wtv.pl Polityka Przemysław Czarnek podpisał nowelizację rozporządzenia. Dotyczy zmian w organizacji nauczania zdalnego
WTV.pl

Przemysław Czarnek podpisał nowelizację rozporządzenia. Dotyczy zmian w organizacji nauczania zdalnego

19 marca 2022
Autor tekstu: Alan Wysocki
  • 29 stycznia w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki ws. edukacji zdalnej

  • Od 1 lutego wchodzą w życie ogłoszone wcześniej zapisy o organizacji próbnych egzaminów, a także dostosowania metod nauki do osób z niepełnosprawnościami

  • 14 lutego zapadną rekomendację w sprawie klas VIII szkół podstawowych i III szkół średnich

Rząd od 18 stycznia obserwuje, jak wygląda przejście z nauczania zdalnego na nauczanie stacjonarne. Odnotowano 99-procentową frekwencję w ciągu 8 dni od zniesienia obostrzenia. Miało nie dojść do wybuchów ognisk zachorowań, bądź transmisji zakażeń.

Podpisano rozporządzenie. Chodzi o nauczanie zdalne

Dobre informacje nie przekonały Zjednoczonej Prawicy do włączenia w edukację stacjonarną uczniów z klas VIII szkoły podstawowej i III klas szkół średnich. Wiemy, że 14 lutego wydane zostaną ostateczne rekomendację w sprawie młodzieży. Wszystko będzie zależeć od dalszego rozwoju kryzysu epidemicznego.

Zezwolono także na organizację próbnych egzaminów na terenie szkół. Ostateczna decyzja leży po stronie dyrektora . Należy jednak zaznaczyć, iż wciąż nie są one obowiązkowe. Uczniowie będą mieli zagwarantowane wszelkie środki bezpieczeństwa, umożliwiające spokojne wypełnienie testów.

Wszelkie wytyczne dla szkół i przedszkoli są opracowywane w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia.

Sposób organizacji zajęć od 1 lutego będzie dostosowany do dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawnośc i. Rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki, Anna Ostrowska wyjaśniła, czego należy się spodziewać.

- Od 1 lutego dyrektor szkoły będzie miał nadal obowiązek organizować zajęcia lub zajęcia zdalne dla tych uczniów klas IV-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy ze względu na rodzaj niepełnosprawności nie mogą się uczyć w domu. Natomiast dla uczniów, którzy z innych przyczyn nie mogą się uczyć zdalnie, może takie zajęcia zorganizować - komentowała w nagraniu, cytowanym przez Onet.

"W przypadku uczniów szkół podstawowych w zakresie klas IV–VIII oraz szkół ponadpodstawowych, o których mowa w § 1a ust. 1, którzy z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w ust. 3a, nie mogą realizować tych zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły może umożliwić tym uczniom realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły " - czytamy w rozporządzeniu.

Powrót do placówek oświaty dla klas IV-VI szkół podstawowych i I-II szkół średnich wciąż nie jest przedmiotem debaty.

Nowelizacja rozporządzenie wejdzie w życie już 1 lutego.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Dziennik Ustaw]

Obserwuj nas w
autor
Alan Wysocki
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wtv.pl
polska świat polityka gospodarka gwiazdy tv pogoda opinie ekologia