Agata Duda nie odpowie za rzekome narażenie uczniów na niebezpieczeństwo.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Sierpnia 2020

Agata Duda mogła narazić młodych ludzi na ogromne niebezpieczeństwo. Sąd podjął decyzję w jej sprawie

Agata Duda miała stanąć przed Sądem w Okręgowym w Warszawie wobec nieuzasadnionego – zdaniem wielu – narażenia uczniów na niebezpieczeństwo, a także nieprzestrzegania przez pierwszą damę środków bezpieczeństwa zalecanych, by przeciwdziałać epidemii. Sąd utrzymał jednak w mocy decyzję śledczych, którzy postanowili nie wszczynać postępowania.

Przypomnijmy, że sprawa uczniów "stłoczonych" na jeden sali tylko po to, by mogli porozmawiać z pierwszą damą (mimo że epidemia trwała wówczas w najlepsze), obiegła media w kwietniu bieżącego roku. Skupisko dzieci usadzonych przed kamerą nie umknęło uwadze internautów, którzy stwierdzili, że Agata Duda nie przestrzega środków bezpieczeństwa wprowadzonych przez rządzących wobec epidemii koronawirusa.

"Pierwsza Dama rozmawiała dziś z warszawskimi licealistami, którzy czas pandemii spędzają w internacie. To uczniowie Kolegium św. Stanisława Kostki, do którego uczęszcza młodzież polskiego pochodzenia", mogliśmy przeczytać we wpisie Kancelarii Prezydenta opublikowanym przed blisko czterema miesiącami za pośrednictwem Twittera.

Jarosław Kaczyński złożył dziś kwiaty na Powązkach. Niewielu zna historię jego rodziny z czasów Powstania WarszawskiegoJarosław Kaczyński złożył dziś kwiaty na Powązkach. Niewielu zna historię jego rodziny z czasów Powstania WarszawskiegoCzytaj dalej

Agata Duda nie naraziła uczniów

Sprawa nie skończyła się bynajmniej na komentarzach użytkowników popularnej platformy. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez żonę prezydenta Dudy złożył choćby Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Gdy cała Polska z powodu pandemii siedziała zamknięta w domach i traciła dorobek swojego życia, własne firmy czy pracę - Agata Duda postanowiła pokazać wszystkim, że jest ponad prawem i że jej przepisy antycovidowe nie dotyczą", zapewniali przedstawiciele OMZRiK.

Wanda Traczyk-Stawska walczyła w Powstaniu, gdy miała zaledwie 17 lat. Wanda Traczyk-Stawska walczyła w Powstaniu, gdy miała zaledwie 17 lat. "Kiedy słyszę o podziałach w Polsce, jest mi okropnie smutno"Czytaj dalej

We wpisie pracowników organizacji zaznaczono, że wobec braku zaufania do "upolitycznionej prokuratury kontrolowanej przez Ziobrę", która, zaznaczmy, odmówiła uprzedno wszczęcia postępowania przeciw Agacie Dudzie, sprawa zostanie skierowana do Sądu Okręgowego w Warszawie. Jak informuje Wirtualna Polska, starania OMZRiK nie zdały się na wiele.

Agata Duda zgromadziła uczniów przed kamerą.

Cytowany przez wp.pl biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie poinformowało, że nie uwzględniono zażalenia pełnomocnika Fundacji Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, podtrzymując postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania. O fakt zgromadzenia uczniów przed kamerą portal postanowił zapytać Kancelarię Prezydenta.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. Złożenie wniosku na bon 500 plus nie jest takie łatwe. Utrudnienia występują przy dzieciach niepełnosprawnych

"Nie jest prawdą, że spotkanie naruszyło bezpieczeństwo dzieci", stwierdziła Małgorzata Szymaczek z biura prasowego KP. "W trakcie całego roku szkolnego młodzież widoczna powyżej mieszka wspólnie w internacie. Internat jest ich drugim domem, tu się uczą, bawią, spożywają wspólne posiłki i wspólnie spędzają czas przez 250 dni w roku". Dodano, że w dniu rozmowy z pierwszą damą młodzież była w izolacji od świata zewnętrznego.

"Ponieważ młodzież razem mieszka oraz wspólnie przebywa na zamkniętej powierzchni, bez możliwości kontaktu z osobami mogącymi stanowić dla nich potencjalne zagrożenie, wręczanie im maseczek, niezależnie od tego, czy do użytku codziennego, czy na potrzeby nagrania, nakazywanie utrzymywania dystansu od drugiej osoby, byłoby działaniami całkowicie zbędnymi, wręcz absurdalnymi", oceniła cytowana przez WP Szymaczek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Trzaskowski o tęczowej fladze na figurze Chrystusa. “Niepotrzebna prowokacja”
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. Wiemy, ile kosztują wakacje w Zakopanem. Cena za wjazd na Kasprowy Wierch to kosmos

Źródło: wp.pl / twitter / facebook/Ośrodowek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!