Zwierzęta skrajnie zaniedbane i zagłodzone przez dwie współpracujące ze sobą fundacje. Była interwencja inspektorów z DIOZ.. facebook.com/DIOZplŹródło: facebook.com/DIOZpl
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Kwietnia 2020

Okropne zachowanie fundacji. Miała opiekować się zwierzętami, a dramatycznie pozbawiała je życia

Zwierzęta skrajnie zaniedbane, wychudzone i umierające z głodu, przetrzymywane w koszmarnych warunkach - taki widok zastali inspektorzy z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt wraz z jego prezesem. Tego szokującego odkrycia dokonali w sobotę podczas interwencji w Głuszycy, na terenie byłej ciepłowni. Przerażający jest fakt, że taki los zgotowali tym zwierzętom ludzie, którzy teoretycznie powinni im pomóc.

Porzucone lub odebrane czworonogi właśnie tam miały znaleźć bezpieczne schronienie i opiekę. Zastały jednak piekło takie samo lub nawet gorsze, niż to, którego doznały w przeszłości. Miejsce było prowadzone przez Malwinę Witek (inspektor ds. ochrony zwierząt) z projektu "Mania Pomagania" we współpracy z fundacją "Mam Pomysł". Fundacja jednak odcina się od działalności Witek.

Spycharki kopią masowe groby, nie nadążają z chowaniem zmarłych. Zdjęcia z kraju w Ameryce Płd. porażająSpycharki kopią masowe groby, nie nadążają z chowaniem zmarłych. Zdjęcia z kraju w Ameryce Płd. porażająCzytaj dalej

Zwierzęta skrajnie zaniedbane i zagłodzone przez fundacje. Była interwencja inspektorów z DIOZ

- Znajdujemy się w siedzibie dawnej fundacji "Mania Pomagania", która została włączona do fundacji "Mam Pomysł", operatora świdnickiego schroniska dla zwierząt. Zwierzęta utrzymywane przez te organizacje znajdują się na terenie byłej ciepłowni i to co zobaczyliśmy jest przerażające. Na miejscu są skrajnie wychudzone zwierzęta. Mamy psy, które padły z zagłodzenia. Ustaliliśmy na ten moment cztery zwłoki psów, cztery psy są jeszcze żywe. Na pewno tej sprawy nie zostawimy - relacjonował Konrad Kuźmiński, prezes DIOZ.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W jednym z krajów już milion zakażonych. Fatalna doba, tragiczne doniesienia
2. W Warszawie powstał nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego. Emocjonalny wpis prezydenta

"Dwie pseudofundacje ZAGŁODZIŁY na śmierć kilka psów, a jeszcze żywe są w krytycznym stanie! Za opiekę nad tymi zwierzętami odpowiedzialna była Malwina Witek" - czytamy we wstępie wpisu do nagrania z momentu interwencji, zamieszczonego na Facebooku. 

"Od dawna dobiegały do nas sygnały, że Fundacja Mam Pomysł nie skupia się na rzeczywistej pomocy zwierzętom, bezzasadnie je uśmierca i nie dba o nie, jednak nie mieliśmy na to dowodów. Teraz wiemy, że jest to organizacja OPRAWCÓW, nastawionych prawdopodobnie na dorabianie się na zwierzętach" - czytamy w poście na stronie DIOZ na Facebooku.

Trzy skrajnie wychudzone psy zostały przewiezione do przychodni weterynaryjnej, a zwłoki pozostałych poddane zostaną sekcji.

Nagranie z interwencji DIOZ tutaj.

Oświadczenie zarządu Fundacji "Mam Pomysł":

“Nasza Fundacja odcina się od jakichkolwiek działań Pani Malwiny Witek z Manii Pomagania w Głuszycy. Nie mamy związku z sytuacją zastaną na miejscu, nie wiedzieliśmy o tym, zostaliśmy oszukani. Aktualnie jesteśmy na miejscu i wyjaśniamy sprawę z organizacją DIOZ.

Dołożymy wszelkich starań, aby Pani Malwina Witek poniosła konsekwencję swoich działań, nasz prawnik również został poinformowany.

Mimo wszystko poczuwamy się do odpowiedzialności oraz pokrycia wszelkich kosztów związanych ze sprawą, jednakże na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie udzielić więcej informacji.

W tym momencie pracujemy na miejscu i zabieramy zwierzęta oraz podejmujemy dalsze kroki w tej sprawie.”

facebook.com/DIOZpl

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  2. Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekało
  3. Papież Franciszek nawołuje wiernych do ważnej decyzji. Może mieć wpływ na życie każdego
  4. mBank go ukarał, bo nie dopełnił formalności przez zamknięte urzędy. Czy każdego klienta spotkać może niesprawiedliwość?
  5. Polacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominały
  6. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć