wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Agata Duda pojawia się w amerykańskim spocie. O co chodzi?

8 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Agata Duda dość niespodziewanie pojawiła się w spocie przeciwników Donalda Trumpa. Słynne przemówienie Ronalda Reagana, w którym mówił m.in. o "szacunku świata oraz sojuszników" zestawiono ze sceną z wizyty wal

Kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych z wolna zaczyna nabierać tempa, a z tygodnia na tydzień szanse na reelekcję Donalda Trumpa zdają się maleć. Kandydata Republikanów krytykują już nie tylko polityczni rywale, na czele z Joe Bidenem, ale również członkowie jego własnego ugrupowania. Portal gazeta.pl zwraca uwagę, że jedną z inicjatyw przeciw prezydentowi nazwano "Republican Voters Against Trump" ("Republikańscy wyborcy przeciw Trumpowi").

Agata Duda w spocie uderzającym w Trumpa

W zyskującym popularność w sieci spocie obrazki z prezydentury Trumpa zestawiono ze słynną wypowiedzią cieszącego się sympatią Amerykanów Ronalda Reagana, którą wystosował do wyborców na dobę przed zwycięskimi dla siebie wyborami. Słowa o "zjednoczonej, pełnej współczucia i silnej Ameryce" służą jako tło do obrazków przedstawiających spotkanie polityka z dyktatorem Kim Dzong Unem, brutalność policji czy chaos na ulicach Stanów Zjednoczonych.

Wśród obrazów mających na celu postawić prezydenturę Donalda Trumpa – ujmując rzecz delikatnie – w dość niekorzystnym świetle niespodziewanie znalazła się Agata Duda. Przy słowach Reagana "Czy sądzicie, że zdobyliśmy szacunek świata i naszych sojuszników?" na ekranie pojawia się m.in. pierwsza dama i słynna scena z wizyty Trumpa w naszym kraju.

Ominięcie wyciągniętej ręki polityka przez małżonkę Andrzeja Dudy, która najpierw postanowiła uścisnąć dłoń Melanii Trump, ma zapewne posłużyć za przykład kiepskiej sławy, jaką na arenie międzynarodowej cieszy się kandydat Republikanów w listopadowych wyborach. Gwoli sprawiedliwości należałoby zauważyć, że Agata Duda ostatecznie podała dłoń również Trumpowi. Tego zabrakło jednak w spocie jego przeciwników.

Źródło: Gazeta.pl / Youtube

Konrad Wrzesiński

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Czarnecki pozostaje bezkarny. Prokuratura nadal zbiera dowody ws. podejrzenia wyłudzenia 100 tys. euro

Czytaj więcej >