wtv.pl Polityka Ukończyli szkołę Tadeusza Rydzyka. Robią zawrotne kariery
PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News

Ukończyli szkołę Tadeusza Rydzyka. Robią zawrotne kariery

19 marca 2022
Autor tekstu: Alan Wysocki

Podopieczni Tadeusza Rydzyka mogą liczyć na dobry start na rynku pracy. Sprawdziliśmy, czym dziś zajmują się absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Od 2001 roku Tadeusz Rydzyk wykształcił pokolenie prawicowych, konserwatywnych polityków, dziennikarzy i społeczników. Część z nich pracuje dla Radia Maryja i TVP. Inni realizują się m.in. przy obozie rządzącym.

Redemptorysta niejednokrotnie cieszył się z osiągnięć swoich studentów. Informacje o ich karierach można znaleźć także na stronie internetowej uczelni.

Magdalena Buczek

Część absolwentów szkoły Tadeusza Rydzyka postawiło na karierę w katolickich mediach. Przykładem jest Magdalena Buczek , która ukończyła dziennikarstwo i politologię na WSKSiM.

Słynna założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci rozpoczęła karierę jako spikerka Radia Maryja oraz Telewizji Trwam.

Buczek uzyskała rozgłos dzięki Kazimierze Szczuce, która parodiowała jej głos w dawnym wywiadzie dla Kuby Wojewódzkiego.

Dziennikarka jeszcze w 2005 roku wydała modlitewnik dla dzieci o tytule "Anielskie pacierze".

Maciej Małecki

Maciej Małecki wykształcił się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, jednak już podyplomowo studiował zarządzanie na uczelni Rydzyka.

W 2007 roku zdecydował się na wejście do wielkiego świata polityki. Założył sochaczewskie koło Prawa i Sprawiedliwości. Reprezentował swój okręg w Sejmie VII, VIII i IX kadencji.

W 2016 roku sprawował funkcję sekretarza stanu w nieistniejącym już Ministerstwie Skarbu Państwa. Następnie do 2018 pełnił identyczną funkcję w Kancelarii Premiera. Obecnie realizuje obowiązki zawodowe dla Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Bartłomiej Misiewicz

Bartłomieja Misiewicza nie trzeba nikomu przedstawiać. Prawa ręka Antoniego Macierewicza oraz rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej w 2018 roku na uczelni Rydzyka obronił licencjat.

Tematem pracy rozpatrywanej przez WKSiM był szczyt NATO 2016 w Warszawie i jego wpływ na bezpieczeństwo Polski. Chwilę później rozpoczął na uczelni studia magisterskie na kierunku politologia.

W 2017 roku Misiewicz został pełnomocnikiem do spraw komunikacji zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W wyniku licznych doniesień medialnych Jarosław Kaczyński powołał komisję celem zbadania warunków zatrudnienia prawej ręki Macierewicza.

Komisja orzekła, że polityk nie posiada kwalifikacji do pracy w spółkach Skarbu Państwa. Ostatecznie Misiewicz zrezygnował z dalszego członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

Klaudiusz Pobudzin

Pobudzin ukończył dziennikarstwo, pracując równolegle dla Telewizji Trwam. W medium Rydzyka spędził aż 11 lat.

Dopiero w 2014 roku przeszedł do projektu Osowa.com, gdzie relacjonował bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Odpowiadał także za działania regionalnego medium Gdańsk.tv.

Niekiedy komentował mecze najróżniejszych dyscyplin sportowych dla Polsatu oraz oraz TVP. Już w 2016 roku został reporterem "Wiadomości" TVP. Rok później ustanowiono go naczelnym Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Od 2019 roku pełni funkcję rzecznika prasowego spółki Skarbu Państwa - Energa.

Obserwuj nas w
autor
Alan Wysocki
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wtv.pl
polska świat polityka gospodarka gwiazdy tv pogoda opinie ekologia