Do 1500 zł na zakup sprzętu dla dziecka. Rolnicy jeszcze mogą składać wnioski
-
Rodziny rolnicze, które do 31 marca 2021 r. kupią komputer i złożą odpowiedni wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, mogą otrzymać nawet 1500 złotych zwrotu
-
Konieczne jest jednak, aby komputer przeznaczony był dla uczniów pobierających naukę zdalną
-
Wśród określonych zasad ważne jest również to, że dana rodzina musi sprawować obowiązki opiekuna nad dwojgiem dzieci w wieku nieprzekraczającym 18 lat. Dodatkowo muszą oni w roku szkolnym 2020/2021 pobierać naukę w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej
-
Wniosek, wraz z niezbędnymi dokumentami, należy złożyć do 15 kwietnia 2021 r.
Państwo gotowe jest przekazać pieniądze niektórym z rodziców , którzy jednocześnie mogą pochwalić się mianem rolnika . Jest kilka warunków , które trzeba spełnić, niemniej wydaje się, iż nie będzie to wyjątkowo trudne.
Wszyscy opiekunowie żaków, którzy nieustannie pozostają w domach na lekcjach zdalnych mogą pomóc im w nauce i jednocześnie otrzymać pieniądze, które zrekompensują poniesione wydatki. Wszystko związane jest z pomocą oferowaną przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa .
Kupisz dziecku nowy komputer, a ARiMR odda ci pieniądze
Pomoc skierowana jest do rolników i to właśnie oni mogą liczyć na pieniądze w ramach pomocy oferowanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Informacja o takiej szansie ogłoszona została już w grudniu, jednak ostateczny termin ubiegania się o taką możliwość zbliża się ku końcowi .
Rolnicy chcący doposażyć sprzętowo swoje dzieci pobierające naukę w domu mogą zakupić nowy komputer do 31 marca i dzięki temu ubiegać się o swoistą rekompensatę z ARiMR. Należy pamiętać, że otrzymana kwota nie będzie wyższa niż 1500 złotych , jednak w przypadku komputerów służących do prac biurowych, które nie wymagają aż tak zaawansowanych podzespołów, zatem zmieszczenie się w tej granicy nie będzie trudne.
To jednak nie koniec wymogów , jakie przed rodzicami rolnikami stawia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pieniądze za zakup komputera w celu poprawienia warunków nauki zdalnej uczniów otrzymają tylko ci, którzy sprawują opiekę nad dwojgiem dzieci , które nie przekroczyły 18. roku życia oraz w roku szkolnym 2020/2021 uczą się w szkole ponadpodstawowej lub podstawowej.
Pojawiły się również widełki zarobkowe , których ubiegający się o zwrot nie mogą przekroczyć, inaczej pieniądze nie będą im przysługiwać.
Czasu jest coraz mniej
Komunikat PAP oraz portale wnp.pl i dobreprogramy.pl wskazują, że złożony wniosek o przyznanie pieniędzy w związku z zakupem komputera przez rodziny rolnicze zostanie rozpatrzony pozytywnie tylko w momencie, gdy zakup zostanie dokonany do 31 marca 2021 r. i zostanie udokumentowany .
Samo złożenie wniosku również otrzymało datę końcową. Należy pamiętać, aby wniosek oraz wymagane dokumenty złożyć w ARiMR nie później niż do 15 kwietnia 2021 r. Kto może być pewien, że pieniądze w związku z zakupem komputera trafią na jego konto?
Określono jasne zasady
W komunikacie wydanym jeszcze w czasie grudniowej edycji pomocy dla rodzin rolniczych proponowanej przez ARiMR jasno określono, które rodziny mogą oczekiwać zwrotu za zakup sprzętu dla uczniów. Poza wspomnianym cenzusem wieku i konieczności uczenia się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej konieczne jest prowadzenie — przynajmniej przez jednego z rodziców — gospodarstwa rolnego w myśl obowiązujących przepisów.
Dodatkowo pieniądze trafią tylko w momencie, gdy łączny dochód starającej się o pomoc rodziny „ podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie ”.
Należy również pamiętać, iż o ubieganie się o pieniądze wykluczone zostają te rodziny rolnicze, które w minionych trzech latach od dnia złożenia wniosku do ARiMR otrzymały komputer przenośny, bądź stacjonarny , który został zakupiony przy wykorzystaniu środków publicznych , czy chociażby organizacji pozarządowych.
Źródło: armia.gov.pl / dobreprogramy.pl / wnp.pl / PAP
Artykuły polecane przez redakcję WTV: