Zwierzęta nie zarażają wirusem i nie stanowią dla nas zagrożenia!
Źródło: Pixabay/ErickSign
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 16 Marca 2020

Szaleństwo w klinikach weterynaryjnych. Ludzie chcą masowo usypiać swoje zwierzęta

Zwierzęta nie zarażają wirusem i nie stanowią dla nas zagrożenia. Ten apel jest o tyle ważny, gdyż w ostatnich dniach niektórzy masowo zaczęli usypiać swoje zwierzęta, mimo iż jest to całkowicie nieuzasadnione i nie powinno mieć racji bytu. Nie pozbywajmy się swoich zwierząt! Nie chroni nas to w walce z epidemią!

Do dramatycznej sytuacji zaczęło w ostatnich dniach dochodzić w wielu miastach Polski. Jednym z takich jest Sosnowiec, gdzie odnotowano przypadek koronawirusa, a to wywołało w ludziach jeszcze większy strach i panikę, bo zaczęło dotyczyć ich miasta. W związku z tym niektórzy z nich zaczęli decydować się na bardzo dramatyczne kroki, takie jak nawet chęć pozbycia się swoich zwierząt domowych w obawie o zarażenie się wirusem. Prezydent miasta Sosnowiec zabrał głos w tej sprawie i zaapelował do swoich mieszkańców, aby tego nie robili.

Ratownicy medyczni zamówili jedzenie. Na paragonie czekała na nich niespodzianka, poruszająceRatownicy medyczni zamówili jedzenie. Na paragonie czekała na nich niespodzianka, poruszająceCzytaj dalej

Zwierzęta domowe nie zarażają wirusem! Nie pozbywajmy się ich

Mieszkańcy Sosnowca w obawie przed zarażeniem się groźnym wirusem, który w zawrotnym tempie rozprzestrzenia się po kraju i dotknął także ich miasto, chcą pozbywać się swoich zwierząt. Panika narasta. Prezydent wydał apel.

''Proszę, nie róbmy tego i nie zostawiajmy naszych pupili" - zaapelował na swoim profilu na Facebooku Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ratownicy medyczni zamówili jedzenie. Na paragonie czekała na nich niespodzianka, poruszające
2. Koronawirus. Zakażony pracownik Centrum Zdrowia Dziecka. Poszukiwania osób, które miały z nim kontakt

"Dostaje od Państwa niepokojące zgłoszenia, ale też od sklepów zoologicznych, za co bardzo dziękuję. Niektórzy właściciele, w obawie przed koronawirusem, pozbywają się zwierząt... Szanowni Państwo, cytując Światowa Organizację Zdrowia: "Obecnie nie ma dowodów na to, że zwierzęta w tym te domowe, jak psy lub koty, mogą zostać zarażone nowym koronawirusem. Dobrze jednak umyć ręce mydłem i wodą po kontakcie ze zwierzętami. Chroni to przed różnymi popularnymi bakteriami, takimi jak E. coli i Salmonella".
Wiem, że takie przypadki występują rzadko, ale sam fakt, że są, jest przerażający. Proszę, nie róbmy tego i nie zostawiajmy naszych pupili w tych ciężkich chwilach" - czytamy w poście prezydenta Sosnowca na Facebooku.

Do podobnej dramatycznej sytuacji dochodziło m.in. w Wuhan w Chinach, skąd pochodzi wirus. "W związku z koronawirusem w Chinach w opuszczonych domach przebywały tysiące kotów i psów, które były skazane na śmierć głodową. Dodatkowo, lokalne władze namawiały do uśmiercania zwierząt" - informował wówczas news.sky.com.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące doniesienia ws. Krzysztofa Piątka. Polak poddany kwarantannie
  2. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty
  3. Ważna decyzja premiera Morawieckiego. Nowe obostrzenia w ruchu między miastami zostają dziś wprowadzone
  4. Tragiczny apel polskiej lekarki. "Wszystkiego nam brakuje, jest nas dramatycznie mało"
  5. Bardzo niepokojące doniesienia. Minister zdrowia ujawnił, jakiej liczby zakażonych musimy się spodziewać w tym tygodniu
  6. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs