wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Agata Duda pojawia się w amerykańskim spocie. O co chodzi?

8 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Agata Duda dość niespodziewanie pojawiła się w spocie przeciwników Donalda Trumpa. Słynne przemówienie Ronalda Reagana, w którym mówił m.in. o "szacunku świata oraz sojuszników" zestawiono ze sceną z wizyty wal

Kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych z wolna zaczyna nabierać tempa, a z tygodnia na tydzień szanse na reelekcję Donalda Trumpa zdają się maleć. Kandydata Republikanów krytykują już nie tylko polityczni rywale, na czele z Joe Bidenem, ale również członkowie jego własnego ugrupowania. Portal gazeta.pl zwraca uwagę, że jedną z inicjatyw przeciw prezydentowi nazwano "Republican Voters Against Trump" ("Republikańscy wyborcy przeciw Trumpowi").

Agata Duda w spocie uderzającym w Trumpa

W zyskującym popularność w sieci spocie obrazki z prezydentury Trumpa zestawiono ze słynną wypowiedzią cieszącego się sympatią Amerykanów Ronalda Reagana, którą wystosował do wyborców na dobę przed zwycięskimi dla siebie wyborami. Słowa o "zjednoczonej, pełnej współczucia i silnej Ameryce" służą jako tło do obrazków przedstawiających spotkanie polityka z dyktatorem Kim Dzong Unem, brutalność policji czy chaos na ulicach Stanów Zjednoczonych.

Wśród obrazów mających na celu postawić prezydenturę Donalda Trumpa – ujmując rzecz delikatnie – w dość niekorzystnym świetle niespodziewanie znalazła się Agata Duda. Przy słowach Reagana "Czy sądzicie, że zdobyliśmy szacunek świata i naszych sojuszników?" na ekranie pojawia się m.in. pierwsza dama i słynna scena z wizyty Trumpa w naszym kraju.

Ominięcie wyciągniętej ręki polityka przez małżonkę Andrzeja Dudy, która najpierw postanowiła uścisnąć dłoń Melanii Trump, ma zapewne posłużyć za przykład kiepskiej sławy, jaką na arenie międzynarodowej cieszy się kandydat Republikanów w listopadowych wyborach. Gwoli sprawiedliwości należałoby zauważyć, że Agata Duda ostatecznie podała dłoń również Trumpowi. Tego zabrakło jednak w spocie jego przeciwników.

Źródło: Gazeta.pl / Youtube

Podobne artykuły

Jacek Sasin w programie Polsat News.

Polityka

Sasin z ostrymi słowami w stronę Budki. "Powinien przeprosić Polaków"

Czytaj więcej >
Według "Rzeczpospolitej" PiS ma zaprezentować Nowy Ład w połowie maja.

Polityka

"Rz" nieoficjalnie: Wiadomo już, kiedy PiS ujawni swój plan. Ponoć już 15 maja

Czytaj więcej >
Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha

Polityka

Wyzwiska i groźby za szczepienie. Prezydent Wałbrzycha okrutnie potraktowany

Czytaj więcej >
Czarnecki o Jarosławie Kaczyńskim

Polityka

Czarnecki: Leci z nami pilot, właśnie pilot uderzył w stół

Czytaj więcej >
Pielęgniarki

Polityka

Konferencja ministra zdrowia. Padło pytanie o protest pielęgniarek

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk

Polityka

Tadeusz Rydzyk już szykuje się do urodzin Radio Maryja. Tłumy w kościele

Czytaj więcej >