wtv.pl Polska Nietypowy pomysł księdza z Wielkopolski. Spowiada swoich parafian, nie wychodząc z samochodu
WTV.pl

Nietypowy pomysł księdza z Wielkopolski. Spowiada swoich parafian, nie wychodząc z samochodu

19 marca 2022
Autor tekstu: Konrad Wrzesiński

Kapłan z Rogalina postanowił pójść śladem swoich kolegów po fachu zza oceanu i walczyć z epidemią, udzielając wiernym spowiedzi, nie wychodząc z samochodu. – Tak jak w takim miejscu "drive", w którym możemy coś zakupić, tak tu można spokojnie się wyspowiadać – przekazał Polsatowi News ks. Pawłowski.

Wierni mają podjeżdżać do samochodu kapłana, wyznawać mu grzechy, a następnie zwalniać miejsce kolejnym osobom, którzy odczuwają potrzebę skorzystania z sakramentu. Możliwość proponowana przez duchownego to zatem swoista "spowiedź drive".

Ksiądz i "spowiedź drive"

Warto wspomnieć, że podczas całego procesu zachowane są należyte środki bezpieczeństwa. Pojazdy oddzielają bowiem specjalnie ustawione pachołki, a ks. Pawłowski siedzi na miejscu pasażera. Między jednym a drugim czekającym w kolejce autem zachowane są również zalecane przez rząd w przypadku wyjścia na ulice, 2-metrowe odstępy.

Kapłan zwraca uwagę na wysokie zainteresowanie proponowaną przez niego formą spowiedzi. – Wiele osób zgłasza się całymi rodzinami lub na spowiedź generalną ze swojego życia, bo czują, że jest to jakaś forma, która daje im poczucie bezpieczeństwa – zaznaczył, cytowany przez Polsat News.

Swoją działalność ma zamiar kontynuować aż do świąt Wielkanocnych.

Warto przypomnieć, że choć Kościół zezwolił na przeprowadzanie modlitw drogą zdalną, wykluczył taką możliwość w przypadku sakramentu spowiedzi. Zachęca się za to do uczestnictwa w nabożeństwach za pomocą internetu. Dodajmy, że wiernym udzielono dyspensy, wobec czego brak wizyty w świątyni w niedzielę nie jest uznawane za grzech.

Źródło: Polsat News

Obserwuj nas w
autor
Konrad Wrzesiński
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wtv.pl
polska świat polityka gospodarka gwiazdy tv pogoda opinie ekologia