Agata Duda. YouTube.com/WilnotekaLT
Źródło: YouTube.com/WilnotekaLT
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 3 Września 2020

Agata Duda miała powiedzieć matce niepełnosprawnego skandaliczne słowa. "Jestem prezydentową, która nic nie może", przypominamy

Agata Duda w trakcie kampanii prezydenckiej swojego męża przekonywała, że wcale nie jest bierna, a mediów unika ze względu na ich skłonność do manipulacji. Tymczasem, jej aktywność nadal poddawana jest w wątpliwość. W okresie Czarnego Protestu pierwsza dama, w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek, nie chciała zająć stanowiska ws. planów zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Przyzwyczajenia przełamała, gdy doszło do buntu innej grupy społecznej - osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Jakiś czas temu liderka protestujących zdradziła, co powiedziała jej Agata Duda. Przypominamy.

Prezydentowa w 2018 roku przełamała się i za zaproszeniem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego odwiedziła protestujące w Sejmie osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunów. To właśnie z rąk duchownego otrzymała wcześniej Medal św. Brata Alberta za „działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych”. Nie jest bowiem prawdą, że Duda pozostawała kompletnie bierna przez ostatnie kilka lat. Unikała jednak sprawnie sytuacji, w których media nalegały na to, aby ustosunkowywała się do poszczególnych problemów.

Nagle znany dziennikarz TVN przechodzi niespodziewanie do TVP Info. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoNagle znany dziennikarz TVN przechodzi niespodziewanie do TVP Info. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Pierwsza dama nie była jedyną, znaną postacią która odwiedziła manifestujących. W budynku zjawił się nawet Lech Wałęsa i sam Andrzej Duda. Największą uwagę mediów przykuła jednak żona ostatniego z wymienionych. Właśnie ze względu na swoją dotychczasową, wycofaną postawę.

Agata Duda miała powiedzieć, że "nic nie może"

Duda pojawiła się w Sejmie po 15 dniach od rozpoczęcia protestu. Jakiś czas temu jego ówczesna przewodnicząca a dziś posłanka na Sejm, Iwona Hartwich zasugerowała, co powiedziała jej pierwsza dama.

Obrazy WTV"Pytanie na śniadanie" w nieznanym dotąd wydaniu. Uwagę widzów przykuł jeden szczegół - o co chodzi?Czytaj dalej

- Podczas protestu odwiedziła nas Pani Agata Duda. Wiecie co powiedziała? „Jestem prezydentową, która NIC nie może”. Doskonale podsumowanie kadencji 2015-2020 w Pałacu Prezydenckim - napisała na swoim Twitterze Hartwich.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromne zmiany w 500 plus, oprócz dzieci dostaną też inni. Ponad 10 mln Polaków otrzyma pieniądze
2. TVP nie wybroni już Dudy. Ujawniono akta sprawy ułaskawionego pedofila, było inaczej, niż przedstawiano
3. Rząd dalej straszy koronamandatami. Jednak sędziowie mają świetne wieści dla Polaków

40-dniową okupację budynku relacjonowały wszystkie krajowe media. Część z nich utraciła wówczas możliwość wstępu do gmachu. Rząd poszedł z protestującymi wyłącznie na częściowe ustępstwa.

Warto przypomnieć, że na ostatniej kampanijnej prostej, Agata Duda postanowiła przerwać milczenie. - Mam taki apel, ponieważ tutaj jest bardzo dużo mediów. Myślę, że to jest ten moment, kiedy należy powiedzieć, dlaczego tak jak państwo twierdzili się nie wypowiadałam. Uchylę rąbka tajemnicy. Drogie media, drodzy dziennikarze. Mówiliście i pisaliście, że nie wypowiadam się. Zapomnieliście tylko powiedzieć, że nie wypowiadam się do mediów. Przez ostatnie 5 lat rozmawiałam z rodakami na każdym ze spotkań - grzmiała wówczas Agata Duda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: ranna kobieta leży na środku torowiska. Poważny wypadek w centrum, ogromne utrudnienia
  2. Vega posiada taśmy sutenerów, na których są politycy? Sprawdzono, czy reżyser mówi prawdę
  3. Jurek Owsiak jest wściekły. Publicznie nie przebierał w słowach
  4. Dlaczego TVN zdecydował się je wyemitować? Przykre sceny w Top Model
  5. Parafia zdążyła usunąć nagranie mszy, ale wyciekło do sieci. Ksiądz przekroczył granice przyzwoitości
  6. Niestety, nie żyje. Czarny scenariusz się spełnił, miasto w żałobie