wtv.pl > Rozrywka > 3 sporty na świeżym powietrzu, na które warto postawić latem
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 08:58

3 sporty na świeżym powietrzu, na które warto postawić latem

3 sporty na świeżym powietrzu
Materiały Partnera

Regularna aktywność fizyczna to podstawa zdrowego stylu życia, która pozwala znacznie podnieść jego jakość i uchronić się przed poważnymi schorzeniami. Nietrudno zauważyć, że coraz więcej Polaków stawia na sport outdoorowy w wersji rekreacyjnej, a i nie brakuje amatorów ćwiczeń na siłowni. Warto jednak postawić na treningi na świeżym powietrzu, które pozwalają czerpać jeszcze więcej korzyści z letnich aktywności, zarówno dla ciała, jak i ducha. Zatem jakie sporty warto uprawiać latem? Odpowiadamy.

Idealne sporty na lato – kajakarstwo

Uprawianie sportu latem może być nieco utrudnione z uwagi na wysokie temperatury panujące na zewnątrz. Nie jest to jednak powód, aby całkowicie rezygnować z ruchu pod gołym niebem. Warto postawić na kajakarstwo, które ma zbawienny wpływ na kondycję naszego ciała. Podczas manewrowania wiosłem można skutecznie wzmocnić mięśnie ramion, pleców, klatki piersiowej oraz mięśnie głębokie. Spływ kajakiem to także niezawodny sposób na ochłodę w upalne dni, jak również doskonała okazja do spędzenia wolnego popołudnia w miłym towarzystwie. Wybierając się na kajaki latem warto jednak pamiętać o założeniu odzieży ochronnej oraz zaopatrzeniu się w zapas wody mineralnej.

Idealne sporty na lato – pływanie

Pływanie należy do jednych z ulubionych aktywności Polaków i trudno się temu dziwić. Sporty wodne doskonale wpływają na motorykę, a do tego pozwalają uchronić się przed nieprzyjemnymi skutkami przegrzania organizmu. Co ważne, latem mamy znacznie więcej możliwości co do wyboru zbiornika wodnego – nie trzeba ograniczać się do krytych pływalni czy dedykowanych kompleksów. Trening pływacki w jeziorze to prawdziwa uczta dla ciała i ducha, która pozwala czerpać maksimum korzyści z przebywania w bliskości z naturą. Warto jednak wybierać tylko te akweny, które oznaczone są jako strzeżone.

Idealne aktywności na lato – kolarstwo

Jazda na rowerku stacjonarnym nie jest w stanie zastąpić przejażdżki na rowerze miejskim czy górskim, który w okresie letnim warto zaadaptować na swój środek transportu do pracy. Kolarstwo w formie rekreacyjnej doskonale wpływa na kondycję organizmu – zyskujemy lepszą wytrzymałość mięśniową, wydolność krążeniowo-oddechową, a to wszystko bez ryzyka nadmiernego obciążenia stawów kolanowych czy skokowych. Jazda na rowerze latem to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza jeśli aspekt sportowy idzie w parze z walorami estetycznymi – zwiedzanie malowniczych miejsc to bowiem jeden ze skuteczniejszych sposobów na walkę z chronicznym stresem czy bezsennością.

Tekst zewnętrzny

Tagi: