Zwierzęta, które nie mają swojego domu i bezpańskie, zdaniem pewnego radnego z Małopolski, należy utylizować.. Pixabay/harmonicafatŹródło: Pixabay/harmonicafat
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Maja 2020

Niewiarygodny skandal. Radny chce "utylizować bezdomne zwierzęta"

Zwierzęta, które nie mają swojego domu, zdaniem pewnego radnego z Małopolski, należy utylizować. Jego skandaliczna wypowiedź na ten temat oburzyła mieszkańców, wielu innych radnych oraz obrońców praw zwierząt. Trudno uwierzyć, że osobie na tak wysokim stanowisku przez myśl przeszło tak okrutne rozwiązanie.

O sprawie informuje Dziennikpolski24.pl. Większością głosów, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Wieliczki, został uchwalony program "opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Wieliczka na 2020 rok”. Program ten, jak sugeruje jego nazwa, ma na celu rozwiązanie problemu bezdomności zwierząt na terenie gminy oraz pomoc im. Teraz jednak, zupełnie niespodziewanie, przez skandaliczną wypowiedź jednego z radnych, wokół programu narosły kontrowersje.

Kolejne, niepokojące doniesienia ze Śląska. Ministerstwo ujawniło właśnie najnowsze daneKolejne, niepokojące doniesienia ze Śląska. Ministerstwo ujawniło właśnie najnowsze daneCzytaj dalej

Zwierzęta bezpańskie do utylizacji? Zdaniem radnego z Małopolski jest to dobry sposób na rozwiązanie problemu

Mieszkańców Wieliczki i okolic oraz wielu innych radnych, oburzyła wypowiedź Stanisława Dziedzica z Koźmic Małych, który jest także sołtysem tej miejscowości. Zasugerował bowiem, że opowiada się za utylizacją bezdomnych psów.

- Niebywałe jest, że rozczulamy się nad psami i kotami, a brakuje nam pieniędzy na inne cele. Ja jestem za tym, by utylizować te bezdomne stworzenia. Nie opiekować się, hotele i inne rzeczy im finansować, ale po prostu utylizować, przeznaczyć środki na utylizację - powiedział radny Stanisław Dziedzic z klubu PiS, po przedstawieniu przez urzędników zapisów projektu uchwały w sprawie bezdomnych zwierząt.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP złamały wczoraj przepisy? Bulwersujące fragmenty programu
2. Mandat nie zawsze skończy sprawę. Za wiele wykroczeń drogowych możesz trafić nawet pod sąd, mało kto o tym pamięta

Słowa te padły z ust kontrowersyjnego radnego podczas sesji prowadzonej zdalnie. Wśród pozostałych radnych zapanowała cisza i konsternacja, co widać na nagraniu z sesji. Podczas obrad nikt nie odważył się odnieść się do tej wypowiedzi, przyszedł jednak na to czas później. Wielu radnych nie kryje swojego oburzenia.

 - Motto ostatniej sesji rady miejskiej w Wieliczce "... bezdomne zwierzęta należy utylizować..." i wyniki głosowania nad uchwałą o opiece nad bezdomnymi zwierzętami - podsumował sprawę radny Piotr Ptak w swoich wpisie w mediach społecznościowych.

- Jego wypowiedź była poniżej wszelkiego poziomu, to były słowa niegodne radnego. Trudno w ogóle uwierzyć, że takie słowa mogły paść podczas sesji Rady Miejskiej - powiedział dla Dziennikpolski24.pl przewodniczący wielickiej Rady Miejskiej Tadeusz Luraniec.

W sieci także pojawiły się liczne komentarze mieszkańców, którzy również nie kryli swojego oburzenia wypowiedzią i postawą radnego Stanisława Dziedzica.


 ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
  2. Prezydent Warszawy zaskoczył wszystkich najnowszym oświadczeniem. Padły ostre słowa
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Miasto w Polsce leży na 44 wyspach. Wielu nie ma nawet pojęcia

Źródło: Dziennikpolski24.pl