Abp Jędraszewski o UE i strefach wolnych od LGBT. “Perfidne sposoby nacisku”
Abp Marek Jędraszewski wygłosił kazanie na Jasnej Górze w trakcie Pielgrzymki Ludzi Pracy. Metropolita krakowski mówił o chęci podzielenia katolików. Odniósł się także do ultimatum Unii Europejskiej w sprawie stref wolnych od LGBT, które w jego opinii jest “perfidnym sposobem nacisku”.
Abp Marek Jędraszewski na Jasnej Górze. Mówił o miłości, sprawiedliwości i etosie pracy
Abp Marek Jędraszewski wygłosił homilię dla tysięcy pielgrzymów na Jasnej Górze. Kazanie poświęcił nauczaniu Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego, który w ubiegłą niedzielę został błogosławionym Kościoła katolickiego.
Metropolita krakowski wspominał słowa duchownych dotyczące m.in. sprawiedliwości, miłości, etosu pracy i solidarności. Wypowiedzi papieża i kardynała odniósł do obecnych czasów. - Rozważamy te treści dzisiaj i widzimy, jak często chcą nas podzielić, na katolików, których trzeba "opiłowywać" i tych mądrych, którzy chcą nami rządzić - przekonywał abp Jędraszewski.
Abp Jędraszewski o deprawowaniu dzieci
Jego zdaniem stwierdzenie, że “na godność trzeba sobie zasłużyć”, jest nieprawdziwe, ponieważ każdy ma do niej prawo od momentu poczęcia. - Nie możemy sobie pozwolić na wydarcie poczucia naszej osobowej godności jako człowieka - zaznaczył duchowny.
Poza tym stwierdził, że nie możemy godzić się na “deprawowanie naszych dzieci i młodzieży począwszy już od przedszkoli, wprowadzając tego rodzaju nauczanie, które pozbawia je [...] tak wzruszających starszych ludzi czystości, niewinności, naturalnej dobroci".
Arcybiskup zaapelował o “odwagę solidarności”, aby jednoznacznie mówić “nie” wszelkim rodzajom przemocy, przede wszystkim wobec dzieci, “ale też wobec tych, których chce się za wszelką cenę usunąć na tzw. margines”.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:
Duchowny skomentował ultimatum UE. Obiecują pieniądze, “abyśmy odeszli od bożego prawa”
W homilii abp Jędraszewski nawiązał także do ultimatum stawianego przez UE względem regionów, które przyjęły uchwały o strefach wolnych od LGBT lub podpisały Kartę Praw Rodzin autorstwa Ordo Iuris.
- Jakie perfidne sposoby nacisku próbuje się stosować, obiecując pieniądze za to, abyśmy odeszli od bożego prawa - zwrócił uwagę duchowny. Jego zdaniem nawoływanie do przyjmowania tego w imię tolerancji “uwłacza godności człowieka”.
O co chodzi w sporze o strefy wolne od LGBT? Zdaniem Komisji Europejskiej uchwały przyjęte przez marszałków pięciu województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego naruszają prawo o niedyskryminacji. Czas na wycofanie się z rezolucji minął 15 września, a KE analizuje odpowiedzi lokalnych włodarzy.
Instytucja unijna ostrzega, że brak podjęcia stosownych działań w celu wyeliminowania dyskryminującego prawa może oznaczać utratę środków unijnych. W ten sposób Małopolska miałaby stracić 2,5 mld euro.
Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.
Artykuły polecane przez redakcję WTV:
-
Kaczyński o pracy nad "reformą Unii Europejskiej". Zapowiada obronę wartości cywilizacji chrześcijańskiej
-
Szokujący raport ws. działalności dominikanina Pawła M. Jest komentarz episkopatu
-
Ojciec Andrzeja Dudy: Homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym
Źródło: Onet.pl, WTV.pl