wtv.pl Polska Starsze małżeństwo przeżyło koszmar na SOR. Tragedia nikomu nie dała do myślenia
WTV.pl

Starsze małżeństwo przeżyło koszmar na SOR. Tragedia nikomu nie dała do myślenia

19 marca 2022
Autor tekstu: Pamela Obuchowska

Sprawę nagłaśnia dziennik "Fakt". 90-letni Pan Karol przywiózł na SOR szpitala MSWiA przy ul. Włoskiej w Warszawie swoją żonę, przejęty tym, że zaczęła pluć krwią. To, co spotkało tam starszą parę, brzmi aż niewiarygodnie! Przeżyli prawdziwy koszmar. Kobieta na przyjęcie do szpitala czekała prawie trzy dni i nikt nie pomyślał przy tym, by podać jej chociaż posiłek. Starsza chora pani spędziła na SOR-ze aż 60 godzin bez jedzenia i picia. To nie żart.

SOR niczym piekło, a nie oddział ratunkowy. Można tam przeżyć prawdziwy koszmar, a w sytuacji zagrożenia życia nawet umrzeć

Najwidoczniej tragedia, jaka miała miejsce kilka miesięcy temu, o której było bardzo głośno, nie dała do myślenia polskiej służbie zdrowia i szpitalom. Mężczyzna zmarł w męczarniach, czekając na pomoc w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Trafił tam z siną i spuchniętą nogą, prawdopodobnie na skutek zatoru, czekał blisko 9 godzin na pomoc w izbie przyjęć. Kiedy w końcu nadeszła, było już za późno.

Pan Karol przywiózł swoją żonę na SOR, która zaczęła pluć krwią. - Pierwsze godziny żona siedziała w fotelu, dopiero później umieszczono ją na sali obok SOR. Zanim znaleziono dla niej miejsce w szpitalu, spędziła na oddziale ratunkowym aż 60 godzin. Przez cały ten czas ani jej, ani pozostałym pacjentom nie zaproponowano niczego do jedzenia lub picia. Osoby towarzyszące musiały o to zadbać same. To skandal! - skarży się oburzony pan Karol.

Żona pana Karola od lat zmaga się z cukrzycą i musi regularnie przyjmować posiłki. Tymczasem w szpitalu nie otrzymała kromki chleba ani nawet szklanki wody.

MSWiA, któremu podlega warszawski szpital przy Wołoskiej nie potrafił udzielić "Faktowi" jednoznacznej odpowiedzi na temat tej skandalicznej sytuacji i tego, jak do tego mogło dojść. Wydział prasowowy MSWiA poinformował jedynie o zasadach obowiązujacych na SOR. "Pacjenci, o ile ich stan zdrowia pozwala, mają możliwość doustnej suplementacji płynów i posiłków" - czytamy w odpowiedzi. Dlaczego więc w tym przypadku tak się nie stało?

Obserwuj nas w
autor
Pamela Obuchowska
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wtv.pl
polska świat polityka gospodarka gwiazdy tv pogoda opinie ekologia