wtv.pl
Prezydent wypowiedział się na temat niedawnych obowiązków Agaty Dudy

Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda o pracy żony: Przez kilka miesięcy codziennie dostarczała obiady kombatantom

13 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wiele osób krytycznie wypowiada się na temat spełniania obowiązków pierwszej damy przez Agatę Dudę. Regularnie zarzuca się żonie Andrzeja Dudy to, że jest zbyt bierna i nie zabiera głosu w ważnych dla społeczeństwa tematach, a to właśnie rol

  • W czasie wywiadu Andrzej Duda poruszył kwestię obowiązków pierwszej damy

  • Prezydent wskazał, że Agata Duda wzorowo wypełnia swoje zadania

  • Przypomniał, że od października jego małżonka aktywnie włączyła się w rozwożenie posiłków kombatantom

Niestety Agata Duda może jedynie pomarzyć o sympatii, jaką Polki i Polacy darzą byłą pierwszą damę Jolantę Kwaśniewską (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<). Niemniej żona Andrzeja Dudy stara się czynami udowodnić, że jej krytycy nie mają racji.

Opinie na temat Agaty Dudy nie należą do nader pozytywnych. Przeciwnicy Andrzeja Dudy wskazywali, że pierwsza dama była wyjątkowo mało aktywna, a jej głosu brakowało w ważnych dla obywateli sporach, jak m.in. w czasie strajku nauczycieli, do których grona zalicza się małżonka prezydenta.

Andrzej Duda skomentował działalność Agaty Dudy

Niedawno gościem w TVP Info był sam Andrzej Duda, który postanowił wypowiedzieć się na temat obowiązków wypełnianych przez swoją małżonkę Agatę Dudę. Prezydent podkreślił, że nawet w czasie pandemii jego partnerka nie zrezygnowała z aktywności "zawodowej".

Trzeba przyznać, że rola pierwszej damy w Polsce to zadanie wymagające sporej dozy poświęcenia. Mimo zakazu kontynuowania pracy zawodowej po rozpoczęciu kadencji, partnerka głowy państwa nie może liczyć na rekompensatę w postaci doliczania tego okresu do emerytury, czy opłacania ZUS (składki Agaty Dudy obecnie opłaca jej małżonek).

W czasie wywiadu Andrzej Duda zdecydował się na kilka słów uznania dla pracy swojej żony. Okazało się, że chociaż media nie nagłośniły tej sprawy, to od jakiegoś czasu Agata Duda aktywnie wspiera seniorów w czasie pandemii.

Niektórzy z kombatantów mogą pochwalić się tym, że posiłki dostarcza im pod drzwi sama pierwsza dama. Od początku pandemii mówi się o tym, by pomagać osobom starszym i zorganizowanych zostało wiele akcji, a dostarczanie obiadów oraz zakupów są niektórymi z nich.

- Przez kilka miesięcy od października, codziennie dostarczała obiady kombatantom, to była bardzo miła akcja, w którą ona włożyła wiele sił i energii - wskazał w TVP Info Andrzej Duda. To jednak nie koniec informacji przekazanych przez prezydenta.

Agata Duda dostarczała obiady kombatantom

- Miała mnóstwo miłych spotkań. Cieszę się, że kancelaria zaangażowała się w akcję. Nasza kuchnia przygotowywała posiłki, moja żona je osobiście do kombatantów w Warszawie rozwoziła - dodał jeszcze Andrzej Duda. Potwierdzenie jego słów znaleźć można m.in. w postach na oficjalnym profilu Agaty Dudy na Instagramie.

Czym jeszcze zajmuje się pierwsza dama?

Jak na wspierającego męża przystało, prezydent nie zamierzał zaprzestać komplementowania działalności pierwszej damy. W czasie wywiadu dla TVP Info wskazał on, iż Agata Duda to osoba, która świetnie spełnia się w powierzonych jej zadaniach.

- Poznała wiele niezwykle wartościowych osób, cieszę się, że w ten sposób jako małżeństwo i instytucja możemy pomóc tym, którzy na tę pomoc zasługują, bo są naszymi bohaterami - dodał prezydent, podkreślając, że pierwsza dama bardzo chętnie dołącza do kolejnych projektów i stara się korzystać z zajmowanego stanowiska w sposób aktywny.

Źródło: o2

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >