Tanie mieszkanie w Warszawie - czy to w ogóle możliwe?
Niestety na miejscu okazuje się, że utrzymanie w warszawskiej metropolii kosztuje niemało, a szanse na zakup własnego mieszkania przewyższają możliwości finansowe wielu osób. Czy zakup nieruchomości w atrakcyjnej cenie w stolicy to mit?
Nie od razu Rzym zbudowano
Kiedy zdolność kredytowa okazuje się niewystarczająca do udzielenia wsparcia z banku, warto rozpocząć działania z nieco innej strony. Wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości do remontu. Ceny takich mieszkań są zazwyczaj o wiele niższe, a remont wewnątrz można wykonywać stopniowo, według własnych możliwości finansowych.
Ceny warszawskich nieruchomości przekraczają nawet 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Mowa tu przede wszystkim o mieszkaniach w stanie deweloperskim, w atrakcyjnej dzielnicy. Lokalizacja znacznie wpływa na wartość mieszkania - i tak najdroższe nieruchomości znajdują się najbliżej centrum, zatem w Śródmieściu, na Mokotowie, na Woli czy na Żoliborzu. Wybierając lokal położony na obrzeżach stolicy, również można liczyć na zakup w dogodnej cenie. Minus może stanowić uciążliwy dojazd do pracy, który pochłania sporo czasu.
Kredyt z niskim wkładem własnym
Banki podnoszą wymagania względem kredytobiorców, w szczególności w dobie koronawirusa. Jednak dla chcącego nic trudnego! Wiele banków nadal dopuszcza możliwość udzielenia kredytu na preferencyjnych warunkach. Jeśli kredytobiorca nie zgromadził kwoty odpowiadającej wymaganej wartości wkładu własnego, może wynegocjować jego niższą wartość. Warunkiem banku jest dodatkowe ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego.
Nie ma sytuacji bez wyjścia
Pojęcie taniego mieszkania w stolicy wydaje się nieco abstrakcyjne w kontekście stale wznoszonych osiedli z rąk inwestorów. Mieszkania od deweloperów to jedno, ale rynek wtórny rządzi się całkiem innymi prawami. Warto wiedzieć, że nieruchomość z drugiej ręki może podlegać negocjacji, jeśli chodzi o ostateczną kwotę. Przy umiejętnej komunikacji, ostatecznie cena mieszkania może być niższa nawet o kilkanaście tysięcy złotych. Co jest do tego potrzebne? Wystarczy odrobina sprytu i fachowe oko. Specjalista potrafi ocenić ewentualne zniszczenia, a dzięki zaawansowanym urządzeniom sprawdzi także kondycję wszelkich instalacji. Każda usterka to doskonały powód do negocjacji ceny mieszkania.
Tanie mieszkania w Warszawie
Nie każdy może pozwolić sobie na ogromny wydatek związany z zakupem nieruchomości. Z pomocą przychodzą władze miasta, które wdrażają system Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dzięki niemu szanse na zakup taniego lokum w Warszawie będą realne.
Inwestycje tego typu były już realizowane w Warszawie i okazały się strzałem w dziesiątkę. Co ważne, wnętrza są już wykończone - mają położone panele oraz gres, a cena za metr kwadratowy nie przekracza 3 tysięcy złotych. Aby stać się szczęśliwym posiadaczem mieszkania, należy złożyć odpowiednio wypełniony wniosek w siedzibie TBS. Inwestycja będzie gotowa do 2023 roku.
Partnerem materiału jest Tabela Ofert - mieszkania Warszawa .
Tekst zewnętrzny