Zwierzęta umierają w męczarniach. youtube/PACMA - Partido Animalista
Źródło: youtube/PACMA - Partido Animalista
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 23 Listopada 2019

Zwierzęta popełniają samobójstwa w czasie najokrutniejszego festiwalu świata. Niewyobrażalne

Zwierzęta, biorące udział w festiwalu Toro Jubilo, cierpią w tak niewyobrażalny sposób, że z desperacji popełniają samobójstwa. Trudno pogodzić się z faktem, że w XXI wieku, w Hiszpanii, dopuszcza się do gehenny żywych istot. Bykom podpalane są rogi, których wnętrze stanowi najczulszą część ciała.

Toro Jubilo przypada każdego roku, w drugi weekend listopada. Hiszpańska miejscowość Medinaceli zamienia się wówczas w kaźnię żywych zwierząt. Dzięki działaczon organizacji AnimaNaturalis i CAS International, wiemy, jak wygląda okrutny festiwal. Oficjalne nagrywanie go jest nielegalne.

Poszukiwany kłusownik, który zastrzelił żubra. Przewidziano wysoką nagrodęPoszukiwany kłusownik, który zastrzelił żubra. Przewidziano wysoką nagrodęCzytaj dalej

Zwierzęta poddawane koszmarnym torturom

Aktywistom udało się uchwycić moment, w którym zwyrodnialcy podpalają słomę na głowie przywiązanego do słupa byka. 1500 zebranych na miejscu widzów, traktowało jako wyjątkową rozrywkę, oglądanie umierających w męczarniach zwierząt. Byki nie giną wyłącznie na skutek poparzeń ale również zawałów i przerażenia, jakie wywołują w nich tak stresujące sytuacje.

- Bycze rogi palą się godzinami. Ogień topi ich miękki środek, który jest wyjątkowo wrażliwy. To ból jakiego nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić. To co topi się z palonych rogów wlewa się do byczych oczu i je wypala - informuje worldanimalsvoice.com.

Organizacje zwierzęce walczą o zakazanie tej praktyki. Hiszpańskie władze uznały jednak Toro Jubilo za wydarzenie kulturalne, co znacznie utrudnia pracę aktywistów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Uratowany psiak był skrajnie wychudzony. Skandaliczne zachowanie właściciela

2. O tym hotelu powinien usłyszeć każdy. Niezwykłe poświęcenie dla zwierząt

3. Niewiarygodny wygląd. Odnaleziono szczeniaka, który urodził się 18 tys. lat temu

4. Nielegalna fabryka psów. Brakuje już bardzo niewiele, pomóżmy w akcji!

5. Biedronka rusza ze sprzedażą innowacyjnej technologii. Wielu stałych klientów może się zdziwić

6. Tata Małgorzaty Kożuchowskiej podjął decyzję życia. Chodzi o pracę u Tadeusza Rydzyka