wtv.pl Polska Ziobro w środku pandemii świętował urodziny Radia Maryja. "Nie pozwolimy na odebranie nam polskiej duszy"
WTV.pl

Ziobro w środku pandemii świętował urodziny Radia Maryja. "Nie pozwolimy na odebranie nam polskiej duszy"

19 marca 2022
Autor tekstu: Alan Wysocki
  • Dziś w Toruniu obchodzono 29. rocznicę powstania Radia Maryja

  • W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji stawili się przedstawiciele rządu

  • Głos u boku Tadeusza Rydzyka zabrali Zbigniew Ziobro i Mariusz Błaszczak

  • Wielu wskazuje, że na miejscu naruszono obostrzenia i zasady sanitarno-epidemiczne

- Gorąco dziękuję Ojcu Dyrektorowi i wszystkim, którzy tworząc Rodzinę Radia Maryja, korzystają z łaski, wsparcia Pana Boga, który okazując miłosierdzie dla Polski, dla nas wszystkich znajduje ludzi z gorącym sercem, z gorącym sercem służącym Panu Bogu, Kościołowi i Polsce - deklarował Zbigniew Ziobro z mównicy.

Minister Zbigniew Ziobro ostrzegał przed próbami odebrania Polakom duszy

- Wielki Polak św. Jan Paweł II apelował, abyśmy byli wierni Polsce i wartościom, na których została zbudowana. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy te piękne wartości, które legły na przestrzeni 1000 lat u podstaw korzeni naszej kultury, naszej tradycji, naszej tożsamości, polskiej duszy są atakowane - słyszymy w przemówieniu Zbigniewa Ziobry.

- Są tacy, którzy chcieliby nam je odebrać, ale my na to nie pozwolimy. Możemy mieć tę siłę i to przekonanie, że obronimy to, co piękne tylko dlatego, że są i byli ludzie, którzy przez lata tworzyli tak piękne dzieła, jak Radio Maryja - dodawał minister sprawiedliwości.

Głos zabrał także minister Mariusz Błaszczak. W swoim wystąpieniu wskazywał, że Radio Maryja działa w służbie Bogu. Medium ma też dawać możliwość spokojnego patrzenia w przyszłość. Podkreślił, podobnie jak Zbigniew Ziobro, że od zawsze wierzył w "zwycięzcę".

Specjalny list do medium wystosowała między innymi Marlena Maląg. Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej przekazała podziękowania za trzy dekady działalności katolickiego medium. Jej zdaniem stoi ono w obronie wartości oraz ukazuje przeznaczenie człowieka. Stacja ma również dawać oparcie oraz pomagać w kłopotach.

undefined

Podczas uroczystości wygłoszona została homilia metropolity szczecińsko-kamieńskiego, arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Gość Radia Maryja ostrzegł wiernych przez manifestacjami "wołającymi o prawo do swobodnego zabijania dzieci" .

Hierarcha podkreślał, że każde dziecko jest darem prosto od Boga. W pewnym momencie wygłosił wyjątkowo skandaliczną deklarację. - Krzyki te idą za nami od tygodni. Nienaturalne, wręcz wynaturzone odgłosy manifestacji docierając z ulic do serc wrażliwych, stały się dla nich jak zgrzyt żelaza po szkle, jak pierwsze skrzypnięcie uchylających się bram piekieł - grzmiał z ambony.

W toruńskiej świątyni prawdopodobnie naruszono zasady bezpieczeństwa . Przypomnijmy, że podczas sprawowania kultu religijnego należy zachować limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych miejsca kultu. Co więcej, niezbędne jest zasłanianie ust oraz nosa, jak i zachowywanie społecznego dystansu.

W sprawie rażącej nieodpowiedzialności interwencje podjęła Joanna Scheuring-Wielgus, która złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, leżącej w rękach Zbigniewa Ziobry - dzisiejszego prelegenta.

W 1991 roku Radio Maryja zaczęło nadawać pierwsze sygnały. Początkowo audycje były dostępne jedynie dla mieszkańców Torunia i Bydgoszczy. Po 29 latach stacja niemal całkowicie zdeklasowała rywali na rynku mediów katolickich. Warto podkreślić, że toruński redemptorysta, choć uskarżał się na problemy, doskonale wiedział, co robi.

Wspólnota zjednoczona wokół wartości katolickich powstała spontanicznie i oddolnie. Pomóc w tym miała Matka Boska oraz wiedza Tadeusza Rydzyka . W latach 1987–1991 duszpasterz przebywał poza granicami kraju. Świadcząc posługę w diecezji augsburskiej, rozpoczął pracę na rzecz Radio Maria International w Balderschwang.

Data powstania stacji radiowej także nie była przypadkowa. 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny . Jest to niezwykle ważne wydarzenie dla wspólnoty wyznaniowej. Za każdym razem Tadeusz Rydzyk zawierza swoje projekty właśnie na ręce Matki Boskiej.

Przez ostatnie 29 lat Tadeusz Rydzyk stworzył istne imperium. Określenie nie jest przypadkowe, bowiem do 2020 roku poza Radiem Maryja powstały Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Nasz Dziennik, TV Trwam, Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, czy też Park Pamięci Narodowej.

Źródło: [ Radio Maryja ]

Obserwuj nas w
autor
Alan Wysocki
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wtv.pl
polska świat polityka gospodarka gwiazdy tv pogoda opinie ekologia