wtv.pl Gospodarka Pekao przygotowuje się do tzw. weekendu migracyjnego. Klienci Idea Banku muszą przygotować się na zmiany
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pekao przygotowuje się do tzw. weekendu migracyjnego. Klienci Idea Banku muszą przygotować się na zmiany

19 marca 2022
Autor tekstu: Agata Jaroszewska

Zbliża się tzw. weekend migracyjny, gdy klienci Idea Banku ostatecznie trafią pod skrzydła Pekao. Już za kilka dni rozpocznie się tzw. weekend migracyjny. Wiele osób otrzyma komunikaty mówiące o nadchodzących zmianach w kwestii technologicznej.

Pod koniec 2020 roku przekazano informacje, że bank Leszka Czarneckiego: Idea Bank , zostanie przejęty przez Pekao . Powodem takiego stanu rzeczy miał być fakt, iż firma miała być na prostej drodze do upadku .

Zarówno Leszek Czarnecki, jak i prezes Idea Banku Jerzy Pruski nie zgadzali się z decyzją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Nie spowodowało to jednak zmian w ostatecznych postanowieniach.

W ciągu najbliższych miesięcy postawiona zostanie przysłowiowa kropka nad i w kwestii transferu klientów i całych systemów Idea Bank do Pekao .

Klienci Idea Banku otrzymają specjalne komunikaty

Mimo iż samego Idea Banku nie ma już od sześciu miesięcy , to nadal funkcjonują jego systemy IT. Jednocześnie wciąż w jego wnętrzu przypięci są klienci nieistniejącego banku.

Wiceprezes Pekao Wojciech Werochowski w rozmowie z portalem money.pl potwierdził, że firma jest przed ostatecznymi krokami względem pozostałości po Idea Banku. - Przygotowujemy się do pełnej integracji klientów Pekao z przejętą częścią byłego Idea Banku . Będzie to połączenie infrastruktury technologicznej, ale pracujemy też z klientami - przekazał Wojciech Werochowski.

Ostateczny tzw. weekend migracyjny zaplanowany jest na listopad . Wcześniej byli klienci Idea Banku otrzymają od Pekao specjalny komunikat.

Informacja, która pojawi się w skrzynkach odbiorczych, będzie dotyczył nowej oferty . Wyjaśnione zostaną również zachodzące zmiany technologiczne .

W listopadzie klienci Idea Banku nie będą mogli zalogować się do bankowości

Od grudnia prowadzone są prace mające w listopadzie zaowocować gładkim przejściem klientów z jednego systemu bankowości do drugiego . Po weekendzie migracyjnym w listopadzie wchodząc na swoje konto Idea Banku poprzez przeglądarkę, nie trudno będzie zauważyć zmiany.

Systemy zostaną wyłączone , a byli klienci Idea Banku będą logować się do Pekao . Jeszcze nie jest wiadome, który z weekendów w listopadzie wybrany został jako ten graniczny moment istnienia Idea Banku w Polsce.

Grupa osób, które muszą liczyć się ze zmianami nie jest mała

Według wiadomości przekazywanych przez Wojciecha Werochowskiego wiceprezesa Pekao bank musi zaopiekować się aż 100 tys. klientów Idea Banku .

Do tego dochodzi kwestia nawet około 200 tys. firm oraz przedsiębiorców. Firmy bardzo często wybierały ofertę Idea Banku , więc zadanie stojące przez Pekao nie jest łatwe. Podobnie jest w przypadku osób, które były skuszone wysoko oprocentowanymi lokatami .

Dalsza częśc artykułu pod materiałem wideo.

Nowe umowy podpisywane będą już z Pekao i warunki na pewno będą różnić się od tych, prezentowanych przez Idea Bank .

Czy dotychczasowe umowy zostaną zerwane? Nie, Pekao utrzymuje w mocy umowy kredytowe zawarte jeszcze pod banderą Idea Banku. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku kont firmowych oraz rachunków.

Jak podaje portal money.pl, w drugim przypadku Pekao będzie chciało zachęcić klientów Idea Banku do pozostania w nowych strukturach darmowym korzystaniem z bankomatów za granicami kraju .

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: money.pl

Zdjęcie główne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Obserwuj nas w
autor
Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wtv.pl
polska świat polityka gospodarka gwiazdy tv pogoda opinie ekologia