Miliony osób cierpią biedę przez pandemię
-
Pierwszy raz od lat 90. klasa średnia przestała rosnąć
-
W przeciągu roku liczba osób cierpiących biedę wzrosła o 131 milionów osób
-
Najbardziej dotknięte przez pandemie zostały gospodarstwa domowe w Azji Południowej, totem znajduje się aż 1/3 osób, które straciły źródło swoich dochodów
Pew Research Center zbadało, j ak pandemia wpłynęła na budżety poszczególnych gospodarstw domowych na terenie całego świata. Wnioski nie okazały się jednak optymistyczne. Koronawirus całkowicie zmienił naszą rzeczywistość.
Wyniki, jakie przedstawiła Pew Research Center były zaskakujące, szczególe ze względu na to, że pandemia zahamowała trend, który obecny był w światowym rynku od lat 90. Świat biednieje i kurczy się klasa średnia .
Koronawirus: pandemia pozbawiła ludzi źródła dochodu
To o czym od dawna mówił niemal każdy znalazło swoje odzwierciedlenie w danych z badań dotyczących wpływu pandemii na zwykłych ludzi. Niemal cały glob musi borykać się ze wzrostem osób, które dotknięte zostały biedą .
Aż o 131 milionów ludzi w związku z problemami związanymi z pandemią koronawirusa zaczęło cierpieć biedę . Wiąże się to głównie z utratą źródeł dochodu oraz brakiem możliwości ponownego znalezienia pracy w związku z obostrzeniami i bankructwami, które stały się niemal codziennością.
- W historii najnowszej trudno jest wskazać inne przykłady tak gwałtownego zahamowania wzrostu gospodarczego w skali globalnej - powiedział Rakesh Kochhar , który odpowiedzialny był za przeprowadzenie badania. Zaznaczył jednak, że dane mogą być zaniżone , co stanowi jeszcze gorszy obraz tego, co obecnie dzieje się na świecie w związku z pandemią.
Nawet jeśli zarobki nie zniknęły, to są znacznie mniejsze
Dane zebrane przez Bank Światowy potwierdzają tezę Pew Research Center. Faktem stało się, że to, iż aż dwie trzecie wszystkich gospodarstw domowych w państwach określanych jako rozwijające się s traciło możliwość pokrycia finansowych potrzeb .
TVN 24 przekazuje, iż „ liczba osób, które zarabiały równowartość 10-50 dolarów dziennie, spadła w 2020 r. o 90 mln ”. Dodatkowo badania sytuacji finansowej na świecie pogrążonym w pandemii ujawniły, iż tylko w ciągu roku liczba osób cierpiących biedę wzrosła o wspomniane wcześniej 131 milionów ludzi.
Oznacza to, iż za wykonywaną pracę do ich portfeli trafia mniej niż dwa dolary dziennie . Przy założeniu, iż pracują nawet po 7 dni w tygodniu, to miesięcznie są w stanie zarobić maksymalnie jedynie 240,25 złotych (przyjęty kurs dolara amerykańskiego: 1$ = 3,88 zł). Jeden z regionów świata najbardziej odczuł kryzys wywołany pandemią.
Azja Południowa cierpi z powodu pandemii koronawirusa
Według Pew Research Center to właśnie Azja Południowa najmocniej na świecie odczuła pandemię koronawirusa pod względem finansowym. To właśnie w tej części świata znajduje się aż 1/3 wszystkich gospodarstw domowych oraz ludzi , którzy w związku z kryzysem wywołanym koronawirusem nagle znalazły się w trudnej sytuacji związanej z utratą źródeł dochodów .
Przeprowadzone badanie ujawniło, że po raz pierwszy od lat 90. ubiegłego wieku klasa średnia przestała powiększać swoje szeregi. Azja Południowa przez wiele lat mogła poszczyć się stopniowym bogaceniem się znacznej części społeczeństwa. Było to związane z turystyką , czy rozwojem gospodarki i ekspansji lokalnych produktów na cały świat . Pandemia zupełnie to zmieniła.
W przypadku, gdy również dla ciebie pandemia jest ciężkim okresem, zachęcamy do spojrzenia na kilka wskazówek, jak przetrwać ten trudny czas . Dodatkowo pamiętaj, że jeśli potrzebujesz pomocy psychologa lub psychiatry to po prostu z niej skorzystaj . Osoby będące w kryzysie emocjonalnym mogą dzwonić pod bezpłatny numer 116 123 , jest on czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 14-22.
Artykuły polecane przez redakcję WTV:
-
Szef KPRM o osobach, które nie stawią się na szczepienie: "Spadają na koniec kolejki"
-
Iwan Komarenko bez maseczki na proteście koronasceptyków. Policjant poprosił o wspólne zdjęcie
Źródło: tvn24