wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Agata Duda mogła narazić młodych ludzi na ogromne niebezpieczeństwo. Sąd podjął decyzję w jej sprawie

1 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Agata Duda miała stanąć przed Sądem w Okręgowym w Warszawie wobec nieuzasadnionego – zdaniem wielu – narażenia uczniów na niebezpieczeństwo, a także nieprzestrzegania przez pierwszą damę środków bezpieczeństwa zalecanych, by prze

Przypomnijmy, że sprawa uczniów "stłoczonych" na jeden sali tylko po to, by mogli porozmawiać z pierwszą damą (mimo że epidemia trwała wówczas w najlepsze), obiegła media w kwietniu bieżącego roku. Skupisko dzieci usadzonych przed kamerą nie umknęło uwadze internautów, którzy stwierdzili, że Agata Duda nie przestrzega środków bezpieczeństwa wprowadzonych przez rządzących wobec epidemii koronawirusa.

"Pierwsza Dama rozmawiała dziś z warszawskimi licealistami, którzy czas pandemii spędzają w internacie. To uczniowie Kolegium św. Stanisława Kostki, do którego uczęszcza młodzież polskiego pochodzenia", mogliśmy przeczytać we wpisie Kancelarii Prezydenta opublikowanym przed blisko czterema miesiącami za pośrednictwem Twittera.

Agata Duda nie naraziła uczniów

Sprawa nie skończyła się bynajmniej na komentarzach użytkowników popularnej platformy. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez żonę prezydenta Dudy złożył choćby Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Gdy cała Polska z powodu pandemii siedziała zamknięta w domach i traciła dorobek swojego życia, własne firmy czy pracę - Agata Duda postanowiła pokazać wszystkim, że jest ponad prawem i że jej przepisy antycovidowe nie dotyczą", zapewniali przedstawiciele OMZRiK.

We wpisie pracowników organizacji zaznaczono, że wobec braku zaufania do "upolitycznionej prokuratury kontrolowanej przez Ziobrę", która, zaznaczmy, odmówiła uprzedno wszczęcia postępowania przeciw Agacie Dudzie, sprawa zostanie skierowana do Sądu Okręgowego w Warszawie. Jak informuje Wirtualna Polska, starania OMZRiK nie zdały się na wiele.

Cytowany przez wp.pl biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie poinformowało, że nie uwzględniono zażalenia pełnomocnika Fundacji Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, podtrzymując postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania. O fakt zgromadzenia uczniów przed kamerą portal postanowił zapytać Kancelarię Prezydenta.

"Nie jest prawdą, że spotkanie naruszyło bezpieczeństwo dzieci", stwierdziła Małgorzata Szymaczek z biura prasowego KP. "W trakcie całego roku szkolnego młodzież widoczna powyżej mieszka wspólnie w internacie. Internat jest ich drugim domem, tu się uczą, bawią, spożywają wspólne posiłki i wspólnie spędzają czas przez 250 dni w roku". Dodano, że w dniu rozmowy z pierwszą damą młodzież była w izolacji od świata zewnętrznego.

"Ponieważ młodzież razem mieszka oraz wspólnie przebywa na zamkniętej powierzchni, bez możliwości kontaktu z osobami mogącymi stanowić dla nich potencjalne zagrożenie, wręczanie im maseczek, niezależnie od tego, czy do użytku codziennego, czy na potrzeby nagrania, nakazywanie utrzymywania dystansu od drugiej osoby, byłoby działaniami całkowicie zbędnymi, wręcz absurdalnymi", oceniła cytowana przez WP Szymaczek.

Źródło: wp.pl / twitter / facebook/Ośrodowek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński

Polityka

Poparcie dla PiS rośnie, ale nie na tyle, by zapewnić samodzielne rządy. Czy Jarosław Kaczyński będzie musiał rozważyć skrajne rozwiązania?

Czytaj więcej >
Lech Wałęsa

Polityka

Lech Wałęsa przegrał w sądzie ze Sławomirem Cenckiewiczem. Nie oznacza to jednak, że straci na tym finansowo

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Polityka

Donald Tusk zabiera głos w sprawie imprezy u Roberta Mazurka. Odpowiada też, czy napiłby się "wódeczki" z Markiem Suskim

Czytaj więcej >

Polityka

Kancelaria Premiera z wyższym budżetem na przyszły rok. Wydatki wzrosną o 214 mln zł

Czytaj więcej >

Polityka

Sondaż IPSOS. Zjednoczona opozycja mocniejsza niż samotny PiS. Nawet wsparcie Konfederacji nie pomoże

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Polityka

Urodziny Mazurka. Tusk radzi się teściowej ws. posłów, którzy uczestniczyli w imprezie

Czytaj więcej >