zwierzęta. Pickpik.com/Źródło: Pickpik.com/
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 21 Marca 2020

Pamiętajmy o naszych zwierzętach w stanie epidemii. Dbajmy o nie i troszczmy się

Zwierzęta potrzebują nas w tym trudnym czasie. Warto wyjątkowo o nie zadbać. RMF FM spytał i poprosił o porady weterynarzy.

"Właściciele psów i kotów, które wychodzą z domu powinni szczególnie dbać teraz o zachowanie zasad higieny" - podkreślają weterynarze w rozmowie z radiem.

Przez pandemię przełożą Wielkanoc? Watykan wydał specjalne zalecenia, dla wielu katolików będą ogromnym ciosemPrzez pandemię przełożą Wielkanoc? Watykan wydał specjalne zalecenia, dla wielu katolików będą ogromnym ciosemCzytaj dalej

Zwierzęta potrzebują teraz wyjątkowej opieki

Ostatnio sieć obiegły fałszywe informacje, że zwierzaki roznoszą wirusa z Wuhan. Okazuje się, że nie ma żadnych dowodów naukowych na to, że jest to stwierdzenie prawdziwe. Niestety wielu ludzi zaczęło z tego powodu pozbywać się swoich pupili. Apelujemy, aby tego nie robić.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przez pandemię przełożą Wielkanoc? Watykan wydał specjalne zalecenia, dla wielu katolików będą ogromnym ciosem
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

Jak zadbać o zwierzę?

- Zarówno przed kontaktem ze zwierzętami, jak i po nim należy myć ręce, nie dotykać oczu, nosa i ust. Do tego regularnie sprzątać, dezynfekować miejsca, w których nasze zwierzęta przebywają, czyli miski, miejsca, gdzie jedzą i śpią. Pojawił się dylemat, czy dezynfekować łapy swojego psa, zwłaszcza po spacerze. Dobrym pomysłem, jeśli nasz pies jest czasami na kanapie, albo wchodzi do łóżka, będzie dokładne umycie jego łap. Nie będzie to przesadą, bo wciąż niewiele wiemy o tym wirusie - mówiła weterynarz Małgorzata Głowacka dla RMF FM.

Dobrym pomysłem będzie dezynfekowanie przede wszystkim akcesorii zwierzaka, pranie jego legowiska oraz mycie rąk po każdym bliskim kontakcie.

- Równie dobrze moglibyśmy nie otwierać okien w domu. Jeżeli nasze zwierzęta wychodzą same gdzieś dalej, powinniśmy ograniczać takie wyjścia. Nie jest najgłupszym pomysłem, żeby w takiej sytuacji zatrzymać kota w domu - podkreśla weterynarz. Specjaliści zaznaczają też, że karmy gotowe dla zwierząt, zarówno mokre, w puszkach, jak i suche, w saszetkach, nie niosą ryzyka zakażenia wirusem. Karmy suche podlegają obróbce w bardzo wysokiej temperaturze, w takich warunkach wirus ginie, w związku z tym takie jedzenie jest bezpieczne zarówno dla nas, jak i dla naszych zwierząt - dodała na łamach RMF FM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka
  3. Naukowcy odkryli właśnie nowe, nieznane dotąd objawy zakażenia. Niepokojące informacje
  4. Porażające słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Wybory prezydenckie nie zostaną przełożone"
  5. Czy to rozsądne zachowanie? Ksiądz spowiada wiernych na parkingu w Maryland
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Źródło: [RMF FM]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News