wtv.pl Polska ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"
WTV.pl

ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"

19 marca 2022
Autor tekstu: Pamela Obuchowska

O skandalicznym incydencie, jaki miał miejsce w oddziale ZUS w Bielsku-Białej, informuje Polsat News. 63-letni mężczyna chory na raka został potraktowany w okropny sposób. Po godzinie oczekiwania przed gabinetem zdecydował się w końcu zapukać do drzwi, w odpowiedzi otrzymał reprymendę. Lekarka zapytała się chorego "czy potrafi czytać" oraz kazała mu na głos odczytać informację zawartą na kartce wiszącej na drzwiach, że to lekarz sam wzywa do gabinetu.

Głos w tej sprawie zabrała rzeczniczka prasowa. - To nigdy nie powinno się wydarzyć - przyznała Beata Kopczyńska ze śląskiego ZUS-u.

ZUS i porażające podejście do ludzi chorych na raka. Chory został poniżony

63-letni mieszkaniec Cieszyna choruje na nowotwór płuc. Zgłosił w zeszły czwartek do oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bielsku-Białej. Chciał tam załatwić sprawę związaną z orzeczeniem renty. Mężczyzna godzinę czekał pod gabinetem, a w nim nie było nikogo innego poza lekarką.

W końcu postanowił zapukać i zapytać o przyjęcie. Został wyproszony z gabinetu i zapytany, "czy potrafi czytać, bo na drzwiach znajduje się informacja, że to lekarz woła do gabinetu".

Kobieta zaczęła wręcz pastwić się nad chorym. W obecności innych osób kazała mu odczytać na głos informację umieszczoną na drzwiach. Stwierdziła przy tym, że jeśli tego nie zrobi, to będzie jeszcze dłużej czekać i wezwie do gabinetu kolejnego pacjenta.

Sytuację opisała zbulwersowana żona chorego na Facebooku. "To brak szacunku dla człowieka i poniżenie osoby chorej" - napisała.

- To karygodne zachowanie - powiedziała w rozmowie z Polsat News Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy śląskiego ZUS.

Źródło: Polsat News

Obserwuj nas w
autor
Pamela Obuchowska
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wtv.pl
polska świat polityka gospodarka gwiazdy tv pogoda opinie ekologia