Agata Duda. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Kwietnia 2020

Wyjątkowo smutne słowa Agaty Dudy przed Świętami Wielkanocnymi. Na nagraniu prosi o pomoc i wsparcie

Agata Duda, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, zdecydowała się na wyjątkową inicjatywę. Niestety, kontekst tego szczytnego celu jest bardzo przykry. Pierwsza dama chce wspomóc osoby, które najbliższe dni spędzić mogą w samotności, bądź pracując.

Na twitterowym profilu Kancelarii Prezydenta, zamieszczony został film, którego główną bohaterką jest pierwsza dama.

Kaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewałKaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

 - Zbliżają się Święta Wielkanocne. Niestety, w tym roku nie będzie to pora spotkań i odwiedzin. Musimy przebywać w naszych domach, wśród najbliższych - powiedziała.

Agata Duda prosi o pomoc w wyjątkowej akcji

Następnie Duda wspomina osoby, dla których nadchodzące święta będą szczególnie trudnym czasem. Pierwsza dama zachęca do udziału w akcji, która chociaż częściowo będzie mogła umilić im te chwile.

 - Pamiętajmy o tych, dla których ten świąteczny czas będzie dużo trudniejszy. To osoby opuszczone, chore, niepełnosprawne, potrzebujące wsparcia. To nasi starsi, samotni sąsiedzi, pacjenci hospicjów i szpitali, mieszkańcy domów spokojnej starości, opieki społecznej, osrodków, w których pomaga się bezdomnym, domów samotnych matek - wymienia Duda.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szpital stawia na całkowicie nową w Polsce metodę leczenia z wirusa. Medycy ujawnili efekty, jest nadzieja
2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo 

 - Dla nich, kontakt z krewnymi i z pomagającymi im wolontariuszami, będzie bardzo ograniczony. Pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia oraz służb mundurowych, od których pracy i poświęcenia tak wiele dzisiaj zależy - dodaje.

W związku z zaistniałą sytuacją, pierwsza dama zachęca do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji. Szczególnie namawia do tego najmłodszych. Aby wziąć udział w przedsięwzięciu, należy wybrać osobę, bądź instytucję, do której chcemy wysłać życzenia a następnie wykonać pracę plastyczną lub nagranie. Maile i MMSy z nagraniami i zdjęciami należy wysłać pod wybrany przez nas adres.

Pierwsza dama, inicjując akcję, przygotowała specjalną laurkę, której zdjęcie wyśle do pracowników i podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej.

 ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Dobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczyk
  3. Skandaliczny artykuł duchownego został usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Znalazł sprzymierzeńca
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. Dziś, między 10 a 12 Polki i Polacy stanęli na wysokości zadania. Zdjęcia mówią same za siebie
  6. Pilne zmiany na największym lotnisku w Polsce. Weszły w życie nowe, surowe przepisy