę Dudę jest screenem z nagrania "Pierwsza Dama wspiera "Choinki Jedynki", dostępnego na kanale YouTube Prezydent.pl - youtube.com/prezydent.pl

Źródło: wprost.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >