Andrzej Duda wetuje ustawę Prawa i Sprawiedliwości. Komentarze internautów okazały się bezlitosne
-
Andrzej Duda zawetował ustawę Prawa i Sprawiedliwości
-
Część komentatorów twierdzi, że ma to związek z jego sympatią do byłego ministra rolnictwa i chęcią wybicia się na niepodległość
-
Ustawa dotyczyła m.in. przejęcia opieki nad lasami państwowymi na Ministerstwo Rolnictwa
-
Na problem tej ustawy zwraca uwagę Adam Wajrak, znany dziennikarz środowiskowy
Czy prezydent będzie próbował jeszcze kiedyś pokazać swoją niezależność?
Andrzej Duda zawetował ustawę. Dziennikarze i internauci skomentowali
Sprawa zawetowanej ustawy zaskoczyła wielu internautów. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Duda dokonał weta ustawy wychodzącej z jego rodzimej partii, ale w czasie tak dużej potrzeby jedności wśród polityków Zjednoczonej Prawicy wydaje się interesująca.
- No, to sobie Pan prezydent poszalał. Sprawa dziś absolutnie kluczowa dla Polaków, wszyscy na to czekali, prawdziwy gejmczendżer i terningpojnt - ironizował dziennikarz „Do Rzeczy”, Łukasz Warzecha.
- Ja już się naprawdę nie chcę znęcać nad panem prezydentem. Ale zamiast np. zacząć się wstawiać za przedsiębiorcami albo rodzicami, którzy już nie wyrabiają ze zdalną nauką swoich dzieci, PAD bawi się w weto wobec ustawy, która ma znaczenie wyłącznie dla rozgrywek wewnętrznych - dodał w innym wpisie.
Niektórzy z dziennikarzy żartowali, że prezydent próbował „ wybić się na niepodległość” . Niektórzy zwrócili również uwagę na pewne powiązania Dudy z byłym ministrem rolnictwa, Janem Krzysztofem Ardanowskim . Weto miało być wynikiem porozumienia prezydenta i byłego szefa resortu.
- Podejrzewam, że pewien były minister ma w tym swoje trzy grosze - napisał Mateusz Bałuka z Onetu.
- W kontekście weta do ustawy o działach trudno pominąć fakt, że za leśnictwo odpowiedzialny jest Edward Siarka z Solidarnej Polski. Miałby nim być również po przeniesieniu działu do min. rolnictwa . W rządzie od czasu rekonstrukcji pojawiały się głosy, że to folwark ludzi Zbigniewa Ziobry - można przeczytać na Twitterze Patryka Michalskiego z RMF FM.
Ustawa o przeniesieniu lasów państwowych pod zarząd resortu rolnictwa. Wajrak alarmuje
20 listopada Sejm przegłosował nowelizację ustawy o działach administracji - chodziło o część wyłączenia lasów państwowych i łowiectwa spod kurateli Ministerstwa Środowiska i przekazanie je Ministerstwu Rolnictwa.
- Sama nazwa resortu, którym mam kierować – Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa – wskazuje, że będą mi podlegać również Lasy Państwowe. Ustalenia jeszcze trwają, ale wydaje się to naturalne, że w resorcie, którym mam zarządzać prócz leśnictwa, powinno się również znaleźć związane z nim łowiectwo - mówił w rozmowie z OKO.press nowy minister rolnictwa, Grzegorz Puda .
- Kilka lat temu minister Jan Szyszko porównał Puszczę Białowieską do pola ziemniaków (...). PiS, oddając dzisiaj Lasy Państwowe do resortu rolnictwa, wciela słowa zmarłego ministra w życie. Proszę się spodziewać wielkiego rżnięcia naszych lasów , przy którym obecna wielka wycinka to pikuś - alarmował znany dziennikarz środowiskowy, Adam Wajrak, w swoim tekście dla „Gazety Wyborczej”.
Rozgrywka polityczna może mieć więc, wbrew pozorom, dobry wpływ na środowisko. Jak długo jednak potrwa siłowanie się prezydenta i jego przeciwników, nie wiadomo.
źródło: [onet.pl]
Artykuły polecane przez redakcję WTV: